Hong Kong’da halk kripto para hakkında uyarılacak

Bu hafta Hong Kong'da başlatılacak bir kampanyayla birlikte kripto para almanın ve ICO'lara yatırım yapmanın 'potansiyel riskleri' hakkında farkındalık oluşturmaya çalışılacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu zamana kadar dünyanın çeşitli yerlerindeki pek çok finansal yetkili vatandaşları Bitcoin almanın veya ICO’lara yatırım yapmanın risklerine dair uyardı. Fakat Hong Kong bu anlamda işleri bir adım öteye taşıyarak televizyon ve diğer medya kanallarından faydalanarak kripto paralarla yatırım yapmanın riskleri hakkında halkı uyarmaya hazırlanıyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) bağlı Yatırımcı Eğitim Merkezi (IEC) ile Finansal Hizmetler ve Maliye Bürosu iş birliğiyle, ICO’lara yatırım yapmanın ve kripto para satın almanın ‘potansiyel riskleri’ hakkında farkındalık yaratmak için bir kamuoyu kampanyası başlatıldı.

Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı açıklamayla 2017 yılı boyunca neredeyse 4 milyar Dolar toplayan ICO’larla ilgili endişesini dile getirmişti. Sorun sadece yatırımların kontrolsüz olması değil. ICO’lar esnasında kripto veya itibarî paralar karşılığında verilen bazı token’lerin menkul kıymetler kanunlarını ihlal edebileceğine dair endişeler giderek artıyor. Yakın zamanda Ernst & Young tarafından yayımlanan bir raporda, ICO’larla elde dilen fonların yüzde 10’unun kayıp veya çalınmış olduğu ortaya kondu.

Hong Kong’da gerçekleştirilecek kampanyanın reklamlarına dair detay paylaşılmadı fakat kampanya bu haftadan itibaren Hong Kong metro ağındaki istasyonlarda, basılı ve dijital medya kanallarında uyarılar yayımlayarak başlayacak. Ayrıca kampanya için birkaç web sitesi kuruldu. Aşağıda görülen “ICO’lar ve kripto paralar yüksek risklidir. Anlamadığınız bir şeyi satın almayın.” yazılı görsel kampanya için kurulan web sitelerinden birine ait.

Kampanyanın televizyon ayağının ise Mart ayında başlatılması planlanıyor. Ayrıca radyo reklamları ve sosyal medya kanallarında gösterilen videolarla da kampanya desteklenecek.

Kaynak: Tech Crunch

Bu zamana kadar birçok yetkili, vatandaşları kripto paralarla ilgili uyardı fakat Hong Kong işleri bir adım öteye taşıyarak kripto para satın alma ve ICO'lara yatırım yapma konusunda farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlatmaya karar verdi. Televizyon, radyo ve diğer medya kanalları aracılığıyla halk kripto paralara karşı uyarılacak. Bu hafta itibarıyla Hong Kong metro istasyonlarında kampanyayla ilgili reklamlar gösterilmeye başlanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği