Hoşçakalın

Yaklaşık 5 yıldır dünyadaki gelişmeleri takip etmeye odaklanan Dünya Halleri sitesi, yayın hayatına bugün itibarıyla son veriyor.

Dünya Halleri yayın hayatına 2 Kasım 2014 tarihinde başladı. Bugün itibarıyla tam 1.739 gün olmuş. Bu siteyi hayata geçirirken amacım, her anlamda alabildiğine içine kapanan Türkiye’deki insanlara akıntısına kapılıp gittikleri gündemin yanısıra dünyada neler olup bittiğini aktarmaktı. Öte diyarlarda olup-biten, önem taşıyan ancak medyada kendine yeterince yer bulamayan; hatta bazen bahsi dahi geçmeyen konuları derlemek; ilham vermek, hayal kurdurmak istiyordum.

Pazar günleri yayınlanan Haftalık özetler ile başlayan bu çabada giderek artan okuyucu sayısına paralel olarak ‘dil engeli’ denen şey ile tanıştım. Ziyaretçilerin büyük bir bölümü özetlerde yer verdiğim yabancı dildeki bağlantıları takip edemiyor, bu da aktardığım gelişmelerin karşılığını tam olarak bulamamasına yol açıyordu. Bu sebeple hafta sonu özetlerinde değineceğim konuları hafta içi elimden geldiği kadarıyla Türkçeye çevirerek yayınlamaya başladım. Ne var ki mevcut iş yoğunluğum bir yandan gündemi filtreleyip bir yandan da çeviri yapmama izin vermedi. Bu sebeple çeviri yapmak için bir ekip kurmak zorunda kaldım.

Böylece Dünya Halleri,okuduğunuz bu yazı haricinde 6 bin 363 haber, 249 haftalık özet, 59 spor özeti ve 58 pazarlama iletişimi özeti yayınladı. Dünyayı değiştiren olayları, ana trendleri; spordan sanata, uzaydan sağlığa, otomotivden kripto paralara kadar mümkün olduğunca geniş bir çerçevede ele alıp aktaran bir kaynağa dönüştü. İçeriğimizin düzgün bir Türkçeye sahip olması için titizlikle çalıştık. Pek çok emsalinin aksine, yer verdiği gelişmelerin kaynaklarını paylaşan, tuzak başlık aldatmacalarına girmeyen, foto galerilerle çile çektirmeyen, mümkün olduğunca tarafsız, ön yargısız bir yayın politikası izledik. Okunabilirliği en üst seviyede tutmak adına her haberde tek tıklamayla ulaşılan ayrıca bir özet dahi hazırladık. Aynı gerekçeyle reklamsız bir yayın politikası izledik. Çok teklif edilmesine rağmen hiçbir ücretli içerik yayınlamadık. Sponsorluk desteği sunan iki şirket haricinde sayfalarımızda hiçbir reklam yer almadı. Bütün bu özverili çabanın karşılığını okur mesajlarında, sosyal medya paylaşımlarında ve çeşitli platformlarda hakkımızda yazılan yorumlarda fazlasıyla aldık.

Ne var ki geldiğimiz noktada ortaya çıktı ki, ulaştığımız günlük ortalama 30 – 40 bin ziyaretçi bandındaki (ülke nüfusuna kıyasla son derece az fakat kıymetli) kitle, hayallerimize ulaşmaya yetmiyor. Ayakta kalmak için gereken çabayı göğüsleyen yazı ekibinin ve teknik altyapının maliyeti kendi maddi imkanlarımla yürütebileceğim eşiği çoktan aşmış durumda. (Hiçbir karşılık beklemeden içeriğimize katkı sağlamak isteyenler olduysa da neredeyse tamamı bir saman alevi gibi yanıp, söndü.)

Sponsorluğa olumlu bakan şirketlerin ayırabildiği bütçeler hayli kısıtlı ancak karşılığındaki beklentileri sitenin genetiğini bozacak, okurun gözünde sıradanlaştıracak türdendi. Okur desteğine başvurmak da bir seçenek olarak aklıma geldiyse de bu yöndeki mevcut çabaların nasıl güdük kaldığına şahit olduğumdan vazgeçtim.

Ben bu yola sıradışı, farklı bir şey yapmak için çıkmıştım. Sıradan, benzer, öylesine bir şey olmasındansa hiç olmaması her anlamda daha hayırlı olur diye düşündüm. Doğrudur, yanlıştır; ayrı.

İçimde kalanlar

 • Haftanın Özeti serisini bir yıllık almanak olarak yayınlayabilmeyi çok isterdim (İçeriği hazır olmakla birlikte yoğun bir editöryal çalışma gerektiriyordu. Yayınevleri Türkiye’de böyle bir alışkanlık olmadığı gerekçesiyle basmaya yanaşmadı. Elektronik formatına ise hiçbir şirketi ikna edemedim)
 • İçeriğimizi bir podcast ve Youtube kanalı ile farklı formatlarda aktarmayı isterdim (Bu konuda yardımcı olmak isteyenler oldu ancak ben sürekliliği sağlamayacak kadar yoğun bir tempoda çalıştığım için başlamaya cesaret edemedim.)
 • Televizyonun hala en büyük ortak payda olduğu Türkiye’de Dünya Halleri’ni bir TV programı olarak ekranlara taşımak çok güzel olurdu. (Görüştüğüm TV kanallarının hepsi sponsor istedi. Sponsorluk için kapısını çaldığım hiçbir şirket olumlu yanıt vermedi.)
 • Bir mobil uygulama iyi olabilirdi. (Çoğu kullanıcı telefon ya da tabletinin web tarayıcısını kullanmak yerine uygulamadan takip etmeyi tercih ediyor. Ancak sitemizin kendine has bazı teknik altyapı detayları elimizi kolumuzu bağladı.)

Sonuca gelirsek: Son derece nezih bir kitleye ulaşan Dünya Halleri sitesi 25 yıllık medya hayatımda en çok emek verdiğim ve en gurur duyduğum projelerden biri olarak defteri bugün alnının akıyla kapatıyor. Güzel ve faydalı bir kaynak oluşturmaya çalıştık. Daha iyisi mutlaka olabilirdi. Gücümüz ve kaynaklarımız bu kadarına yetti. Site ve arşivimiz yayında kalacak ancak artık yeni bir içerik eklenmeyecek.

En başta bu güne kadar benimle birlikte siteye emek veren gelmiş-geçmiş bütün editörlerimize, destek olan kurumlara ve elbette bizleri bu yolculuğumuzda yalnız bırakmayan siz okuyucularımıza bütün kalbimle teşekkürlerimi sunarım.

Başka bir heveste yeniden karşılaşmak dileğiyle.

Seneler sonra bir güncelleme: Bu yazıya gelen yüzlerce yorumu okurken Dünya Halleri’nin bu kadar ilgili bir kitleye ulaşabilmiş olmasından dolayı mutluluk duydum. Bu sebeple aradan geçen bunca zaman boyunca bu site aklımın bir yerini kurcalamaya devam etti. Ve nihayet onu haftalık bir e-posta bülteni olarak yayımlamaya karar verdim (web üzerinden de okuyabilirsiniz). Bu sitenin de kök hücresini oluşturan “Haftanın Özeti” formatının devamı gibi düşünebilirsiniz. Yine ücretsiz ve herkese açık. Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazmanız ve gelecek mesajı onaylamanız yeterli. Her Pazar günü saat tam 10:00’da görüşmek üzere.

595 Yorum

 • Çok üzüldüm, anlık bildirimi açmış ve haberlerinizi anlık olarak takip ediyordum. Emeğinize sağlık…

 • Çok faydasını gördüğüm ve okumaktan keyif aldığım hatta kendi blog sayfamı yazmamı sağlayan müthiş bir başyapıttı. Başta sana olmak üzere amirim emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim.

 • Üşke sınırları içerisinde yer alan Türkiye standartlarının üzerinde bir çalışmaya daha elveda…

 • Her gün severek okuyordum.. Elinize emeğinize sağlık.. Arkadaş gibiydik Dünya Halleri ile.. Selamlar..

 • Ne yapacağız abi biz şimdi, bu kadar güzel bilgiye nasıl ulaşacağız, büyük bir kayıp :(

 • Hafanın özeti hiç aksatmaksızın, keyifle takip ettiğim tek haber bülteniydi. Bir ömür takip edebilmeyi dilerdim. Son bir içerik oluşturarak sizi ilgiyle takip eden benim gibi arkadaşlara haftanın özetinde hazrıladığınıza benzer içeriklere hangi kaynaklardan ulaşabileceğimizi anlatırsanız çok sevinirim.
  Her şey için çok teşekkürler.
  Saygılarımla.

 • emeginize saglik, cok uzucu bir haber oldu benim icin, takip ettigim tek turkce siteydi :( umarim birgun tekrar devam edersiniz yayin hayatina

 • Çok üzüldüm. Çok yakın bir dostumu kaybetmiş gibi oldum. Harika bir gündem ve bilgi kaynağıydı. Şimdiden Türkiye web tarihine girdi. Başt a siz olmak üzere, emek veren herkese teşekkürler ve tebrikler. Tanrı sizi korusun.

 • Keyifle takip ettiğim tek websitesiydi. Özenli çalışmalar her haliyle belli oluyordu, başka kaynak aramadan dünyada olup biten gelişmeleri takip ettiğim yerdi…burada kalmasına çok üzüldüm… Keşke yapabileceğimiz birşey olsaydı…

 • Emeklerinizin hak ettiği yeri bulduğu bir platformda buluşmak dileğiyle. Kattıklarınız için sonsuz teşekkürler.

 • Açık ara en kaliteli, en yalın, en faydalı, en okuyucu dostu, en ilginç haber sitesiydi. Boş vakit bulduğun her an, yollarda duraklarda kaldığım yerden haftanın özetini okumak alışkanlık olmuştu. Ne diyelim. Emeğinize sağlık ve kucak dolusu teşekkürler.

 • “O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.”

 • takip ettiğim tek siteydiniz.Üzgünüm.Umarım gönlünüze göre güzel şeyler tekrar üretirsiniz.
  Tüm emekleriniz için teşekkürler

 • Hoşçakal başlığını gördüğümde kötü bir his yok olmaz demek istedim ama çok üzüldüm. Radikal gazetesini kapattıklarında kültürel alanımız kurak kaldı. Şimdi çok sevdiğim bir sitenin kapanması nefesimin kesilmesi gibi oldu.
  Lütfen bir kez daha düşünün.

 • Kapanacak kadar tiraj alamamışsa normaldir. Sevdiğim bir siteydi.
  Değerli katkılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.
  Hakkınızı helal edin.

 • Harika bir siteydi, sonlandığını görmek üzücü. Bu kadar gelişmeyi takip edebilmek için onlarca siteyi taramak gerekiyor, bunun yerine “Reader’s Digest” tadında hazır hap alıyorduk ne güzel.

  Emeklerinize sağlık, ileride yapacağınız diğer güzel projeleri görmeyi isteriz… Teşekkürler!

 • Çok üzüldüm. Her gün merakla ve severek takip ettiğim tek siteydiniz. Keşke devam edebilseniz…

 • Türkiye’de Türkçe dilinde ulaşılabilen gerçekten kaliteli ve dünyada olan biteni en doğru şekilde yansıtan şahane bir gündem ve bilgi kaynağıydı… Çok üzülüyorum böyle değerleri kaybediyor olmamıza –
  Bütün emekleriniz için çok teşekkürler, dilerim yine yollarımız kesişir.

 • Elinize sağlık. En kaliteli içeriklere sahip türkçe sitelerden biriydi. Bu siteden yola çıkarak benzer bir yapı üzerine çalışıyorum umarım sizinki kadar olmasa da kıyısından köşesinden bir kalite yakalayabilirim. Bu kararınızın çok ciddi bir tepki alacağını düşündüğüm için Dünya Halleri sitesi bir şekilde yayın hayatına tekrardan başlar diye düşünüyorum. Umarım haklı çıkarım :)

 • Türkiye Internet dünyasına dair en nadir ve değerli şeylerden birinin gitmesi çok üzücü. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

 • Clickbait olmadığı için siteyi takip ediyordum gerçekten vizyon veren bir siteydi üzüldüm. Emeğiniz için teşekkürler.

 • Kendimizi ülkede yaşananlara o kadar kaptırıyoruz ki o akıntı içinde sürüklenip giderken dünyada olanları kaçırıyoruz. Sayenizde kendimiz dışındaki dünyaya bir pencere açılmıştı. Bu yolculukta çok zor işlerin altından kalktınız. Böyle bir işe giriştiğiniz için önce cesaretinizden dolayı alkışlıyorum sonrada öncülüğünüzü tebrik etmek istiyorum. Emeğinize sağlık. Severek takip ediyordum dünyahalleri’ni. Eminim daha iyi işlere imza atacaksınız…Size ve ekibinize başarılar diliyorum.

  Sevgi ve mutluk hep sizinle olsun.

 • Dijital dünya bir faydalı içeriğini daha kaybetti. Saçma ve komik! şeyler milyon tık alırken bu tarz bilgi içerikleri maalesef yeterli ilgi görmüyor. Tek söyleyebileceğim: üzgünüm..

 • Abi bir hal caresi yok mu, ulkem adina umutlanma sebebimdi burasi. Kapanmasin birseyler yapalim

 • Emeğiniz için çok teşekkürler. Büyük bir zevkler takip ettiğim bir siteydi. Keşke …

 • İyilik yap denize at, balık bilmezse Halik bilir.
  Beş yıllık çalışmalarınız için, emeğinize, aklınıza, elinize sağlık.
  Bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar.

 • Büyük bir emek ve adanmışlıkla harika bir iş yapmanın gururunu taşıyan sizlerin yokluğu şimdiden hissedilmeye başlandı. O güzel insanlar bilgi, niyet ve tecrübelerinizle gittiniz, şimdi internetin tekdüzeliğine, kalitesizliğine kaldık…

 • Clickbait olmayan içeriği süper siteydi. Vizyon katıp ufuk açıyordu. Keşke gitmese, herşey için teşekkürler emeğinize sağlık.

 • Online içeriklerde sayı inanılmaz bir hızla artarken kalite maalesef düşmeye devam ediyor. Bu ortamda dünyahalleri beğenerek takip ettiğim az sayıda bilgi kaynaklarından biriydi. Karar üzücü, ama gerekçeleri okuyunca da diyecek bir şey yok ; en azından bugüne kadarki varlığınız için teşekkür ederim.

 • Yapma üstat böyle haber verilir mi? Bu gibi güzel işler zaten yeteri kadar çıkmıyor, çıkanlar da destek bulamıyor. Madem destek gerekiyordu, keşke siteyi reklama boğsaydınız da bu kaliteli içeriği sizi saygı ile takip eden insanlara ulaştırmaya devam edebilseydiniz. Ama belli ki böyle gerekti, emeğinize sağlık. Yine böyle kaliteli işlerle sizinle yeniden buluşmak dileğiyle sevgili Serdar hocam. Ülkenin yetiştirdiği sizin gibi güzel insanlara selam olsun.

 • Teşekkürler “dünya bizi kıskanıyor” güzel işlere sahip çıkamıyoruz

 • Çok üzücü bir haber. İlgi ile takip ediyordum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 • Son derece üzücü. Peki neden? Bilgiye olan talebin az olmasından. Ne desek çok bir şey ifade etmeyecek. Ellerinize Emeklerinize sağlık. Farklı mecralarda izlemeye devam edeceğiz.

 • her şey için size ve ekibe teşekkürler amirim. umarım daha önceki örnekleri gibi, bu süreç de daha iyisi için bir vesiledir.

 • O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, medyanın piçine kaldık.

 • Şu çok komik “hiçbir reklam almadan…” sebebi neydi ki? Reklam almıyoruz, biz para kazanmak için bu işi yapmıyoruz demek yerine keşke reklam alıp para basssaydınız. Çünkü bu masturbasyondan bıktık. İyi ki kapanmışsınız. Şaka şaka üzüldüm bende ama birazcık üzüldüm.

 • Süpersiniz, ilk duyduğum günden bu yana kesintisiz takip ettiğim tek siteydi. Günlük 30-40 bin kişi yaptığınız iş için çok az olabilir ancak yaptığınız işle Dünya’yı değiştirecek insanların gözü kulağı oldunuz.

 • En çok pazar özetlerini özleyeceğim. Keşke devam etseydi. Gazete eki olsun veya ücretli yayın olarak olsun yine de devam etme şansı yok mudur?

 • İnternetin bedava bilgi olarak görüldüğü ülkemizde bu tür girişimlerin devam edebilmesi için girişim sahibinin büyük maddi kaynak ayırması gerekiyor ne yazık ki.

 • Teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun İnşaAllah yeni projelerle sizi yeniden görmek isterim. İçinizdeki faydalı olma isteğini hiç Bir şekilde kaybolmasına ölmesine izin vermeyin.

  🙂🙂🙂

 • Yapma be abi patreon gibi sitelerden okuyanlar olarak yardım yapabilidik. Biz sitemimizi yapalım gerisi sizin vicdanınıza kalsın. Herşey için teşekkürler.

 • Zaten sınırlı kaynak var vizyonumuzu beseleyebildiğimiz, en önemlilerinden bir tanesi kaybetmeseydik keşke. Emeğinize sağlık. Ekranımın sağ üstünden gelecek o bildirimleri özleyeceğim.

 • Çok üzücü, kendi adıma siteyi okumak haricinde başka bir şey yapmamış olmaktan dolayı üzüldüm. Fongogo’da bir kampanya yapılabilir miyidi? Yıllarca Açık Radyo’da program yaptım, onlar da dinleyici destek projesi ile ayakta duruyorlar. Biz okuyucular olarak belki size destek olabiliriz?

 • Üzüldük gerçekten, ben geç keşfedenlerdenim. Biz Türklerin maalesef pek okuma isteği olmuyor. İngilizce olsa idi ayakta kalınabilirdi belki, global örnekleri bir şekilde ayakta. Okumama üzerine olan bir toplumuz. Serdar beyin büyük bilgilendirme çabası vardı bu konuda. Ellerine sağlık herkesin, çok çok iyi bir amme hizmeti idi. Serdar bey bence gene boş duramaz, bu ülke için güzel şeyler yapmak isteyen güzel insanlardan bir tanesi. Teşekkürler, üzülerek size de hoşçakalın…

 • Bu habere her ne kadar üzülsem de bu kararınızda da sistematik bir sonuç çıkartmışsınız. Hem de vizyonunuzdan taviz vermeden devam ettiniz. Herşey için teşekkürler :)

  Sizin ve ekibinizin emeklerine sağlık.

 • Sizi radikal de takip ederdim. Sonrası ise zaten sevdiğim kalemini kullanabilen değerli, öğrenmeyi, öğretmeyi, emek vermeyi seven biri olarak gördüm. Yazılarınız ufuk açıcı, gülümseten düşündüren yapıları hep oldu. Emeğinize sağlık ve siz kolay kolay bu kararı vermezdiniz. Vermezsiniz. Kararınıza saygı duyup destekliyorum. Ve biliyorum bu başka bir selama gebe. :)

 • Ben kapanmasını istemiyorum, kapanmaması için de gönüllü olarak destek olabilirim sosyal medya ve dijital reklamlar tarafında, Serdar Bey. İşimi de para alıyormuş gibi yaparım, sallamasyon çalışmam.

 • Amirim, uzun zamandan beri büyük bir keyifle takip ediyordum. Gerçekten kaliteli ve büyük bir özenle yapmış olduğunuz bu içeriği bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Keşke bu hikaye burada bitmeseydi, ellerinize ve emeğinize sağlık…

 • Her guzel sey gibi bunun da sonuna geldik. Maalesef Turkiye’de kalite ve bilgi degersizlesti iyice. Hayatin her alaninda kalite dustu. Onceden bir is adami deyince Koc akla gelirdi, simdi Ali Agaoglu, sanatci deyince Muzeyyen Senar, Zeki Muren, Mahsuni gelirdi simdi pavyon calgicilari, bir seviye, bir kalite vardi herseyde…

 • Elinize sağlık.Gerçekten üzüldüğümü belirtmek isterim.Umarım yeni projelerle topluma çok değerli katkılar vermeye devam edersiniz.

 • Her şey için teşekkürler. Nitelikli bir yayının daha sonuna geldik demek, çok üzücü. Ülkede nefes alınan yerlerden birini daha kaybetmiş gibi hissediyorum T_T. Tüm ekibe başarılar ellerinize emeğinize sağlık.

 • Her şey için teşekkürler. Sizin bakış açınıza ihtiyacımız var, kendinizi mahrum etmeyin görünür ve ulaşılır olun lütfen.

 • Çok şey öğrendim/öğreniyordum sizden. Ülkede nefes alabildiğimiz belkı en temiz kaynaktınız. Bu da kesildi ne yazık kı… Çok çok üzüldüm.
  Ellerinize emeklerinize sağlık.

 • İlker Canıklıgil’in Emrah Sefa Gürkan ile yaptığı gibi bir program yapmayı düşünür müsünüz? Sizi youtube ortamında güzel içerikler paylaşarak görmek isteriz. Bu yazıyı okuyorsanız bir bakın derim.

 • Üzüldüm amirim, çok üzüldüm. Yıllardır takip ettiğim ve inanın çok şey öğrendiğim, bana çok şey katan bir emek ürünüydü. Aklınıza ve emeğinize sağlık. Ben sizi takip etmeye devam edeceğim, umarım en kısa zamanda “başka bir heveste” yine karşılaşırız. Teşekkürler.

 • Ne diyelim son derece üzücü bir içerik olmuş bu. Size ve ekibinize teşekkür ederiz ancak bir ricamız olabilir. İçerik olarak eklemeseniz bile e-bültenlere devam edebilir misiniz? Kaynakların neresi olduğunun hiçbir önemi yok. Bilgi bir hazinedir ve ulaşmamıza aracılık edin.

 • Her sabah maillerime baktıktan sonra, işe başlamadan önce veya bulduğum kısa aralarda dünyada neler oluyor sorusuna vermiş olduğunuz entellektüel pencere için teşekkür ederim. Yayın hayatınızın bitmesine gerçekten çok üzüldüm. Umarım tekrardan “merhaba” diye bir mail gelir sitenizden.

 • Aylik belirli bir rakam abonelik seklinde yapsaysiniz talep alabilirdiniz. Sahsen ben ve benim gibi dusunen, okumaktan zevk alan kitle mutlaka abone olurdu diye dusunuyorum. Cok kaliteli bir platform yaratmistiniz. Emeginize saglik. Her son yeni bir baslangictir.

 • Okuyucularını üzen bir karar olmasına rağmen çok haklısınız Serdar bey. Göstermiş olduğunuz insanüstü ilgi alaka ve gayretiniz için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum.

 • Günlük olarak takip ettiğim tek sayfaydınız. Kaliteli yayın anlayışınız ve verdiğiniz emekler için tüm ekibe teşekkür ederim.

 • Tum cabalariniz icin cok tesekkur ederim. Cok keyifli bir newsletter idi. Daha iyilerini yapmaniz dilegiyle.

 • Kapanmış olması gerçekten üzücü. Kendine has ender bir oluşumdu gerçekten.
  Umarım ayakta kalmasını sağlayacak oluşumlar kaybedilen değerin farkına varır ve elbirliğiyle bir adım daha öteye taşırlar.
  Yoksa kara cehaletimiz bir ton daha artmış olacak.

 • Tabii ki üzüldük ama emeklerinize sağlık. Önümüzdeki projelerinizde okuyucunuz olabilmek dileğiyle amirim.

 • Öncelikle, bunca zamandır bizi zenginleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
  Hele ki bu çalışmayı hiçbir karşılık beklemeden , kendi manevi zenginleşme zamanınızı ve de maddi kaynaklarınızı harcama uğruna yaptınız, size minnet duyuyorum.
  Kapanış yazınız da her zamanki gibi çok samimi olmuş.Özellikle içimde kalanlar kısmını çok faydalı buldum. Ben de haddim olmayarak , bu teşekkür mesajında, içimde kalmasın demek istedim:
  Bu platformu takip eden yaklaşık 40 bin kişi , sanki bir derginin elektronik aboneliğine üye olmuşcasına bu platforma para öder diye düşünüyorum. Ortalama aylık bir bilim & teknoloji dergisi parasını size ödemeye hazırım. Aylık 15 TL den hesap yapsak, yıllık peşin ödemede 150 TL desek. Hatta şu anda bu platforma üye olmayan yeni bir üye ve abone getirdiğimizde yıllık üyelik 150 değil 100 TL /kişi olsa ve hepimiz birer yeni üye kazandırmayı misyon edinsek,yaklaşık 100 bin üye x 100 TL = 10 mio TL eder. Belli bir oranda olumsuz dönüşler olacaktır, masrafları da bilmiyorum ama 2/3 olumlu dönüş yapsa , umarım sistemi döndürmeye yeter.
  Eğer abonelik sistemi yasal bazı noktalara takılıyorsa, bazı başlıklara içerik sponsorluğu/bağışı/desteği olarak bu meblağ toplanabilir. Bu modeli dinlemek istediğimiz radyolarda yıllardır yaptığımız için önerdim.
  Bu iş modelini bir anketle sorgulasanız ve yeterli olumlu cevap gelirse bir yıl daha yaşatma şansımız olmaz mı acaba?
  Hariçten gazel okudum, çok zaman ve yerinizi aldım ama iyi niyetli bir öneri denemesiydi; yazmasam içimde kalırdı.
  Bilgi , sevgi ve saplık hep sizinle olsun , emeklerinize sağlık.
  O Pala

 • Ya bagış vs başka bir çözum olamaz mıydı? Neden her iyi site ayni sonla noktalaniyor :((((((

 • Yaklaşık 1.5 senedir takip ediyorum. İçeriklerinizden çokça faydalandım, pocket’ım dunyahalleri.com yazılarıyla dolu. Bu habere içim acıdı. Nasıl ayakta tutarız, patreon vb. yöntemlerle biz okurlar destek olalım demek isterdim ama yazıdaki “Hiçbir karşılık beklemeden içeriğimize katkı sağlamak isteyenler olduysa da neredeyse tamamı bir saman alevi gibi yanıp, söndü.” ifadeniz ve zaman zaman konuk olduğunuz medyascope’un bile patreonda $3826’a ancak ulaştığı gerçeği bunun aslında sürdürülebilir olmayacağını fark ettirdi. Emeklerinizden çokça istifade ettik, hakkınızı helal edin.

 • Londra’da yasiyorum ve kayitli olup mail yoluyla bildiri aldigim tek web sitesiydi. Her sabah uyandigimda ilk isim maili kontrol edip dunyahalleri’ni okumakti. Verdiginiz butun emekler icin kendi adima cok tesekkur ederim. Eminim baska hayallerinizi daha gerceklestireceksiniz ve onlarda yine cok guzel olacaktir.

 • Hergün keyifle takip ediyordum; çok şey öğrendim elbette. Adeta binlerce safsata içinde parlayan değerli bir taştı. Ülkemizde iyi şeyler çabuk sona eriyor maalesef. Emeğinize sağlık. Diğer projelerinizde yolunuz açık olsun.

 • Yazıları gereksiz uzatıp, emekli veya çalışmayan insanlara birşeyler anlatır gibi anlatmayan, sade, öz ve güzel bilgi veren bu güzide içerikleri özleyeceğim.

 • Sevgili Amirim, abim MSerdarK ki çok yakışan bir tümcedir benim için. Sen hayatımda olduğu için kendimi çok şanslı hissettiğim sayılı kişiden birisin. Teknoloji merakından ama incelikli merakından kelimelere yaptırdığın taklalı cümlelerden ne dersen ondan görmeden sevdim. Yoğun hayatın, büyüyen bebişler, sınırlı kitle kabul edilebilir ama üzücü sonuçlar benim gibi düşünenler için.

  Yaptığınız herşey için sana ve ekibe tek tek teşekkür ederim. Umarım bir YouTube kanalı açarsın (belki vardır ve benim haberim yoktur o da ayrı ama yazdıklarından YOK diye yorumladım) ve ayda bir tane dahi olsa bişeyler yayınlarsın yada senin içinde bulunduğun programları derlersin. Bu bence önemli zira farklı bir vizyona sahip her insanın bunu uapması gerektiğini düşünüyorum. Sen farklı bakan birisin, bu nedenle de en azından YouTube’dan ve çok şartları iyiye götürmeden dahi yayın yapabileceğini umuyorum. Umarım bir yerlerde yine yollarımız platonik de olsa kesişir, senden bir şeyler alırız. Sevgiler ve saygılarımla…

  Anlaşıldı anlaşıldı, Tamam (:

 • Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Gurur duyulacak bir çalışma oldu. Sizi takip etmeye devam edeceğim. Selamlar

 • Geç tanıdım erken kaybediyorum. Çok üzüldüm. Emeğinize sağlık, teşekkürler her şey için.

 • Emeğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Fikrinizin, düşüncelerinizin, emeğinizin fark edileceği, değer bulacağı bir mecrada hayat bulması dileklerimle

 • Emeğinize sağlık, mükemmel bir siteydi, yeni projelerinizi merakla bekleyeceğiz, sağolun, varolun…

 • Ulke standartlarinin cok uzerinde bi siteydi tum icerikiyle. Ilerde benzeri ve daha iyi islere ilham kaynagi olur diye umuyorum BENDE.

 • Sürekli takip ettiğim her bildirim geldiğinde heyecanlandıran kalite ve içerik bakımından eşi benzeri olmayan platformun böyle bir duruma gelmesine aşırı üzüldüm. Bugüne kadar yaptınız yayınlar için teşekkür ederiz

 • Karşılığı beklenmeden yapılan bir çok güzel şey gibi, sizinde yaptıgınız bu güzel işin bitmesi bizleri üzdü ama hak vermek zorundayız ki Tr de kaliteli işlerin takipçisi kaliteli insanların sayısı kadar az.
  Emeğinize sağlık. Biz sizi her yerde takip ederiz, peşinizi bırakmayız, sevgiler.syg.

 • sabahları ilk açtığım akşamları son kapattığım siteydi, çok üzüldüm çok.

 • ülkeye gereken ama değer görmeyen bir insan sayfa ve kişiler maalesef yine değer göremediği için kapanıyor.. yazık gençliğe insanlığa Türk milletine.

 • Anlık bildirimler açık, haftanın özetini aksatmaksızın takip ederken böyle bir gelişmeyi duymak beni çok üzdü. Takip ettiğim tek haber bülteni olan bilgi yuvası bu platformun kapanması benim için büyük bir kayıp olacak. Hoşçakalın ve bütün o balıklar için teşekkürler!
  Not: Okuyucu desteği ile devam etmeye karar verirseniz bir öğrenci olarak sizi elimden geldiğince desteklerim. :)

 • Faydalandığımız bir siteydi. Yardım istediniz de yapmadık mı? Teşekkürler :)

 • Şu projeye destek olmayan şirketler ne kadar evrensel olabilir ki..Her iş günü ziyaret ettiğim sayfanızın kapanması beni gerçekten üzdü. Daha iyi projelerde görüşmek dileğiyle

 • Başta sizin olmak üzere tüm ekibin emeğine sağlık. Teşekkür ederim amirim. Gün içinde farklı zaman aralıklarında sık sık bakıp acaba yeni bir şeyler var mı diye bakındığım tek siteydi. Umarım ilerleyen zamanlarda tekrar şartlar oluşur ve devam edersiniz.
  Buradan ayrılıyorsunuz ama lütfen bizi Instagram ve Twitter gibi mecralarda aydınlatmaya, farklı yerlere odaklamaya devam edin.

  Site üzerinde gönüllülük esasına bağlı olarak bir ödeme yöntemi belirleseniz ve isteyen herkes 20 TL’yi geçmeyecek şekilde aylık ödeme yapabilse ? Ben eminim ki bir çok insan bu keyif için rahatlıkla bu ücreti gönlünden koparak verecektir.
  Evet tek sorun maddi problem değildir. Sizin yoğun iş temponuz ve yaşantınızda buna pek müsaade etmiyor olabilir ama lütfen olayın içine biz takipçileri de dahil ederek yeni bir yöntem düşünmenizi önermek isterim.

  Tüm ekibe saygılar ve sevgiler.

 • Dünya Halleri’ni kaybetmek çok üzücü.
  Harcanan emek ve hayatımıza kattıklarınız için teşekkürler.

 • Çok üzdü geçekten…
  Emeği geçen herkese teşekkürler, elbet daha farklı imkanlarla kaldığı yerden devam edecektir diye umuyorum.

 • Hakikaten çok üzüldüm. Her şeyi okuyordum, linkler, fotoğraflar, yorumlar…
  Kaç kişiye tavsiye ettim sayısını hatırlamıyorum… Keşke bir ufak abonelik sistemi olsa, ben destek vermeyi çok isterim. Esaslı okuyucuların hepsi aynı fikirde olacaktır.
  Sizi de anlıyorum, inanılmaz bir emek var bu işte.
  Hepinize sonsuz saygı ve sevgilerimi yolluyorum.
  Yolumuz belki bir yerlerde tekrar kesişir.

 • Emeğinize sağlık hocam.Umarım gelecekte tekrar aktif gelmesi dileğiyle.Bu ülkede neyin kıymeti biliyor acaba.

 • Giderek kaliteli habere hasret kaldık zaten bir de sizin gitmeniz inanılmaz üzdü beni… Keşke bunu yapmasaydınız, keşke ücretli yayına geçseydiniz. Eminim bir sürü insan da üye olurdu. Bunu neden denemediniz? :(

 • Emeğinize sağlık tüm emekleriniz için. Gerçekten vakit bulduğumda ziyaret ettiğim siteydi. Yayının sona ermesine çok üzüldüm.

 • Çok üzüldüm. Merakla takip ediyordum. Eksikliğini hissedeceğim den eminim. Hepinizin emeklerine sağlık. Çok teşekkür ederiz

 • Dunya Halleri icin mailimde klasor acmistim. Coook uzun zamandir. Mail aboneligine sayenizde baslamistim.

  Emeginiz icin cok cok tesekkurler.

 • Emek verilen, Candan yapılan her şey güzel oluyor. Emeğinize, gayretinize sağlık. Her gün yeni bir uygulama, sosyal bir alan çıkıyor. 3 -5 yıl önce netflix yoktu. Başka bir sosyal mecra da devam ettirme şansı olabilir. Bizde kaldığımız yerden bilgilenmeye devam ederiz. Umut hayatı besler. Teşekkürler.

 • Bir gün 32 saat olsa, hafta 10 gün olsa Serdar bey için belki biraz zaman kalırdı.
  Belki bir gün yine yeniden yayına başlar.

 • Sitenin kapanacağına dair sinyalleri almıştık ama amirimiz bir yolunu bulur devam eder diye düşünüyordum. RSS olarak beslendiğim tek siteydi. Kapandığına çok üzüldüm! Mecburen İngilizce siteleri takip etmek durumunda kalacağım. Günlük gazete okumak yerine belirli kişileri Twitter’dan takip eden ve TV izlemeyen biri olarak her gün okumaktan zevk aldığım tek siteydi diyebilirim. Bugüne kadar verdiğiniz bilgiler ve emekleriniz için kendi adıma teşekkürü borç bilirim. Popüler kültüre kapılmadan kaliteli ve değerli işler yapmaya özen gösteren amirim seni izlemeye devam edeceğim…
  Saygılar,

 • Tüm emekleriniz için teşekkür ederim. Etrafımdaki insanlara önerdiğim, merakla her sabah içeriklerini okuduğum güzide platformdu. Keşke devam edebilseydiniz. Emeğinize sağlık

 • Çok üzüldüm. Patreon gibi platformlardan kaynağını elde eden bir sürü oluşum var. En azından denemeye değerdi diye düşünüyorum. Neyse,olsun ellerinize sağlık. Geri dönmek isterseniz biz burdayız.

 • Üzdü. Her sabah merakla takip ettiğim güzide sitelerden biriydi. Emek veren herkese teşekkürler.

 • Türkiye’nin dışında yaşayıp da, hem Türkiye hem de dünyadan haberleri ve gelişmeleri takip edebildiğimiz, okuyucusuna hap gibi bilgi sunan, en başarılı formatlardan bir tanesiydi. Bu kadar yalın bir formatta, bu kadar çok bilginin okuyucular ve meraklılarıyla paylaşıldığı başka bir kaynak zannediyorum ki yok ve bir süre daha da olmayacak.
  Bu güzel sitenin kaybının çok büyük bir eksik olduğunu düşünüyor ve başta Serdar Bey olmak üzere, emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum.
  Ellerinize sağlık.

 • 5 yıllık emeğin sonucunda umduğunu bulamayan ve çekilmeyi tercih eden Serdar bey. Siz sisteme bizlerden daha yakın birisi olarak kapatmayı tercih ediyorsanız biz ne yapalım. Nasıl üreteceğiz. Nasıl ilerliyecegiz. Tekrar düşünün bu kararınızı. Vazgeçmeyin.

 • Yaziklarolsun böyle bir site ayakta kalamadi… Belkide haketmiyoruz… Umarim en kisa sürede yeniden hayata dönersiniz.

 • su akar yolunu bulur ama bu sefer akmadı.Çok üzüldüm.Başarılarınızın devamını dilerim.Bilgi akışı başka şekil ve boyutta devam edecektir.Dilerim sizle haber alırız.

 • Hoşça kalın, tüm emekleriniz için teşekkür ederim. Yeni heveslerinizde görüşmek üzere, sevgiler.

 • Gerçekten çok üzüldüm,çok başarılı bir formattı, tüm emeğiniz için teşekkür ederim.

 • Üzücü ama böyle olması gerekiyordu sanırım. Zaten ülkemizde güzel bir şey ya olmuyor ya da olanın da devamı gelmiyor. Her şey için çok teşekkürler.

 • Cok uzuldum.. ogrencilerime dahi bahsettigim, cok sevdigim bir siteydi. Umarim yeni gelismeler olur da yeniden acildiginin haberini verirsiniz. Saglicakla kalin 👋🏻

 • Bu zamana kadar olan kısmı için, güzel bir örnek ortaya koyduğunuz için teşekkürler. Yeni heveslerle bir an önce buluşmak dileğiyle

 • Çok severek takip ettiğim bir projeydi, haftalık raporları okumak bile birkaç günümü alıyordu bazen. Chrome sekmelerimde açık olarak kalan 3-4 başlığı zaman buldukça okuyordum. Gerçekten çok başarılıydı. Bugüne kadarki emekleriniz için teşekkür ederim. Mutlu kalın.

 • Böyle kaliteli bir platformun kapanmak zorunda kalması organize ve gelişmiş toplum olamadığımızı gösteriyor diye düşünüyorum. Çok üzücü.

 • Her zaman değilse bile zaman zaman mutlaka girip takip ettiğim bir siteyi. Sizin olduğunuz her konuyu ve her kaynağı takibe almak bizde alışkanlık oldu Serdar bey.
  Keşke kapanmasaydı
  Zor olduğunu, çok emek verdiğinizi biliyorum.
  Herşey için size ve değerli ekibinize teşekkürler.

 • Bu güne kadar keyifle okuduğum, takip ettiğim, sevdiklerimle paylaştığım kaliteli içerik sunan bir sitenin kapanacak olmaaından dolayı çok üzüntü duyuyorum.. Siz emeği geçen sevgili arkadaşlarıma teşekkür eder, saygılar sunarım.

 • Böyle güzel, rafine bir siteyi kaybetmek üzdü. Umarım bir gün farklı imkanlar bu siteyi ya da bir başkasını mümkün kılar. Teşekkürler.

 • Uzun yıllardır bir çok haber sitesini takip ediyordum. Sizin kadar kalitelisi ile karşılaştıktan sonra hepsini bıraktım sadece sizi takip ettim. Sonsuz teşekkür ederim. Abonelik sistemi ile yayına devam etmenizi çok ister ve desteklerim. olma ihtimali var ise lütfen değerlendirin.

 • Üzüldüm gerçekten tam istediğim siteydi sonunda buldum dedim ama ne yazık ki kapanıyor.
  Ne diyeyim sağlık olsun.
  Hoşçakalın demeyeceğim. Bir yerlerde karşılaşmak dileğiyle :)

 • Bence bitmemeli sizin konuşmalarınızdan gördüğümüz mücadele etme hele ki bilgi yaymak için asla bitmemeli. Bir puro ve 30TL si kalan birisinin hikayesini dinlemistim yılmadan savaşmıştı kazandı ve bana göre en iyi sunum yapan konuşan adam olarak kendini gösterdi. ilkeler idealler zamanla bitiyor sanırım. Umarım başka kanallar ile yine başlanır. Neyse üzüldüm

 • Çok şaşkınım şu anda hiç beklemiyordum. Benim en çok faydalandığım kaynaktı. Her şey için teşekkürler ama n’olur daha güçlü olarak geri dönün.

 • Umarız bir gün tekrar geri döner, tek avuntumuz bu. Herkese emekleri için teşekkürler.

 • Merhaba….ilk ve son yorumum ne yazıkki amirim.ben Diyarbakır’dan bir biyoloji öğretmeni olarak büyük bir acı ile yazıyorum şu satırları.her hafta bir ders saatimi sadece sizin “haftanın özeti” adlı şaheserinize ayırırdım dersine girdiğim tüm sınıflarda.ve o güzel çocukların güzel beyinlerini ,etraflarındaki bilim dışı,ilkel,hurafelerle dolu dünyadan elimden geldiğince kurtarmak için aklıma gelen en güvenilir yol buydu benim için….bilmem öneminizi anlatabildimmi bu ülke için???lütfen ama lütfen vazgeçmeyin çünkü biz Türkiye halkları bu kaliteden vazgeçmediğimiz sürece hep bir umut olacak gelecek için.40 bin kişinin yıllık abonelik sistemi fikrini kesinlikle düşünün derim en azından bir kez denemek için bile olsa….size yürekten teşekkür ederim kendi adıma ve sizin haberlerinizi her hafta eli yanağında büyük bir ilgi ve heyecanla dinleyen öğrencilerim adına…lütfen yeni bir MERHABA da buluşalım….

 • Benim için kısa zamanda çok ve kaliteki bilgi edinebildiğim bir platformdunuz. Üzüldüm. Umarım tekrar geri dönme kararı alırsınız :(
  insanlara hiçbir katkısı olmayan yayın- programlar dururken böyle bir çalışmanın yapılamıyor olması ayrı bir üzüntü veriyor.

 • Takip ettiğim nadir sitelerden biriydiniz. Yolunuz açık olsun. Her şey için teşekkürler.

 • Tam da, gerçek haberler okuyabildiğim, istediğim gibi bir site bulmuşken “daha önce neden keşfetmedim ki” diye hayıflanırken..Emeklerinize sağlık.

 • Serdar Bey şimdiye kadarki emekleriniz için çok teşekkürler. Bundan sonrası içinse, beni de ücretli abonelik listesine ekleyebilirsiniz.

 • Malesefki Ülkede İyi ve kaliteli olan herşeyin ömrü yapılarının aksine ters orantılı ne yazıkki.. Emeğinize ve aklınıza sağlık üstad görüşmek dileğiyle

 • Ekranın sağ alt köşesinden çıkıveren o sıradışı haberleri çok özleyeceğim kendi adıma.. Bize anlattığın herşey için, emeğin için sonsuz teşekkürler.
  Çölde bir vaha gibisin amirim. Ve sen bir vaha oldukça, bu kurak çölde yaşayan bizler hep yanında olacağız, senden gelecek sesi bekleyeceğiz.

 • Oldu mu Serdar abi? Sen artık senden fazlasını temsil ediyorsun. Bu site bir siteden daha fazlasi. Bizim dünya ile olan en tarafsız en direk bağımiz. üzülerek anliyorum ki bu senin tercihinden çok Türkiye’nin bir gerçeği. Bayağililik para ediyor. Umarım bu kararı değiştirmenize yönelik gelişmeler olur ve bu güzel iş ülkemizde de guzelseyler var deme mutluluğunu bize yaşatmaya devam eder.

 • Neden sevdiğimiz şeyler bir bir elimizden alınıyor? :'(
  Ben bir üniversite öğrencisi olarak aylık aldığım 500 lira kredinin 10-15 lirasını sırf bu haberler için vermeye hazırım. Gerekirse Patreon’dan destek olalım veya ücretli abonelik sistemine geçilsin ama ne olursa olsun bu site ayakta kalsın. Size ve emeklerini esirgemeyen herkese minnettarım.

 • Serdar bey, yaptiginiz her iste oldugu gibi, burada da ozveri, kalite ve sureklilik on plandaydi. Umarim daha genis kitlelere ulasacak, daha iyi islerde yine siz ve ekiplerinizle bulusma sansimiz olur. Hersey icin tesekkurler. Bu ulkeyi sizin gibi insanlar (hala) yasanilabilir kilmaya devam ediyor.

 • Çok üzüldüm. Tüm haberlerini okuduğum tek e-posta bülteniydi. Geç buldum, erken kaybettim…

 • Paylasimlariniz ve emekleriniz icin sahsim adina cok tesekkur ederim, bu haber ile cok uzuldugumu belirtmeliyim. Başka bir heveste en kisa surede karşılaşmak dileğiyle, iyi gunler ve calismalar dilerim.

 • yer işaretli çubugumdaki nadir sitelerden birisiydiniz. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

 • Severek takip etttiğim bir haber kanalıydı. Verdiğiniz özen; veda mesajınızda bile açıkça belli oluyor. Tüm emekleriniz için teşekkür ederiz. Umarım bu yönde yeni bir girişiminiz olur, yolunuz açık olsun.

 • Çok güzeldi, sonlanmasına çok üzüldüm. Ellerinize sağlık, teşekkür bir borçtur size, tüm ekibinizle birlikte size teşekkür ederiz.

 • Bu kadar sade, temiz anlaşılır bir haber kaynağından mahrum kalacağım için üzgünüm. Elinize, emeğinize sağlık. Umarım kısa zamanda geri dönersiniz.

 • çok üzüldüm ,haber olarak takip etmeye bulduğum tek siteydi ,elinize emeğinize yüreğinize sağlık

 • Bugünün kötü haberi bu oldu benim için. Ama heveslerinizi gerçeğe dönüştürdüğünüzü gördüğüm için sizden yeni projeler göreceğimize eminim.

 • Düzenli olarak ziyaret ediyordum günlük..Yazık olmuş boş beleş işlere destek verirlerde böyle şeylere vermezler işte …Sağlık olsun emeklerinize sağlık hocam.

 • Hayır bu olmamalı, kısa bir ara verildikten sonra devam edilmeli. Gerçekten harika bir oluşumdu. Okuyucu desteğini tekrar düşünmelisiniz bence.

 • Çok üzücü, gerçekten yalan haberlerle, sadece rant yapmak için girilen sitelerin yerine Dünya Hallerinin kapanması gerçekten çok üzücü.
  Daha kötüsü olmasındansa, olmamasını tercih etmeniz güzel bir düşünce ama Dünya Halleri olmadan nasıl pazar sabahı geçer bilmiyorum.

 • Çok üzücü, gerçekten çok çok üzücü.

  Yalan haber yapan, sitelerine giriş olsun diye saçma sapan başlıklar koyan, siyasi rant sağlamaya çalışan haber sitelerinin yerine Dünya Halleri kapanması gerçekten üzücü.

  Daha kötü bir içerikle devam etmektense etmemeyi tercih etmek çok güzel bir düşünce ama insan kapanmasını da kaldıramıyor, pazar sabahları nasıl geçecek?

 • 30-40 bin günlük düzenli giriş yapan kişilerden aylık 1TL gibi bir ücret alınabilir. Verilen hizmetin bir karşılığı olmalı. Yılda 12 TL hiç bir şey değil.

 • Bu site gerçekten cok kaliteli is cikariyordu keyifle okuyordum.Aslinda bu siteden keyif alicak okuyacsk cok insan olmasina ragmen varligindan haberlefi bile yoktur.

  Sinir bozmayscak birkac reklam alinarak devam etmesini cok isterim.Foto galeri olmasin yeter :)

 • Emeklerinize ellerinize sağlık. Bunca zaman bize verdiğiniz emek ve içerik için teşekkürler

 • Amerika’dan hergun takip ediyordum. Sizin ve ekibinizin emeginize saglik. Sizi takip etmeye devam edecegiz :)

 • Bu haber beni çok üzdü.
  İlham aldığım, ufkumu açan ve okumaktan keyif aldığım bir içeriğe sahipti.
  Emeği geçen herkese teşekkür ederim

 • Serdar bey’i Radikal gazetesi teknoloji köşesinden beri takip ederim..Özellikle haftanın özeti, pazar günleri nostaljik gazete keyfi ile benzer bir hissiyattı benim için. Kahve hazırlanır, haftanın özeti okunur, arada referans linkler ve makaleler not alınır, araştırıldı..yazık oldu. Geçenlerde cnbc-e kapanışı ile ilgili bir başlık vardı Ekşide, onu anımsadım, güzel işler ne yazık ki hakkettikleri değeri görmüyor ülkemizde

 • Bu haber beni çok üzdü.
  İlham aldığım, ufkumu açan, keyifle okuduğum bir içeriğe sahipti
  Emeği geçen herkese teşekkür ederim

 • “Dünya Halleri sitesi 6 Ağustos 2019 tarihinde yayın hayatını noktalamıştır.” ne yani penguenlere mi kaldık şimdi!

 • Bu haber beni çok üzdü.
  İlham aldığım, ufkumu açan ve keyifle okuduğum bir içeriğe sahipti.
  Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • Amirim seni anlayabiliyoruz.

  Yayındayken bu kadar yorum gelmemiştir, yayın bitince kıymetbilir oluyoruz.

  Böyle bir yapıyı para olmadan ayakta tutmak zor, para varken kaliteyi korumak zor.

 • çok çok üzüldüm gerçekten, bu yorumumu ve burayı günü gününe takip eden onlarca insanın mesajını okuyorsanız hala umut var demektir.. hoşçakalın :(

 • Şık, temiz, iyi, güzel, aydınlık, ilham verici.. Ve daha pek çok olumlu şeyleri çağrıştıran siteniz kapanıyor. İyi olanların aramızdan ayrıldığı her durumda olduğu gibi “üzücü”. Hoşçakalın demeden; bir yolu bulunarak yaşatılmalı.

 • Her hafta ufkumu genişleten muazzam ve eşsiz bir kaynaktı benim için.
  Kararınız kesin değildir umarım. Çünkü büyük sayılabilecek bir kitleyi üzdü bu haber.
  Naçizane tavsiyem okurlara yönelik üyelik (subscription) sistemi olabilir veya reklam da alabilirsiniz, hepimiz biliyoruz ki reklamsız gelir elde
  etmek imkansız. Pes etmek olmadı, yaptığınız iş belki de keyif vermiyor olabilir, fakat yayın hayatını noktalamak yerine ara vermek veya
  projeyi genç arkadaşlara devretmek daha uygun olabilirdi.
  Ben bireysel olarak teşekkür ederim. Umarım her şey gönlünüzce olur.
  Saygılarımla

 • Zavallı ülkem. Değerlerini bir-bir.yitiriyor. Çok üzücü. Devrim arabasının akıbeti geldi aklıma.

 • Yapma be amirim!
  Bu ülkede paranın bilgiyi eziyor olmasına bir kez daha şahit olmak ne kadar acı!
  Ekibiniz zaten sayıca azınlıkta kalan bir kitlenin, dış dünyanın enteresan halleri ile arasındaki ender köprülerden biriydi. Gerekçelerinizi anlayışla ve saygıyla karşılıyor, sponsorunuz olmaya bizlerin ve yayınlandıkça hızla artacak olan yeni uyananların yeteceğini idrak edemeyen o TV kanallarını da şiddetle kınıyorum. Keşke TV kanallarına olan saygımızı yokedip duran ahmak yöneticiler yerine, sizlerin ve bizlerin ne düzeyde bir kitle oluşturmakta olduğumuzu anlayabilecek bir medya patronumuz ortaya çıksa da, bu tohumların ilerde nasıl bir hasat potansiyeli taşıdığına vesile olsa…

 • Ülkenizi kötüleyip durmayın.. abd de bile her gün onlarca isyeri onlarca site acilip kapanıyor.. hainlik yapıp durmayın het firsatta..

 • Başlangıcından bu yana takip ettiğim bir yayındı. Emeğinize sağlık, sayenizde çok şey öğrendik. Video formatında tekrar başlaması durumunda hem sponsor bulma hem de kitlelere ulaşma yönünden daha rahat ilerleyeceğinizi düşünüyorum.

  So long and thanks for all the fish.

 • Başlangıcından bu yana takip ettiğim bir yayındı. Emeğinize sağlık, sayenizde çok şey öğrendik. Video formatında tekrar başlaması durumunda hem sponsor bulma hem de kitlelere ulaşma yönünden daha rahat ilerleyeceğinizi düşünüyorum.

  So long and thanks for all the fish.

 • Başlangıcından bu yana takip ettiğim bir yayındı. Emeğinize sağlık, sayenizde çok şey öğrendik. Video formatında tekrar başlaması durumunda hem sponsor bulma hem de kitlelere ulaşma yönünden daha rahat ilerleyeceğinizi düşünüyorum.

  So long and thanks for all the fish.

 • Elinize sağlık, çok üzüldük. Özgün ve faydalı içeriğin somut haliyli dünya halleri bizim için. Varsın olsun,hep ileriyi hedeflemeye ve çalışmaya devam çünkü bir yayında dediğiniz gibi biz profillerini ezbere saydığımız insanların imkanlarında değiliz.

 • Her kelimesinde haklısn hocam, paldır küldür yuvarlanıyoruz karanlığa. :(

 • Kurmuş olduğunuz bu site benim için çok keyifli ve eğitici idi. Vazgeçmenize üzüldüm. Biz okuyucularınız desteği ile sürdürmek mümkün olur mu ?
  Emekleriniz için teşekkürler

 • Sizin bu tutumunuz sadece bencillikten başka bir şey değil. Yılmanın hiç bir bahanesi olamaz. Alenen duygularımla oynadınız -ki yalnız olduğumu sanmıyorum. Yaptığınız çocukluk. İşe başlarken ne kadar zahmetli olacağını bilmiyor muydunuz? Aylık gelir/gideri tahmin edemiyor muydunuz? Dandik sitelerde dahi reklamlardan kurtulmak için abone olan binlerce kullanıcı vardır. Çıkın deyin ki; bizim aylık giderimiz şu kadar, bu son 6 aylık tekil ziyaretçimiz şu kadar, bunların yarısı abone olmak istemese, arda kalan yarının ödemesi gereken kişi başına düşen bedel istemesek de bu kadar. Aylık veya yıllık toplanarak hallolabilecek bir şey. Geçenlerde düşük IQ seviyeli bir kız bile Amerika’daki sıradan bir okula kabul alıp eğitim masrafları için kampanya başlatmıştı. İsteseydiniz yapabileceğinize inanıyordum.

  Temiz gerçek bir haber sitesinin olabileceğini gösterip, işler sarpa sarıp işin içinden çıkılmaz bir hal alınca, bahanelere sığınmak mı yapabildiğiniz en iyi şey?

  Bir de nasıl bir cürettir “başka heveste yeniden karşılama”yı dilemek? Hayatınızdaki bütün insanlara böyle mi davranıyorsunuz?

  Yapıcı bir tutum sergilemek, tavır takınıp direnmek varken, yılmayı göstermiş olduğunuz için teşekkür ederim. Ben de bir dert karşısında utanmadan “bu kadarmış” deyip işin içinden sıyrılacağım; bunu yaptığıma anlam veremeyenlere de sizi referans göstereceğim.

  Siteyi olduğu gibi devretmeyi düşünseniz bunu omuzlamak isteyecek birileri dahi çıkar. Elbette içeriği nasıl şekillenir, orası meçhul.

  Duygularımı arz etmek istedim.

 • Şimdiye kadar verdiğiniz emekler için elinize, gözünüze ve aklınıza sağlık.
  İlkokuldayken en yakın arkadaşınızın babasının tayininin çıkması sonrası taşınacaklarını duymanın bıraktığı bir burukluk oldu. :(
  Mevcut koşullarda ve bahsettiğiniz durumlar nedeni ile saygı duyulacak bir karar tabi ki.
  Tekrar teşekkürler herşey gönlünüzce olsun.

 • Youtube kapanmış gibi üzülmek. Patreon benzeri bir uygulama ile bağış toplanabilir site için gerekli kaynak oluşturulabilir belki.

 • Çok üzüldüm. Benim için sayılı sitelerden biriydi. Aslında bir çok sitenin(teknoloji, sanat, bilim …vs) birleştirilmiş haliydi. Hızlı bir şekilde güncel bilgilere ulaşıyorduk sayenizde. Konuyu anlatım tarzınızı da çok beğeniyordum. Her şey için çok teşekkürler. Umarım bundan sonra içinizde kalanları yapma olanağı bulursunuz.

 • cukka olmayınca, sponsor olmayınca serdar kuzuloğlu projeleri bir hiç

 • Çok üzücü bir haber.. ücretsiz bir şekilde bu bilgiyi sunan başka bir yer yoktu. Her şey için çok teşekkürler.

 • Çok üzüldüm. Doğru ve ilkeli yayın anlayışına sahip ender bulunan bir siteydi. Takip ettiği konular açısından daha uzun yıllar kaynak gösterilecektir. Serdar Beyin bilgi ve birikimin aktarmaya devam edeceği yeni projeleri merakla bekliyor olacağım.

 • Çok güzel bir siteydi. Kapanıyor olmasına üzüldüm. Hiçbir yerde okumadıklarımızı okuyorduk. Emeğiniz için teşekkürler. Görüşmek ümidiyle.

 • Sizinle ilgili değil aslinda üzülmeyin benimle ilgili hayatimda iyi giden ne varsa az omurlu oluyor kusura bakmayın

 • Sevgili Âmirim

  Teessürle okudum. Bizler için büyük bir kayıp oldu. Bulut sanal sunucuların görece oldukça ucuz olduğunu düşünüyorum. Dünya Hallerini taşıyacak sunucunun yıllık maliyeti en fazla 150 – 200 USD civarında… Yazınızdan anladığım kadarıyla tek sıkıntı teknik maliyet değil sanırım.

  Keşke elimizden bir şey gelebilse…

 • 6 Ağustos’a kadar olan emeğiniz,katkılarınız,çabanız için çok teşekkürler

 • İnşallah tekrar devam edersiniz… emeklerinize, çabalarınıza sağlık… tüm ekibinize sonsuz teşekkürler

 • hayırlı uğurlu olmasını diliyorum zor ekonomik sartlar herkesi etkiliyor malesef dünya hali yolunuz açık olsun

 • Çağının ötesinde bir düşünce, titizlikle filtre edilmiş haberler, ana akım dışı bilim/teknoloji/yazılım gündemi, günden güne zenginleşen kategori ve içerikler, sıfır imla hatası, (şahsınızla özdeşleşen) yalın ve özgün anlatım, bbc haber standardında referans/çapraz referans/kaynak kullanımı, her pazar (iple çektiğimiz) aynı saatte yayın özeni ve (hayranlık veren) disiplini, açtığınız ufuklar, vesile olduğunuz sohbetler/tartışmalar, hepsi ve her şey için çok, gerçekten çok teşekkürler. Sağolun, varolun!

 • Çok üzüldüm. Çabalarınız, emeğiniz, özverili çalışmalarınız ve bizlere kattığınız her değerli bilgi için size sonsuz teşekkürler ederim.
  Yüreğimden “keşke devam etseniz ” demek geçiyor olsa da bu üzücü karara saygı duymaktan başka bir çare kalmıyor.

  Pazar günleri özetleri okumak keyifli ve de ufuk açıcıydı. 😔

  Sizden gelecek olan haberlerin takipçisiyiz.
  Enerjiniz hiç bitmesin.. Herşey gönlünüzce olsun.
  Dünya yelpazesinde bir renk, bir ışıktınız bizim için.

 • Günceli doğru ve güvenilir kaynaktan takip edebildiğimiz, bir dosttan haber alır gibiydi bu güzel site. Her şey için çok teşekkürler. Hatay’dan selamlar.

 • Günceli bir dosttan haber alır gibiydi bu güzel site. Her şey için teşekkürler. Hatay’dan selamlar.

 • En başından beri takip ettiğim, pazar sabahları saat 10’u bekleyen biri olarak üzüldüm. Elimizden bir şeyler gelebilseydi keşke de bu meşale sönmeseydi.
  Emekleriniz için teşekkürler.

 • Her gün güncel olarak girip haberlerine baktığım bir siteydi. Keşke devam etseydi. Umarım daha başarılı bir işe adım atarsınız.

 • Dünya Hallerinin nitelikli ve süzülmüş içeriğini takip etme ayrıcalığına sahiptik, okurlar olarak haberdar olma sürekliliği için biz de bilinçli bir emek sarfettik. Keşke ivmeli artan bilgi yığını içerisinde bu sınıflandırılmış içeriği daha fazla kişi takip etme gerekliliğini ve hevesini hissetseydi. Keşke site kişisel çabanın ötesinde daha kurumsal olabilseydi. Serdar Bey ve ekibine saygılar ve teşekkürler.

 • Emeğinize sağlık, yakın takipte olduğum az sayıdaki kalite ve özen kokan sitelerden biriydi bu. Bir sonraki medya girişiminizi dört gözle bekliyorum.

 • Hayatimda en duzenli takip ettiğim mecraydi dünyahalleri.
  Eksikliğini hissetmemek için 4-5 ayri kaynak takip etmek gerekir ki buna enerjim ve odaklanma potansiyelim yetmiyor.

  Emeginiz çok değerliydi.

  Umuyorum ileride daha iyi fikirlere ve mecralara ilham olur.

 • Sizi fark etmek son yıllarda yaptığım en iyi şeylerden biri oldu. Nerede olursanız biz sizi izlemeye devam edeceğiz. Ellerinizi sağlık.

 • Arkadaşlarım ve çocuklarımla paylaşabildiğim yegane içerikleri ürettiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Yolunuz her zaman açık olsun.

 • Ne yazık ki burayı geç keşfedebildim onca gereksiz youtube videolarının arasından sıyrılıp bundan bir kaç ay önce M.Serdar Kuzuloğlu’nun o konferans videolarını tükenmesini bitmesini istemeyerek sürekli izledim hala da kaçırdığım noktalar vardır diye bazılarını tekrar izliyorum yine bu videoların içinde bu siteden bahsetmiştiniz hemen girip baktım ve kendimi sanki bir hazine bulmuş gibi hissettim ve haberleri okumaya ve günlük olarak elimden geldiğince takip etmeye çalıştım ve arkadaşlarıma tavsiye ettim ,zannetmiyorum bakmadılar ama yinede elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ,bu siteye veda etmek en sevdiğim dostumu kaybetmek kadar üzücü benim için her şey için teşekkürler.

 • Bir Pazar sabahı kahveye gidip, puro yakıp, demleme çay eşliğinde okuduğum günler, ilk zamanları falan hatırladım da başka heveslerde görüşmek üzere 👋

 • Olmadı.Küçük mutluluklarla ilerlerken derin darbe gibi oldu.Amirim en azından haftalık derlemelere devam etseniz.Mutlaka bir çıkış bir çözüm olmalı.

 • Bu kadar zaman verdiğiniz emek bile yeterince takdiri hakederken, bu şekilde bir yazı ile sona erdirmeniz de bize söyleyecek söz bırakmıyor. Hep, doğru şeylerin kitleye rağmen ayakta kalması gerektiğine inanırım. Bir kere arkanızda yürüyecek 40000 i bulduysanız o kırkbin sizi tekrar buralara getirecektir, saygılarımızla amirim.

 • Çok üzücü bir haber oldu. Son dönemlerde keşfettiğim ve zevkle takip ettiğim en başarılı sitelerdendi. Yerinizi dolduracak biri gözükmüyor şu anda. Sizlere çok şey borçluyuz. Başka projelerde de nice başarılar dilerim.

 • Erkekadam.com kapandığında da aynı şeyi hissetmiştm! :-/ Yıllar geçiyor bazı hüsranlar hiç değişmiyor!

 • Erkekadam.com kapandığında da aynı hissetmiştim :-/ Bazı hüsranlar hiç değişmiyor

 • Uzunca bir zamandır takip ettiğim ve gerçekten de çok geniş bir yelpazede Türkçe yayın yapan ve okuyucu dostu bir siteydi burası. Webrazzi’yi çok daha uzun zamandır takip ediyorum örneğin ama burayı daha doyurucu ve kapsam olarak daha iyi bulduğumu söylemeliyim.

  Maalesef sunucular su ile çalışmıyor, editörler hava yiyip içmiyor. Sponsorlar ancak influencer denilen garip gureba kişilere destek versinler, ilim irfan kimin neyine?

 • Canım abiciğim,
  Bunca emeğini bile karşında kimlerin olduğunu bilmeden vermen büyük teşekkürü hakediyor. Teşekkurler.
  İlk haftadan beri takip ediyorum siteyi. Bu isimli siteye geçişini “sürpriz var” işaretini verdiğiniz günü hatırladım ve şimdi de bu da bitti. Inan yazıyı darbe bildirisi olur gibi okuduk evde. Hazira alışmış da olmayalım ama bu gidiş de uzmedi değil.
  “Ne kaldi” diye sordum kendime. Çok cevapları var içimde. Bazıları ise : Işine saygı duymayı, kendine saygı duymayı, azimle çalışmayı, sabretmeyi, sığ olana değil derinde olana odaklanmayı, sonuç vermeyecek boş tartışmalardan uzak durmayı, çok çalışmayı, kitap okumayı ahlaklı bir vatandaş olmayı, muhatabına gülmeyi (her karşılaşmamızda evet dikkatimi bu çekti onca somurtan insana karşı) , zoluklar karşısında tırnaklarıyla kazımayı, sigara gitti puro geldi (ayrı bir zevki var itiraf edeyim :) )… Abi daha sayabilirim. Bunların hepsi inan seni dikkatle izleyerek oldu. Şekle semale büründü. Bir tek o kadar suşi dedin ama bir kere denemedim :/

  Binlerce kez kucak dolusu sevgiler saygılar. Daha güzel günlerde, insanın ve işin kalitelisinin Ayakta kalacağı günlerde buluşmak dileğiyle.

  Canı gönülden teşekkür. Allah razı olsun.

 • Acayip üzüldüm. İnanamıyorum bu kadar güzel bir sitenin artık içerik üretmeyeceğine.
  Bu güne kadar çok hakkınız geçti bizlere… hiç haber okumaz hafta sonu özete bakar Türkiye ve Dünya gündemini 15 dakikada bir hap gibi atardım. Çok kolaya alışmıştım sayenizde. Şimdi sizin bizlere aşılamaya çalıştığınız MERAK ın üstüne gideceğim.
  İnşallah birgün telefonuma bir uyarı gelir ve DÜNYAHALLERİ yeni bir haftanın özeti yayınlandı yazar….
  Emeğinizi ve zamanınızı bizim için harcadığınız için çok ama çok teşekkür ederim…

 • Çocukken Voltran’ı beklediğim gibi bekliyordum haftanın özetini. Hoşçakal yazısını görünce boğazım düğümlendi. Özveriniz ve emekleriniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Selam ve saygılarımla…

 • Şimdi tarayıcı sekmelerimi kim dolduracak, sizi takip etmek benim için bir zevkti, elinize dilinize gönlünüze sağlık yeni ufuklarda görüşmek dileğiyle

 • Tüm emekleriniz için teşekkür ederim. Umarım en kısa süre içerisinde maddi imkanları sağlar ve yayına devam edersiniz.

 • Yeni hevesiniz için sabırsızlanıyoruz. Yasımızı tutmadık sanılmasin. Ancak olmazlıginı o kadar güzel detaylandırmısşiniz ki giden sevgilinin ardından vakurca bakmak kaldı bize kalan..

 • Yazınca sıradan bir şey gibi görünecek farkındayım ama içimden çok değerli bir şeyini kaybetmiş gibi hissettim. Teşekkür ederim Serdar Bey tüm emekleriniz için. Saygılar ve sevgiler

 • Serdar Abi nerdeyse her gün severek bilgilenerek okuduğum makalelerinizle bize çok şey kattınız elimizden geleni yapamaya hazırız yeterki isteğin çok üzülüyorum ama sizin kinin yanında küçücük kalır üzgünüm……

 • İlk yayına girdiği günden beri takip ediyordum. Pazarları DH okumak benim için bir ritüel haline gelmişti. Okurken hem keyif alıyor hem de özgün içeriğe ulaşma imkanım oluyor, yeni bilgiler kazanıyordum. Crowdfunding opsiyonunu tekrar gözden geçirmenizi dilerim.
  Emeğiniz için size ve ekibinize çok teşekkürler.
  Takipteyiz.

 • Birkaç aydır takip etmeme rağmen, her sabah uyandığımda kontrol ettiğim birkaç siteden birisi haline geldiniz. Ofiste ve sosyal çevremde bulunan arkadaşlarıma sizi tavsiye eder hale getirdiniz beni kısa sürede. Samimiyet ve fedakarlıkla yürüttüğünüz bu süreç için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, başka bir heveste tekrar karşılaşmak dileğiyle. Saygılarımı sunuyorum. Ali

 • Bir kerede iyi bir şey devamlı olsun. Faydalı bir şey ilgi görsün ama saçma salak şeyler dışlansın. Yok arkadaş bu da gitti. :(

 • Yapmayın ya :( Her gün girdiğim bir siteydi, üzüldüm bitirmenize. Yolunuz açık olsun.

 • Keşke takipçilerden yardım istemeden böyle bir karara varmasaydınız. Daha öncekilerin başarıya ulaşamaması Dünya Halleri’nin de ulaşamayacağı anlamına gelmez. Şahsen daha önce hiç katılmadım böyle bir şeye ama Dünya Halleri için katılırdım.

 • Serdar Bey’ in bir konuşmasında denk gelmiştim; bu siteden bahsetmişti. Yeni tanışmıştım, yeni yeni takip ediyordum. Böyle içerikler ile geç tanıştığım için üzülüyordum. Şimdi hiç olmayacağı için daha fazla üzülüyorum haliyle. Okumaya başladım başlayalı hep düşünüyordum nasıl finanse edildiğini, bu şekilde gitmez diyordum. İnşallah bir çözümünü bulurlar diyordum fakat olmamış, yürümemiş. Korktuğumuz başımıza geldi maalesef :(

 • Emeklerinize sağlık gerçekten üstad,
  İçerik üretmek ve bunu sürdürülebilir bir iş modeli haline getirip daha da faydalı olmaya çalışmak inanılmaz yorucu ve değerli anlaşılmayan bir süreç Türkiye’de. Sizi en iyi anlayanlardan birisiyim buna emin olun.
  Çalışmalarınızda yürekten başarılar diliyorum, daha güzel çalışmalarınızı takip etmek temennisiyle,
  Selamlar.

 • Oldukça nitelikli, bilgilendirici, heveslendirici, ufuk açan bir projeydi. İlk günlerinden son günlerine kadar takip ettim ve ilham almak için ilerleyen zamanda da dönüp yazıları okuyacağım. Emeğinize sağlık Serdar Bey, yine amaçlarınızı gerçekleştirdiğiniz daha da nitelikli projeleri bekleyerek sizi takip ediyor olacağım.

 • Üzüldük amirim. Sizi Televidyon projenizden beri takip ederim. Haftalık özetlerinizide daha bu domaine taşımadan okurdum. Yine biz kaybettik, memleket kaybetti. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Çok üzüldüm, burası gibi kaliteli içerikleri üreten başka kaynak yoktu. Bize kattıklarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.

 • emeği geçenler binlerce teşekkür.
  ben uygulamadan takip ediyordum.
  roll dergisi gibi tarihte kalan hoş bir seda olacak

 • Çalışmalarınız için teşekkür ederiz, çok saolun . Yerinizi doldurmak …

 • Üzüldüm. Bugüne dek yaptıklarınız için teşekkürler. Sizi diğer ortamlarda takibe devam edeceğim

 • 1. gunden berı takıp edıp, paypal zamanı destek olmus bırı olarak, quartz benzerı paralı sısteme gecın lutfen, gercekten sız olmadan buyuk bır bosluk olur hayatımızın bılgı akısında, lütfen…

 • Fontları, sadeliği ve içeriğiyle kaliteli bir siteydi, günlük 30-40 binlik izlenme oranı da hiç fena değilmiş, ben en fazla 5000 olduğunu sanıyordum, bence güzel bir rakam ama eminim gelecekte yine aktif duruma gelecektir bu site, şimdilik yolunuz açık olsun.

 • Serdar Bey, takip ettiğim en kıymetli kaynaklardan birisiydi çok üzüldüm. Size ve emeği geçen herkese teşekkür ederim bu güzel habercilik için.

 • Serdar bey sizin şahsınızda bu platformda emeği bulunan herkese çok teşekkür ederim.

 • Benzeri olmayan bir bilgi kaynağımdı. Çok üzüldüm. Gerekçelerinize katılmamak mümkün değil. Yine de hissettiğim şey burukluk oldu. Size ve ekibinize emekleriniz için çok teşekkürler.

 • Elinize emeğinize sağlık. Severek takip ediyordum ve kapanmasına üzüldüm. Umarım yeni mecralarda bilgi paylaşımına devam edersiniz.

 • Bugüne kadar karşılıksız vermiş olduğunuz bu güzel hizmetten ötürü minnettarım. Eminim ben ve benim gibi bir çok kişinin hayatına dokundunuz. Teşekkürler.

 • Bakış açımızı genişleten ve ufkumuzu açan güzel bir siteydi. Eliniz sağlık.
  Daha değerli yeni projelerinizi bekliyoruz.

 • Ellerinize sağlık. Umarım başka bir zaman başka bir şekilde tekrar bir araya geliriz. Yoğun emeğiniz ile oluşturduğunuz içeriğin kalitesi gerçekten çok başarılıydı. Büyük bir ilgiyle takip ettim. Çok teşekkür ederim.

 • Hiç bir karşılık beklemeden reklam yapmadan hazırladığınız bu site için size minnettarız. Bitmesi çok üzücü. Severek ve isteyerek takip ettiğim tek siteydi. Siz iyi bir insansınız Serdar Kuzuloğlu hep böyle kalın lütfen

 • Yukaridaki herkes gibi ben de uzuldum.
  Sayilan zorluklar asilamaz gorunmemekte gozume (kitle beklenen hacme ulasmadigi icin amaca ulasilamiyor ve motive etmiyor haric). C1 ingilizce sertifikam var, gerekirse gunde 1 haber cevirmeye hazirim ya da 1 haber kaynagi takip etmeye hazirim.
  Umarim bu karardan donulur

 • Türk haber-teknoloji sitelerinin yetersizliğinden yakınıp bi şekilde burayı keşfetmiştim, bana her hafta konsantre bilgiyi efor sarfettirmeden sağlıyordunuz, yayın hayatının bittiğine üzüldüm aylıkta olsa devam etmesini isterdim, yine de herşey için teşekkürşer .

 • Serdar abi çok üzüldüm, bu mükemmel çabanız için çok teşekkür ediyorum. Dünya Hallerinden çok şey öğrendim; ilham verici, aydınlatıcı ve adam akıllı haber gördüğüm nadide bir siteydi. Emeğinize sağlık

 • Çok ama çok üzücü bir haber oldu bu.
  Umarım kısa zamanda bir çözüm bulur ve bizi bu kaliteli içeriklerden mahrum bırakmazsınız. Bilgi toplumu için bilgi şart.
  Teşekkürler. Saygılar .

 • Her güzel şey gibi Dünya Halleri de bitti. teşekkürler bizi çok defa aydınlattığınız için.

 • üzüldüm :( şimdiye kadar olan tüm emekleriniz için teşekkürler bize yeni bir pencere açmıştınız kapanması yazık oldu.

 • Her gün ziyaret ettiğim tek siteydiniz .Olmasaydı sonumuz böyle . Yine de Serdar Beyin şahsında emeği geçen herkese teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Emeğinize sağlık.
  Sevgiler, saygılar .

 • Sıkıcı, tek tip ve ilkel medyadan kaçışımızdı bu site, çok üzüldüm, Serdar bey, abonelik sistemi yapın veya reklam alın ama lütfen bu güzel çalışma devam etsin.

 • Her yeni yayınını büyük bir merakla beklediğim sitenin kapandığını görmek beni çok derinden üzdü. Serdar Bey, bu kadar vasat bir çağda, bu kadar vasat bir çoğunluğa karşı tek başınıza Don Kişotluk yaptığınız için size saygılarımı sunuyor, hayatınızdaki herşeyin size yakışır ve gönlünüzce olmasını diliyorum.
  Yüzyüze tanımadan bir insana bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim: İyi ki varsnız

 • Amirim biz sen ne üretirsen tüketmeye devam edeceğiz. Platform, format fark etmez. İş yerinde HBR hariç favorilerimde ekli tek site burasıydı, o derece kıymetliydi benim için. Türkiye’de kaliteli içeriğin ne kadar küçük bir tüketici karşılığının olduğu bir defa daha gördük. Seviyoruz seni mserdark . Sitede emeği geçen arkadaşların da ellerine sağlık. <3 Porsche

 • Çocukluğumda yaşadığım ama şimdi kaybettiğim beni mutlu eden küçük rutinlerim vardı. Uzun zaman sonra tekrar bir rutin yakalamıştım kendime. Bugün onu da kaybettim. Sunduğunuz birikim ve gösterdiğiniz çabadan çok memnun kaldım teşekkür ederim.

 • Amirim biz bari gönüllü şekilde yardımcı olsak, şu karanlık günlerde bir ışık olan bu siteyi kapatmayalım daha da parlaması için biz de yardımcı olabiliriz.

 • içerik konusunda bolca faydalandığım nadir kaynaklardan biriydiniz. Sizin ve emeklerinizin tüm emeklerinize sağlık.

 • Bu site kapatilacağına atv kapatılsın a haber kapatılsın show tv kapatılsın nerde faydalı bisey varsa zamanla hepsinden mahrum ediliyoruz bu gün hiç bir işe yaramayan boş boş yayın yapan yüzlerce kanal var bunların turkiyeye insanlara ne faydası var saçma sapan diziler yalan yanlış haberler neyse lafı fazla uzatmak istemiyorum her şey için sağol Serdar kuzuloğlu…

 • Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Biz severek okuduk ve öğrendik.
  İçimde bir ses “bir son dakika süprizi olur mu acaba ?” deyip duruyor ama gerçekler ortada :(

 • Abonelik sistemi gayet güzel bir öneri. Amirim de kabul ederse ben abone olmaya hazırım. Çünkü birden kapanınca daha net olarak fark ettim ki dünya halleri benim için “netteki en iyi üç-beş şeyden birisi” imiş. Beni boşver, ülkem için “zihinsel iklim değişikliği” anlamına gelebilecek bir kayıp bu olay. Takipte olacağım.

 • Bu kadar isteyen varken en azından birkaç aylık bir patreon dönemi olsa, belki sürdürülebilirlik konusunda TR’den ilk örneklerden biri olup bir başarı daha sağlar? Böyle bir topluluğu toplamış olup bırakmak kötü oldu, belki topluluğun link paylaşımıyla kendi kendine ilerleyebileceği bir opsiyona da evrilebilir bir kısmı… Neyse temenniler bunlar, teşekkürler emeklerinize 💙

 • Teknofesor com ve dunyahalleri takip ettiğim tek site ülkede doğru düzgün bilgi veren cok fazla site yok. Heryer reklam olmuş.

 • Geçtiğimiz aylarda rast geldiğim ve ilgi ile takip ettiğim, eşe dosta önerdiğim bir platformun kapanmış olması bir hayli üzücü oldu .Fakat benim burada gördüğüm başka bir pencere o da şudur ki ; ülkemizin gündeme ve doğru bilgiye olan yaklaşımı test edilmiş ve başarısız olmuştur . Walden kitabında şöyle yazıyor ”Gözlerinizin , sahip olduklarınızı görmesini dilerim . ” Emekleriniz ve göstermiş olduğunuz çabadan dolayı size teşekkür ve minnet duygularımı sunuyorum . Hoşçakalın ..

 • Amirim senden çok şey öğrendim özellikle organize not tutmayı hakkını helal et bir gün bir yerlerde tekrar buluşmak dileğiyle…

 • Ve bazen iyi şeyler biter ki, daha iyileri başlayabilsin.

  Bir umuttur yaşamak :)

  İlk günlerden beri gururlan takip edildiniz , okundunuz , dusunuldunuz ve paylaşıldıniz .

  Teşekkürler yurdumun güzel insanı.

 • her bitiş yeni bir başlangıç. Bundan sonraki projelerinizi dört gözle bekliyoruz.

 • Ah be üstadım yüzlerce yayın arasında en keyif alarak okuduğum, yoğun da olsam okumadan silmeye kıyamadığım çok kıymet verdiğim maillerdi bültenleriniz. Keşke vazgeçirmek için yapabileceğim birşey olsa.

 • teşekkürler Serdar Kuzuloğlu. yeniden bir televizyon proğramı ve hatta mümkünse tv kanalı ile görmek temennisiyle

 • çok sevdiğim neredeyse açılış sayfam gibi bir siteydi.tarifsiz üzüldüm kapandığına.. umarım kararınızdan vazgeçersiniz..

 • Her sabah kahvemi içerken ilk takip etmem gereken burayı açıp muhteşem haberleri okuyarak güne başlamanın enfes keyfine elveda demek inanılmaz üzücü… Keşke elimizden bir şeyler gelebilse… Herşey için teşekkürler, yolunuz açık olsun…

 • Cok uzgunum, severek takip ettiğim nadir kaliteli yerli siteydiniz…Yolunuz açık olsun…

 • Treni kaçırmış bir milletin çocuğuyum biliyorum ama en azından senin cesaretinle daha çok çalışıyordum be Serdar Abi. Şu ülkede işini layığıyla yapan yok, insanımız insanına güvenmiyor, kayırımcılık hat safada, tembellikle para kazanma hevesliliği. İster inanın ister inanmayın bir site haber yapmayı bıraktığı için ağlıyorum….

 • Icinde gecirdigim zamana degen sitelerin basinda geliyordu. Cok sey katti. Hoscakalin.

 • çok üzücü bir haber gerçekten :( güzel ve faydalı bir sayfaydı. her şey için teşekkürler !

 • Bugüne kadar olan emeklerinizin eline sağlık.Lakin bu kararınız üzdü bizi üstteki kırmızı bantı görünce bu tür bir yazıyı aradım.Ve yazının sonunda ne olursa olsun üzüldüm.
  Yinede hoşcakalın.

 • Gerçekten çok çok üzüldüm. İlgimi çeken bilgileri hap gibi veren bir site idi. Umarım daha güzel bir proje ile tekrar başlarsınız Serdar Bey. Saygılarımla.

 • Ben üzülmedim güzel iş yaptınız bitmesi gerekiyordu bitti heves bitmesin 👍🏻

 • Sürekli takip ettiğim güzel içerik dolu ülke standartlarının çok üstünde harika bir vizyon gerektiren siteydi elinize emeğinize sağlık her güzel şeyin bir sonu var maalesef üzgünüm
  Askere gittik geldik siteyi kapatmışlar…
  Başka sanal mecralarda tekrar buluşmak dileğiyle….

 • Serdar hocam ceviri yapmadan sadece linkle de devam edebilseniz yine cok kisi faydalanirdi.

 • Yapmış olduğunuz bu mükemmel ötesi site ve bizlere sunmuş olduğunuz herşey için çok çok teşekkürler, paylaşımlarınıza devam edeceğiniz diğer kişisel platformlarda görüşmeye devam etmek üzere Serdar Bey.

 • Çok Üzgünüm.

  Kapanmaması için maadi manevi nasıl bir yardım lazım olursa elimden geldiğince yapmak isterim.

  Saygılar. Sevgiler.

 • Yapma Amirim yaaaa
  Ben senden özenip bir blog kurdum
  Sen en büyük haber kaynağımızı elimizden aldın. Lütfen farklı bir mecrada olsa da benzer bir paylaşım platformunun sürdürülebilir bir versiyonu ile devam et.

 • Son derece beğenerek takip ediyordum. Koca ülkede şu siteye sponsor olacak bir firma çıkmadı mı yaaa.. Yazık oldu

 • Şahsen üzücü bir durum. Hayata bakış açımı değiştiren bilgilerle dolu bir siteydi Umarım bu girişim burada kesilmez ben başka kanaldan devam edeceğine inanıyorum çünkü her ne kadar az olsa da Türkiye’de Serdar hocamızın hedeflediği kitle olduğunu düşünüyorum. Umarım başka bir kanal da devam etme şansınız olur. Biz daima sizinleyiz Serdar hocam.

 • Sosyal Medya Programı’nda da aynısını yapmıştın be Serdar, Bizi … birden … “Bir” … eksiltmiştin … HoşÇa Nasıl Kalalım Halden Habersiz?

 • Gerçekten çok üzüldüm…
  Kesinlikle çok daha iyi yerlerde olmayı hakediyorsunuz.

  Takip ettiğim içeriği en dolu, çizgisi ve duruşu ile en kaliteli, en kompakt ve en verimli sitelerden biriydi. Hergün heyecan, merak ve zevkle takip ediyordum sitenizi…

  Fakat bunun da yeni bir dönüşümün başlangıcı olacağına inanıyorum.
  Umarım yine yaratıcı ve farklı bir platformda sizi tekrar görürüz. Sizi desteklemeyi çok isterim.

 • askerden (bedelli) yeni geldim.Bi bakayım neler olmuş 3 haftada derken iyi bir şok yaşadım meğersem çok şey olmuş.Bana çok güzel fikirler kazandırdınız ve tabi ki de farkındalıklar.Emeğinize sağlık tekrardan görüşmek dileklerimle.

 • Haftalık özetler dünyadan haberdar olmamızı sağlıyordu; düzenli takip etmeye çalıştığım tek site buydu. Ücretli üyelikle yayın tahhüdü altına girmek istememenizi anlıyorum. Bunun yerine bir bağış kutusu koysanız ve masraflar karşılandığı müddetçe yayına devam etseniz güzel olur. İhtiyaç duyduğunuz tutar ve mevcut bağış durumunu şeffaf olarak yayınlarsanız biz de sürdürebilirlik için üzerimize düşeni görür ve siteyi devam ettirip ettiremeyeceğimize karar veririz. Günümüz koşturma ve içerik kalabalığı içinde böyle kıymetli bilgilere ulaşmak çok zor oluyor. Değerli yayınlarınız için teşekkür ederim; umarım devamı gelir…

 • Geri dönüşü yok mu bu kararın, şimdi yeni teknolojileri nereden öğreneceğiz

 • Diğer sadık takipçileriniz gibi beni de üzdü kararınız. Yaşadığınız zorlukları anlayabiliyorum. Ne diyelim, emeğinize sağlık. Benzer bir projeniz olursa bir İngilizce öğretmeni olarak ben de çeviri alanında gönüllü olarak seve seve yardımcı olmaya hazırım. Her şey için teşekkür ederiz, hoşça kalın…

 • Serdar bey sizin bildiğiniz üzere insan yenildiğinde değil vazgeçtiğinde kaybeder.

 • Dünya Halleri’ni ilgiyle takip eden biz okurlar için büyük kayıp. Yine de emeğinize sağlık. Herşey için teşekkürler.

 • Sevgili Serdar Kuzuloğlu çok üzüldüm böyle bir emek böyle bir çaba boşa gitmemeli arşivlerde yerini almamalı. Mutlaka sizin de aklınıza gelmiştir, benim ilk aklıma gelen isimler var Ahmet Şerif İzgören, Azra Kohen Doğan Cüceloğlu Polat Doğru dünya halleri almanak için Ahmet Şerif Hocamın Elma Yayınevi televizyon için Emre Kongar Hocamın program yaptığı tele 1 TV. Gençlerin vazgeçmemeyi çok çalışmanın neler kazandırdığı sayılı Öğretmenlerden birisiniz. Lütfen vazgeçmeyin veda etmeyin. Benim elimden ne gelirse hatta fazlasını yapmaya hazırım. Siz bize özellikle gençlere çok tahmin edeceğinizden çok lazımsınız. Sevgiyle kalın hep böyle kalın. D. İlknur Ulusoy

 • Hersey icin, emeginiz icin tesekkurler. Ancak, uyelik ya da bagis sistemi ile devam etmesi icin bir sey yapılamaz mı? 30-40 bin diyerek hafife almamak gerek, maddi destek verebilecek bir kitlesi var bence bu sitenin. Bir baska arkadasin yorumunda belirttigi gibi, boyle bir icerige aylik 5 tl, gayet makul olurdu. Lütfen tekrar gozden gecirin bu karari.

 • Bu zamana kadar yaptiklariniz ve yayinladiklariniz icin minnetarim ve çok buranın kapanacak olmasından çok üzgünüm. Takip ettigim tek Turkce’den site bu idi.. ve sizi Amerika dan takip ediyorum.. Keske sizi , bu siteyi ayakta tutmanın bir ikna yolu olsa.. Iki kere düşünmez kabul ederdim..Hersey icin çok sağolun yine de..

 • Bunca zamandır yaptiginiz calismalar icin teşekkür ederim. Gonul isterdi ki sizlerden gelen bilgileri daha uzun zaman okuyabilsek. Uzulerek bu son yazinizi da okudum. Yolunuz acik kazancınız bol ve hayatiniz mutlu olsun.

 • Üzüldüm gerçekten! Sn. Oktay Aksoy’un önerisinin karşılığı, veda yazınızda ‘güdük kalıyor’ sanırım. Fakat denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Ya da kıvrak ve parlak zekânızla bir çözüm yaratmanız umuduyla Serdar Bey.
  Şimdiye kadarki çabalarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.

 • 1 hafta 10 gündür bayram tatili vesilesiyle memleketteydim. karadenizin bir köyü olması sebebi ile internet yada telefon çekmiyordu ilk internete bağlandığım anda dünya hallerine girdim ve bu yazıyla karşılaştım. Gerçekten çok üzüldüm başta çok sevdiğim serdar kuzuloğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere böyle kaliteli bir iş çıkardıkları için teşekkürler.

 • Güzel insanlarsınız. Değerizi bilemedik. Çok üzgünüm… yüreklerinize sağlık.

 • Hocam ne yaptın vallahi ağlayacağım şimdi
  Güzel ülkemde bu kadar sabırla ve çok büyük emek harcanarak hazırlandığına emin olduğum zengin içerikli her satırı büyük emek içeren çook nadir sitelerden birisiydi.gerçekten şu anki hislerimi tarif etmekte zorlanıyorum.dünya ile ilgili güncel gelişmeleri çok güzel şekilde yakından takip edebiliyordum.bunun bir bedeli olması gerektiği çok açıktı fakat bu yönü bize hiç yansımadı site ne reklam aldı ne de ücret talep etti.bir gün bu yazı ile karşılaşmaktan korkarak her defasında açtım sayfayı maalesef nihai son ile yüzleştim çoook üzülerek.Galiba gözlerim doldu.
  Bugun aldığım sözde piyasanın değerli bir dergisine 30 tl para ödedim.içeriği bu sitenin bir ayda paylaştıklarının yanında bomboş ve çöplükten ibaret.Hocam yok mu bi çözümü elimizden birşey gelmez mi? gerçekten kendimden geçtim birçok okur için paha biçilemez değerde bir sayfaydı neden yaa. her güzel şey gibi bu da elimizden kayıp gidiyor :( :(

 • Her güzel şeyin bir sonu var.
  Güzel bir şey yaptınız. Emek verdiniz. Maddi kaygılar gözetmediğinizden ezilip gittiniz.
  Devrim filmindeki söz çok iyi açıklıyor.
  ‘Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz’

 • Siz bir bagış ibanı falan gönderseniz biz elimizden geldiğince para göndersek cok güzel olurdu reklam falan da koyun emin olun biz adblocker i bile bırakırız yeterli bizi böyle içerik üretmeye devam edin yeter bize

 • Uzgunum… Kendimi bu sonuctan sorumlu hissediyorum. Sanirim hakkini veremedik. Cok tesekkurler emekleriniz icin. Yine de hoşçakalin degil gorusmek uzerr demek istiyorum…

 • Elinize emeğinize sağlık, umarım ileride tekrar görüşürüz. Saygılarımla.

 • Elinize emeğinize sağlık. Umarım ilerleyen günlerde tekrar birlikte oluruz. Saygılarımla.

 • Bu kadar zaman karşılıksız, reklamsız, propoganda kaygısından arınmış, güncel ve süzülmüş içerik olan hafta özetlerine erişmek önemli bir lükstü. Bunun değerini bilen birçok üye, ‘e hesabı ödeyelim’ diyecekmiş ki ‘sizin hesap ödendi, dükkan da kapandı…’ mektubunu görmüş. Bari bir sonraki proje alkışlarla-yaşayamıyorum-parasını-verin.com olsun… ;)
  Bir de bu bahsi geçen nezih kitle bir şekilde kullanılsın.

 • Bunca zaman sürekli, ücretsiz, propaganda kaygısız, nitelikli, referanslı ve süzülmüş içerik olan hafta özetine erişmek büyük bir lükstü.
  yorumlardan anladığım müşteri tam hesabı ödeyelim diyecek olmuş. hesap ödendi dükkan da kapandı, zaten ödeyeceğin hesap ta projeyi yolun başında hedeflenen yere getirmezdi dercesine mesaj çıkmış karşısına…
  Bu da güzel ve duruşlu bir veda. takdir ediyorum.

  bundan sonraki projenin adı alkışlarla-yaşayamıyorum-parasını-verin.com olsun.
  bu nezih kitle de iş yapar. bir şekilde kullanılsın.

 • Serdar abi,senin ve ekibinin,eline emeğine sağlık. Bu güzel fikrin sonu gelmeseydi çok iyidi. Çok üzüldüm.
  Sevgiler, saygılar.

 • Girdiğim ikinci siteydi yazık belki reklam eksikliği vardır ama çevreme hep reklamını yaptım…Bari bu işi severek yapabilecek birine devredim

 • cok üzüldüm hevesle actıgım takip ettiğim bir haber kanalıydı bugün ne ögreneceğim diye oturuyordum başına :(

 • Hayata bakış açımı değiştirmiştiniz,yazdıklarınız çok değerliydi ve iştahla okuduğum tek siteydiniz.bana kattıklarınız için size çok teşekkür ederim hocam,inşallah bu kararınızı değiştirmenize sebep olacak birşeyler gelişir de bizde okumaya devam ederiz.
  Çünkü bizim herkesten daha çok okumaya ihtiyacımız var,biz geç kalmış bir ülkenin çocuğuyus…saygı ve sevgilerimle Allah yolunuzu açık etsin…

 • Serdal Bey uzun zamandır takip ettiğim sitenizin kapanmasına çok üzüldüm. Ama şaşırmadım. Zira birçok platformda okuyucu sayısının beklenen düzeyde olmadığını ve tüm masraflarını kendinizin karşıladığından bahsetmiştiniz. Size başarılar diliyorum. Yeni bir heveste buluşuruz.

 • Bu yazının altına bile bu yorumun gelmesi, hem “okuduğunu anlama”, hem de “anlayış” düzeyimizi ortaya koyan güzel bir örnekleme olmuş. Sitenin kapanma gerekçelerinden birini de örneklemiş.Teşekkürler.

 • Hayatımıza kattığınız her şey için teşekkürler. Seviyor ve beğeniyorduk. Yeniden buluşmak üzere diyelim.

 • Biz alıştık halbuki haber sitelerinde abuk sabuk reklamlar karşımıza çıkıp reklamı geç tuşuna basmaya…

 • Çok üzücü. Büyük bir bilgi boşluğu oluşacak. Bütün haftayı hap gibi almaya çok alışmıştım.:/ kickstarter kampanyası/abonelik seçeneklerini de değerlendirin lütfen, desteksiz kalmaz diye düşünüyorum. Hiçbir şey olmayacaksa en azından yokluğunuzda idare edebilecek muadil bir site önerin.:(

 • Bu topraklarda güzel şeyler yeşermemeye mahkum mu? Bu coğrafya bizi ne zaman yanıltacak. Saygı ve sevgilerimle…

 • Üzülmedim, aksine daha bi sevindim. Eminimki buraya ayrılan emek, zaman ve özveri çok daha güzel şeyler için harcanacaktır… Her nerde ve ne zaman harcanacaksa orada görüşmek üzere Serdar hocam.

 • 10 yıl önce evime internet bağlattığımda o yavaş hızlarda bile videolarınızı takip ediyor, yenilerini sabırsızlıkla bekliyordum. Malesef henüz birkaç ay önce keşfedebildiğim sitenizi sonlandırmanız boğazımı düğümlendi. Başlığı görünce sorun acaba biz ziyaretçilerden mi kaynaklanıyor diye düşünürken maddi sebeple olması beni şaşırttı. Gülü seven dikenine katlanır derler. Sonlandırmak yerine reklamlar alsaydınız biz reklama tıklar yine destek olurduk. Hesap numarası verseniz yine elimizden geldiğince destek olurduk. Umarım kararınız değişir. Aksi halde böyle zengin içerikli, gençlere ve girişimcilere ilham kaynağı olan yazılarınızla Türkiye nin geleceğine katkı sağlayacak nice projelere imza attıracak başka bir site yok.
  Emeğinize sağlık Serdar hocam.
  Sağlıcakla kalın..

 • emekleriniz için teşekkürler, her şeyin bir sonu mutlaka var, you tube kanalınızı heyecanla bekliyoruz, açmıyor oluşunuzu anlayamıyoruz :) hem profesyonel konuşmacı hem youtube mümkün… her hafta yayın olmasa da razıyız amirim. tekrar çok çok teşekkürler, takipteyiz, yeni nesile de öneriyoruz.

 • Bir TV programındaki konuşmanızdan haberdar olduğum ve favorilerde ekli olan sayfanız ekli kalmaya devam edecek.
  Benim hala ümidim var.
  Saygılar.

 • Bir TV programındaki konuşmanızdan haberdar olduğum ve favorilerde ekli olan sayfanız ekli kalmaya devam edecek.
  Benim hala ümidim var.
  Saygılar.

 • Penguen sonrası burası. Bazılarımız yoğunluktan dünyaya kısıtlı kaynaklarla açılıyorduk; ben de dahil olmak üzere.
  Umarım şahıslar, kapanmaz, gerçek kişiler bırakmaz bizi.
  Sn. Kuzuloğlu’na ve tüm ekibe çok ama çok teşekkür ediyoruz. Hep olun, her mecrada karşılaşmak üzere.
  Her son bir başlangıç misali,
  Saygı ve Sevgilerimizle

  “Eposta yoluyla yeni yazıları bana bildir” kutucuğunu işaretleyeyim mi :))))):))

  Kerem Çırpıcı
  [email protected]
  @kerem.mix

 • Yapma etme Serdar bey lütfen bari yetiştirdiğiniz biri yada başka medya portallarına devredin bu bakış açısıyla yazabilir iseler güvenilir birileri vardır elbet neden Türkiye’de iyi şeyler eeken biter dünyadada google uygulamalarını sonlandırması gibi 😢

 • DEVAM ETMEK İÇİN DE SEBEPLERİNİZ OLMASI GEREKİYOR PES ETMEYİN LÜTFEN SİZ KIRKBİN DİYORSUNUZ AMA BİZ LİNK GÖNDEREREK VE KOPYALA YAPIŞTIR YOLUYLA VE DERSLERİMİZDE ANLATARAK BİLGİLERİN BİNLERCE İNSANA ULAŞMASINI SAĞLIYORUZ BU DETAYI DA ATLAMAYIN LÜTFEN AZ OLSUN ÖZ OLSUN AMA BİZİM OLSUN LÜTFEN DEVAM EDİNİZ

 • Çok çok üzüldüm, düzenli olarak takip ettiğim bir siteydi :( Hatta şirketimizin dijital grubuyla sıkı olarak takip ediyorduk :(

 • teknofesor.com ve ntvnin teknoloji eklerini takip ediyorum. Teknofesordeki çoğu yazı kaldırıldı. Bu site kapandı. Ntv haberleri güncellemiyor. Ne oluyor bu teknoloji sitelerine

 • Telefonda vakit gecirmek istedigimde ilk tericihim olan, duzenli takip ettigim tek haber kanaliydi. Gercekten uzuldum.

 • Amirim takip ettiğim bir site vardı o da gidiyor demek. Allah seni başımızdan eksik etmesin diyelim. Bu site için 2 kişiyi sgk’lı işe almıştım demiştin onlarla ilgili bir durum mu acaba? Sonuçta her işe yetişememesi gayet doğal bir Serdar Kuzuloğlu’nun.

 • Adam gibi bir şeyler öğreniyorduk o da bitti be, sağlık olsun, değer bilmeyenler, bu oluşuma destek olmayanlar utansın. Her daim takipteyiz seni Serdar Abi.

 • Bir lanyrd’in kapanmasina cok uzulmustum, bir de google waves’e… Siradakinin dunyahalleri olmasi cok aci.

  patreon ile destekledigimiz sitelere dunyahalleri’nin de eklenmesini ve yayin hayatina devam etmesini gonulden dilerim.

  Size ve ekibinize cok tesekkur ederim yogun emeginiz icin.

 • Uzunca bir tatil döneminde olduğumdan siteyi takip edememiştim. O nedenle yayın hayatının son bulduğunu yeni öğrendim. dunyahalleri Severek takip ettiğim bir siteydi. Aynı zamanda editörlük yapmaktayım, eğer katkım olacaksa bu siteyi ayakta tutmak için bir ucundan da ben tutmak isterim. Tek başıma bunu yapamam biliyorum, ama en azından elimden geldiğince katkı sağlarım.

 • Son zamanlarda gerçekten keyif alarak okuduğumuz ve adam akıllı bilgi edinebildiğimiz bu güzel siteyi kapatmanız gerçekten bizleri üzdü. İlerleyen dönemlerde sizlerden gelen daha iyi bir projeyle karşılaşmak dileğiyle…

 • Gündemden çok uzak yaşayan bir birey olarak( ne yazık ki) Çok üzüldüm severek takip ettiğim tek siteydi diyebilirim. Youtube da izleyip keşfettim sizleri çok faydalı gerçekten çok emek verilen bir siteydi yalın ve zengin.. Emeğinize yüreğinize sağlık dediğiniz gibi yeni bir hevesle tekrar karşılaşmak dileğiyle hoşçakalın :(((

 • Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabiki üzücü bir haber verdiniz. Anladığım kadarıyla konu maddiyat. Eğer problem “sadece” maddiyat ise bu durumlarda sisteme ayak uydurulmalı diye düşünüyorum. Burası klişe reklamlar kokan bir yer olsa veya bir abonelik sistemi olsa dahi ben varım.

 • Siz de mi derler be adama hocam…sizin gibi beyni geliştirme gayesinde olan bir adamı daha kaybettik oldu mu şimdi…başka mecralarda daha kolay çarkın, o kadar emeğin hakkının verildiği bir yerde, sizleri okumak anlamak isteyenleriniz var, biliniz…

 • Sanki YouTube ile canlanabilirdi bilmiyorum , güzel ve çok sevdiğim bir siteydi.

 • Ülkede ki insanların neyi desteklediği bir kez daha açıkça ortaya konulmuş oldu…

 • Ücret toplanabilir ve bu ufak insan topluluğu tekrardan bu bilgilerle doyurulabilirdi..Neyse tüm emekler için çook teşekkürler.

 • Çok üzücü bir haberle bitirdiniz.. gerçekten çok beğendim ve değer vereceğine inandığım bir çok kişiyle de paylaştım. Bir hayat gerçeği daha vuku buldu. Verdiğiniz bütün emekler için teşekkürlerimi iletmek isterim.. saygılarımla.

 • Tam gündemden sıkılmış, kahvemi almış; iyi güzel faydalı yeni bir şeyler okumak için pc başına oturmuş arama çubuğuna dünya halleri yazmıştım ki bu haberle karşılaştım bir burukluk oldu. Ama insan ve yaptıkları sürekli bir devinim içinde, hem tükenen bir şey de yok aksine bir süre bir çok insana bilgi sağlamış bir verim var. O yüzden teşekkürler iyi ki varsınız ve başka bir yerde görüşmek üzere ;)

 • Bu kadar kalite paylaşımları olan bir sitenin ortadan kalkması gerçekten çok üzücü. Uzun zamandır takip ettiğim en yararlı, mükemmel içeriklere sahip bir site. Umarım tekrar dönersiniz…

 • Sen iyi misin birader? Adamlar bedavasını okumuyor. Bide üye olup para mı ödeyecek. Yaptığın hesaptan zaten yaşın anlaşılıyor. Bilmediğin konular hakkında yorum yapma. Ayrıca sadece maddiyat değil mesele anlamadın mı? Adamın para kazanma derdi yok çünkü zaten kazanıyor. Yoğunum diyor. Oradan oraya konferansa gidiyor Serdar abi. Tabi sen liseye gidip gelen bi kardeşimiz olduğundan yoğunluğun ne demek olduğunu bilmemen normal. 15 lira vereceklermiş de 12 aylık peşin 150 ödeyeceklermiş de… Ohooo. Sen bi yere muhasebeci gir kardeşim bravo… Bizim millet okumayı araştırmayı sevmez. Bizim millet boş işle uğraşmayı sever. Adam gençliğin ufkunu açayım diye gider onca adam toplar. Para harcar. Vakit harcar. Sıkıntıya girer. 50bin kişi bile siteye girmez. Ama gençlik, hepsini toplasan 100 iq puanını yakalayamayacağımız youtuberların birbirinden saçma videolarında saatlerini harcarlar, filmlerine giderler, abona olurlar, reklamlarına bile skip add yapmazlar. İşte bu yüzden hiç güzel bir şeyi haketmiyoruz.

 • Her şey için çok teşekkür ediyoruz. Tüketim toplumunda tükenmeyecek ender sitelerden biriydi fakat malum ki insanımız popülarite peşinde sürüklenmekte

 • Hemen herkes güzel şeyler söylemiş bunlara elbette katılıyorum. Daha pek çok güzel şey söylenebilir.,
  FriendFeed zamanlarında müzik+download+film vs. her için geçerli olan Sinemia türü şeylerden bahsedilirdi. (ki sinemia da fikir olarak bile akıllara düşmemişti belki de) Ve +30 tl gibi rakamlara bunu pek çok kişi bunu severek kullanacağını söylemişti.

  Aradan hayli zaman geçti. Youtube playlistini Chrome/destop görümünde çal gibi basit triklerle Spotify’e ihtiyaç duyulmaması mümkünken, çok sayıda kişi her ay buna ücret ödüyor.
  Onu geçtim, LinkedIN’de, 500px’de .. yanında Mavi Tık çıksın diye ekstradan çok daha yüksek ödeme yapanlar da hayli çok.

  FF eskide kaldı, şimdilerde turuncu halkaya, kırmızı kalkana milyarlarca dolar para dökülüyor.

  Özetle, DünyaHalleri de pek ala ücretli olabilir.

  Bu neredeyse 500. yorum.
  Twitch’te izlemek BEDAVA olduğu halde, iyi oynamayı veya harbi muhabbet etmeyi bırak, ortalama goy goy yapan birisi bile 5$’dan 300 abone bulabilirken,
  500 Kişi; Bade ve Semih’in maaşı, domain ve sunucu masrafları.. gibi şeyleri karşılayamıyorsak yazıklar olsun bize!

  Daha teknoloji’nin T’si geçtiğinde “Serdar Bey, ayın 15’inde müsait misiniz…” diye telefona sarılan, milyon dolarları oyuncak yapmış özel liseler, özel üniversiteler ve özel şirketler size de yazıklar olsun!

  —-

  “.. ülkede güzel şeyler de var” dememizi sağlayan kişi ve kurum sayısı hayli azalmışken;
  çalışma motivasyonumuzu arttıran, moralimizi yükselten, merak ve öğrenme duygumuzu eyleme yönelten, balık vermek yerine olta icat etmeyi işaret eden bir bilgeden, sol kroşe üstüne sağ aparkat yemiş gibi olduk.

  Amir bırakmak zorunda kalıyorsa memur n’apar..
  Gelsin öğrenilmiş çaresizlikler, gitsin Die Hard replikleri:

  Kötü adam:
  — Sen yanlış zamanda,yanlış yerde olan yanlış adamsın.

  John Mcclane (Bruce Willis):
  — Hayatımı özetledin.

 • Devam etmenizi tercih ederim. Ancak herkes kendisinden sorumludur. Teşekkür ederim.

 • Alışıla gelmiş sıradan gündemden sıyırılıp biraz nefes alabildiğimiz, ülkemiz ve dünyadan ana akım medyada yer almayan haberleri takip ettiğimiz bir siteydi kapanmasına çok üzüldüm.

 • Serdar abi senin her seminerine imkanım nisbetinde geldim, hatta hepsinde birlikte fotoğraf çekildik…Sen bir süper kahramanın pes ettiğini gördünmü, mesela süperman ben uçmaktan bıktım artık kanepede oturacığım dediğini duydun mu? Yada Spiderman’ın ben ağ atmıyorum aga kim ne halt yerse yesin dediğini duydun mu? Duyamazsın çünkü onlar hayalleri süsleyen süper kahraman. Sende öylesin çünkü ben senden aldığım bilgiyi çoluğuma çocuğuma harcıyorum. Sen benim ve çoluğumun çocuğumun ilim nafakasını ve dolayısıyla gelecek hayallerini nasıl kesersin yahu. Neyde zorlandıysa yardım edelim abi. Aç yönetim panelini buradaki yüzlerce adam makale yazsın, görüşlerini söylesin ver birimize editörük bir işin ucundan tutalım. Bizde yaşadığımız dünya hallerini paylaşalım. Madem amir’sin ekibini yeniden topla. gel dedinde gelmedik mi, ayp dedinde yapmadık mı? Üç beş saman alevi insanlar seni yıldırmasın abi biz burdayız ve ben hazırım…

 • Titanik gibi batan bir gemide birlikte okyanusa gömülen picasso tablolari gibi. Ağır metafor oldu ama bu da bir dünya halleri.

 • Kendi ülkesinin araştırmacısını tanımayan, kendi bilim insanlarını görmeyen ve acımayan sermeye sahipleri, anlamadığı şeyi yok eden beşeri aciz insan mantalitesi, bu ülkenin kaderi. Cehaletin mutluluk olması geren yerde zenginlerin cahil olması ne kadar da acı. Yolunuz açık olsun, artık konuşmalarınızdan zikredeceğiniz konuları kendimiz araştırıp bulacağız. Çünki açık büfe kapandı !!

 • Hocam ilk defa güzel bir site bulmuştum dedim oda kapanmış.Hayırlısı olsun ama sizde haklısınız hocam.Başka bir yerde görüşmek üzere.

 • Bu ülkede kıymetli kişi ve oluşumların değeri ne yazıkki onlar gidince anlaşılmayabaşlanıyor, hayatın bir cilvesi olsa gerek, ancak bu ne sizin için ne de bizim için bir oluşumun sonu değil. Yazılarınızı kısa bir zaman önce okumaya başladım ve bu sitede yazılmış her anlamlı yazıyı okuyup bitirene kadar durmayacağım. İnanıyorumki gün gelecek bu oluşum sizden haberdar olmayan insanlarında hayatına dokunacak.

 • Yapmayın be abi gece gece çok üzüldüm. 2 yıldır takip ediyorum herkese örnek olara gösterdiğim bir siteydi. Bı güne kadar harcadığınız emeğinize sağlık. Her şey için çok teşekkürler.

 • Yani bence şu sponsor işine bu kadar takılmasaydın, çark dönse fena mı olurdu.

 • Her gün girip bakıyorum belki geri dönersiniz diye ama olsun yazdıklarınızı unutmayacağım..

 • İnanılmazzz üzüldüm. Herkese önerdiğim ve severek takip ettiğim tek siteydi. Hatta bende özel sektörde yoğun çalışan ve 2 çocuk annesi olarak takip ettiğim ve bana yeten inanılmaz sayfa . Lütfen kapatmayın, kısa kısa yayınlara devam edin. Sizden mutlu haberler bekliyoruz. Bugüne kadar verdiğiniz tüm emekler , bilgiler için size sonsuz teşekkür ediyorum.

 • Yazılan en güzel yorumlarsan biri. Serdar bey , buradan okuyup herkesle paylaşıyordum. Bizim yapabileceğimiz birşey varsa her türlü desteğe vermeye hazırız.

 • yaptığınız haberleri youtube videosu şeklinde hazırlayıp yayınlasaydınız bence kendi kendini idare edebilecek duruma gelirdi. tabii ki yazı ve video farklı şeyler ama günümüz medyasından sponsor olmadan para kazanma yolu şu aralar youtube’tan geçiyor. umarım bir gün yeniden dönersiniz.

 • Maalesef emek harcayan, alın teri döken ve kaliteli içerik üreten mecralara, kişilere hak ettiği değeri vermeme konusunda çok başarılıyız. Bu durum ne yazık ki ülkemizin problemi. En azından elinizden geleni yaptınız, ideallerinizden belki de birini daha yerine getirdiniz. Ayrıca siteyi takip eden onca insanı kazandınız. Şirket etkinliğimizde sizinle sohbet etme fırsatım olmuştu. Severek takip ettiğim kişilerin başında geliyorsunuz. Profesyonel hayatınızda size başarılar dilerim. Sağlıcakla kalın…

 • Serdar Kuzuloğlu Türkiye de bir markadır.Ne olursa olsun öğrenmekten vazgeçmeyeceğiz.Daha mutlu yarınlar için.Şimdiye kadar vediğiniz emekler için teşekkürler

 • Bu kadar kıymetli bir platformun kıymetinin görülmediği için kapaması gerçekten insana çaresiz hissettiriyor. Bugüne kadar ki emeğiniz içn teşekkür ederiz. Gözümde yaşla yazıyorum ama bu değerli çalışmalarınız farklı platformlarda da olsa okuyucu ile yeniden buluşacağına inancım tam. Görüşmek üzere…

 • Abone olsak aylık siteye erişim 20 TL olsa ? İyi bir gelir olur sizin için hem de kaliteli bir kapı kapanmamış olur, gelecekte de devam eder.

 • Arkadaş siteyi yeni duydum girince de yayın hayatını sonlandırdığını öğrendim bahtsız bedevi misali :) neyse emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Önceki yazıları okuyarak avunuruz artık

 • Hocam sayfayı yeni keşfettim. Benim şahsi görüşüm bırakmamanız. Bir oku ne kadar geriye doğru çekersek o kadar uzağa fırlatırız. Ben sitedeki mevcut haberleri yinede okuyacağım. Başka bir uygulama veya web siteniz olursa orada görüşmek üzere. Saygılarımla.

 • Üzülmemek elde mi..Bu ülkede her şey elma şekeri hesabı ama bu sefer elma şekerinin sapı değil sizin güzellikleriniz kaldı beynimizde.Teşekkürler

 • yeniden bizler yayın hayatını devam ettiremezmiyiz bu kadar kişiyiz bayrağı biz deviralalım.

 • Her yönüyle kaliteli bir siteydi, güzel bir fikrin ürünüydü. Ancak maddi kaygılar pek çok güzelliğin sonunu getiriyor. Umarım bir gün geri dönersiniz.

 • türkiye’de ki nadir sitelerden biri, hatta en önemlisi bence, sağlık olsun çok şey kattınız bana, hepinize teşekkür edeirm sağolun varolun. Amirim de proje bitmez tam gaz devam

 • tamam çok para kazanmış olabilirsiniz tamam yoğun olabilirsiniz. ama unutmayın, bu yaptığınız davranış çok fazla bencilce bir hareket. burada siz insanları 5 yıl boyunca kandırın takip edin deyin 5 yıl sonra ben yeterince kazandım hadi işine deyip mızıkçılık yapın açın gidin.. çok ayıp demeki biz böyle olmaya odaklanmış ve öyle öğretilmiş bir millet olduk, köprüyü geçene kadar. işini görene kadar saygılı işin bitince salla at çöpe gitsin. ne kadar ayıp şu yaptığınız hareket. durdurduğunuzu açıklayınca insanların tepkisiyle yaptığınızın ne kadar hatalı olduğunu anlarsınız diye düşünmüştüm ama yazık ki. anlamamışsınız.sizi bütün sosyal mecralardan ve her yerden takibi bırakacağıma söz veriyorum. yolunuz açık olsun. beni bırakanı kusura bakmayın ben hiç sallamam.. gerçi bu kadar yazdığım için üstünüze almayın, yanlış anlamayın ama örnek olsun diye yazıyorum..

 • Ben siteyi yeni keşfetmiştim :)
  Şimdiye kadarki emeğinize sağlık ama keşke devam etseydi..
  Daha da azınlık olacağız artık..

 • Çok yeni keşfettim ve hemen sık kullanılanlara kaydettim. Günlük okumamı gerçekleştireyim derken meğer ilk ve son okumam olmuş:) Artık geriye dönük okuyacağız. Emeğinize sağlık.

 • Serdar senin bunları yazarken ne hissettiğini biliyorum kızmak , üzülmek vs hepsinde haklısın umarım bundan sonra ama ‘lar laftasini diline dolamış insanlar karşına çıkmaz kardeşim kendine iyi bak bundan daha güçlüsü ile hak ettiğin , hedefindeki murada ermen dileği ile görüşürüz.

 • O güzel insanlar o güzel bloglarını kapatıp gittiler. Şöyle güzel bir çalışmaya destek olacak, büyümesine yardımcı olacak birisi çıkmamış ne yazık. Emeğinize sağlık başka projelerde görüşmek dileğiyle.

 • Teknofesor okuyorum artık ama onlar da hızlı içerik üretmiyorlar ne gerekiyorsa su sitenin açılması için elimizden geleni yapalım

 • Çok üzüldüm…. devam etmenin bir yolu olamaz mıydı….. yenilenerek bir gün tekrar başlamasını umut ediyorum….umudunuzu yitirmeyin.

 • Yüksek lisans eğitimim için yurtdışındaydım oradaki çalışmalarımdan dolayı sitenizi takip etme fırsatı bulamamıştım. Ama dönüp de ilk olarak geriye dönük tüm özetleri okumak istediğimde yayının sonlandığını gördüm. Bize kazandırdığınız bu değerli site için, tüm emekleriniz için teşekkürler.

 • Takip ettiğim siteler arasına girmek üzereydi burası. Kıymetini anlayamadan kapanıp gitti. Üzüldüm…
  (Kapandığını bu kafar geç fark etmem kapanmasına sebep olan kişilerden birisi olduğumu gösterir belki de. Buna daha çok üzüldüm!)

 • siteyi kapandıktan sonra keşfeden :( biri olarak boğazıma bir yumru tıkandı. diyecek söz bulamadım. sanal âlemde dolaşan serdar kuzuloğlu videosunda dediğiniz gibi “çok çalışacaksın oğlum, çünkü sen garibansın…” evet hepimiz maalesef garibanız ve kafamızı kaldırmamıza müsaade etmiyorlar.

 • bir gun girdigimde “tekrar merhaba” baslikli bir balik ile karsilasmak umidiyle diye surekli ugruyorum. Ozledik

 • gözümüzde bir yaş… sevdiğimiz birisinin mezarı gibi, ara sıra gelip bakıyoruz, “acaba mı?” diyerek.. bir umutla… hakikaten çok kalite bir iş, çok düzeyli bir çalışmaydı..
  Kuzuloğlu öldü mü?
  Ölmez… Ölemez…
  Ölse de, ölecek gibi olsa da, yine ayağa kaldırır onu yaşamak hevesi…
  biz…
  bekleriz…

 • En çok beni üzen kısım içimde kalanlar kısmı oldu.Çok şey söylenebilir ama sonuç belli.Şimdiye kadarki emekleriniz için teşekkürler.

 • Selamlar bu gün tarihe not düşülsün. (16 April 2020 03:52)

  Bu sitenin bir benzerini tasarlıyacağım. Yaratıcılık hariç her şeye sahibim. Günü geldiğinde Serdar Kuzuloğlu’na sitemi hediye edeceğim.

 • vedasına en çok üzüldüğümüz Türkiye’de nadir orijinal içerik üreten sitelerden biriydi. Umarım ilerleyen zamanlarda küllerinden yeniden doğar.

 • Bugün youtubeden TEDX konuşmanızın karşıma çıkmasıyla keşfettim bu siteyi..Girer girmez böyle bir haberi okumak derinden üzdü. Çok kıymetli bir site oysaki.Keske farklı mecraalarda karşıma çıksaydı da erkenden kesfedebilseydim.

 • Demin YouTube’da bir konuşmanızı dinledim ve size ilk kez rastladım. Evet henüz 14 yaşında olabilirim ama benimde hayallerim var ve bu yolda ilham aldığım kişilerden olacaksınız bugüne kadar sitenize yüklemiş olduğunuz bütün içerikleri inceleyeceğim. Bu güzel haber kaynağına biterken rast gelmek beni çok üzdü. Evet bir gencin geleceği üzerinde etki yarattınız bu iyi haber.

 • Ben de aynı şekilde yotube’da duydum ve girdiğim an bu haberle karşılaştım. Keşke güzel şeylerin karşılığı alınabilse. Kendim için üzüldüm böyle bir siteyi yıllarca keşfedememişim.

 • Bugün Serdar Kuzuoğlu’nun neden kitap okumalıyız adlı videosunu izleyip oradan duyarak bu siteye geldim. Ne yazık ki geldiğim gün ilk gördüğüm haber siteyi kapatıyoruz oldu. Ben sosyal medyayı veya herhangi bir siteyi düzenli takip eden bir insan değilim ancak tanınırlılığının bu kadar az olmasının sebeplerine odaklanmak daha iyi olabilirdi. Yine de düşününce sizin de aklınıza gelmiştir herhalde. Emeğinize sağlık :)

 • zihnimin kıvrımları podcastinizden sonra tanıdım sizleri. Böyle bir arşivin açık kalması bile çok sevindirdi beni. Tekrar görüşmek dileğiyle…

 • zihnimin kıvrımları podcastinizden sonra tanıdım sizleri. Böyle bir arşivin açık kalması bile çok sevindirdi beni. Tekrar görüşmek dileğiyle…

 • Çok geç tanıştığım bu sitenin devam etmeni görünce çok üzüldüm keşke devam edebilseydi . Emeğinize sağlık

 • Amirim

  Siteyi kapatmayın bari. Host Domain parası neyse verelim. Zira yazıları okumayı bitirmedik.

  Saygılar…

 • Kpss çalışıyorsun sonra mülakat açıklanıyor sıralamaya girmiyorsun sonra en sevdiğin bloglardan birini okuyup başka yolculuklar yapmak istersin ama olmuyor.Şuan evde herkesle küs gibiyim başka yerlerde karşılaşma hevesi de kalmadı.

 • Televizyona, YouTube taşınamamış olması o kadar saçma ki televizyonda saçma sapan yaz dizileri Youtube desen çoğu bilgi vermeyen içerik ile dolu gerçekten ama gerçekten böyle iyi şeyler ekranlara taşınamadığı için ülke cahil bir durumda Allah sonumuzu hayır etsin…

 • Burası ile iyi kötü bir ilişkim vardı, hayat gelip geçerken umut olacak bazende kafamı başka diyarlara taşıyacak bir siteydi. Ancak çok uzun bir süre sonra dönebildiğim ve bana umut olabilmesini beklediğim bu sayfanın yayın hayatını bitirdiğini görünce hayatımdaki diğer iyiler gibi bununda gidişi üzerine gözüm doldu. Bu güzel ve özverili içerikler içinde teşekkürler. Hayat istediğiniz şeyi önünüze çıkarsın.

 • Gerçekten çok üzüldüm. Geçmiş videolarınızı bugün izledim. Daha bugün böyle bir sitenin var olduğundan haberdar olmuşken, siteye girer girmez böyle bir haber ile karşılaşmak büyük bir hayal kırıklığı oldu. :(

 • Gerçekten üzücü bir durum. sizleri çok iyi anlıyorum. Verilen karara saygı duymakla beraber. umarım devam edersiniz.

 • Bu kadar kaliteli bu kadar kalifiye bir web projesinin son bulacağı haberini yeni öğrenmiş olmam ayrı bı ironi.. devam etmeniz iyi olurdu. Emeklerinize sağlık.

 • Hocam üzerinden 1 seneden fazla zaman geçmiş, hala geri gelmenizi isteyenler var. Kaliteniz buradan dahi belli oluyor.

 • Ben çok üzüldüm ya daha yeni böyle bir site ile karşılaştım ve iki kişiyede önerdim keşke devam etseydi çok beğenmiştim

 • İnternet kısayollarını düzenlerken tekrar önüme geldi, yine yeniden üzüldüm.

  Türkiye’de bu örnek haber sitesini yaşatamadık ya yuh olsun bize.
  Ahtım var, öyle piyangodan para falan çıkarsa ilk yapacağım iş, bu siteye sponsor olup, tekrar yaşatmak.

  Dünya’nın Türkiye’ye açılan penceresiydi, tadına doyum olmayan bir bilgi membağıydı.

 • Böyle bir siteyle bu tarihte karşılaşmak benim için utanç verici olsa da utanmaya fırsat bulamadan üzüldüm. Farkettim ki kaliteli ve onurlu içerik üreten nadir yerlerdenmişsiniz. Verdiğiniz emek için teşekkürlerimi sunarım. Umarım yeniden karşılaşırız.

 • Başka bir bilim sitesi yöneticisi olarak arada sırada sık kullanılanlardan inatla silmediğim bu siteyi ziyaret eder, 2-3 ayda bir belki diye dönerim. Eski alışkanlıklar işte, yönetim ile birlikte kahve içip görüşebilme şansımız olsa belki yapılabilecek bi’şeyler bulabiliriz diye de umut ediyorum ısrarla. Neyse.

 • Arşiv olarak tasarlanmış olması harika, halen içeriklerinizden faydalanıyorum, çok teşekkürler.

  PS: Sitenin tekrar aktif hale gelmesi için yardım edebilmeyi çok isterim.

 • Keşke tekrar aktif hale gelse.. Her türlü yardıma hazırım bir yazılımcı olarak.

 • […] “Listicle” denen bu kadim format, eşzamanlı olarak internette yepyeni bir dijital içerik kategorisine dönüştü. Benim kendi halindeki “özet geçme” çabam zamanla dallanıp budaklandı ve 2015’te Dünya Halleri adlı bağımsız bir siteye dönüştü. 2019 yılına geldiğimizde artık altından kalkamayacağım bir yüke dönüşünce ışıkları söndürdüm. […]

 • Harcanan yoğun emek nedeniyle büyük bir zevkle takip ediyordum. Çok üzüldüm. Hayırlısını diliyorum.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz: