Honda Urban EV geçmişi gelecekle buluşturacak

Honda Urban EV konsepti, görünüşü ve barındırdığı teknolojiler göz önüne alınınca geçmiş ile geleceği buluşturacak bir tasarım haline geliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bazı elektrikli araçlar oldukça fütürist oluyor, hatta ilginç tasarımları, barındırdıkları ileri teknolojinin önüne geçebiliyor. Honda Urban EV konsepti bu tür tasarımlardan değil.

Honda, Urban EV’nin geçmişi gelecekle buluşturacak bir tasarım olacağını söylüyor. Aracın arka kısmı, eski arabalardan alışkın olduğumuz bir tasarıma sahip. Boyutu ise küçük. Honda Fit‘ten yaklaşık 100 cm daha kısa. Arka kısmında ışıklı bir Honda amblemi var. Ön kısımda ise çeşitli dillerde yazılar gösterebilen bir ekran var. Bu ekranın temel amacı şarj durumunu göstermek.

Dikiz aynası yok

Araç dört kişilik. İki sıra şeklinde oturma yerleri var. Aracın içinde ahşap ve doğal kumaşlar kullanıldığı için oldukça sıcak bir havaya sahip. Arka koltuktaki emniyet kemerleri koltuğun orta kısmına yerleştirildiği için aracın tersten açılan kapılarını engellemiyor. Arabanın panelinde uzunca bir bilgi-eğlence ekranı var. Geleneksel dikiz aynalarının yerine, kapılardaki kameralar paneldeki ekrana görüntü sağlayacak. Honda’nın bu aracı ne zaman üreteceği bilinmiyor.

Kaynak: CNet

Bazı elektrikli araçlar oldukça fütürist oluyor, hatta ilginç tasarımları barındırdıkları ileri teknolojinin önüne geçebiliyor. Honda Urban EV konsepti bu tür tasarımlardan değil. Aracın dış görünüşü oldukça geleneksel. Araç dört kişilik. İki sıra şeklinde oturma yerleri var. Aracın içinde ahşap ve doğal kumaşlar kullanıldığı için oldukça sıcak bir havaya sahip. Öte yandan, aracın rakiplerinden geri kalmayan teknolojik özellikleri de bulunuyor. Arabanın panelinde uzunca bir bilgi-eğlence ekranı var. Geleneksel dikiz aynalarının yerine, kapılardaki kameralar paneldeki ekrana görüntü sağlayacak. Honda'nın bu aracı ne zaman üreteceği bilinmiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği