Hindistan’ın otonom araçlara tavrı net: HAYIR!

Silikon Vadisi ve Detroit, otonom araçları yollarda kullanmaya başlamak için yarışırken, Hindistan bu konuda diğerlerinin tam tersi bir duruş sergiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Silikon Vadisi ve Detroit, otonom araçları yollarda kullanmaya başlamak için yarışırken, Hindistan bu konuda diğerlerinin tam tersi bir duruş sergiliyor. Ülkenin otonom araçlara karşı tutumu net: bu teknolojiye izin verilmeyecek.

Hindistan Karayolu Taşımacılığı Karayolları Bakanı Nitin Gadkari salı günü yaptığı açıklamada oldukça net konuştu. Hindustan Times’ın haberine göre Gadkari şu ifadeleri kullandı: “Hindistan’da sürücüsüz araçlara izin vermeyeceğiz. Bu konuda kararım kesin. İnsanların işlerini elinden alacak hiçbir teknolojiye izin vermeyeceğiz. İşsizlik olan bir ülkede, insanların işini yapan bir teknolojiyi kullanamazsınız.”

Hindistan dev bir ticari pazar. Ülkedeki yetkililer otonom sürüş özelliği bulunan araçlara karşı tavır alırsa, bir çok şirket bu kararlardan etkilenecektir. Şu anda şirketler, gelecek planlarını, bu teknolojinin gelecekte tüm dünyada kullanılacağını düşünerek yapıyor. Çin gibi, Hindistan’ın da çok büyük bir nüfusa sahip olması, ülkeyi büyük şirketler için erişilmesi gereken bir pazar haline getirdi. E-ticaret, araç çağırma, tüketici elektronikleri ve arada kalan bir çok sektör için Hindistan önemli bir hedef. Ülkenin otonom araç teknolojisine kökten karşı çıkması, 1 milyarın üzerinde potansiyel müşterinin de ortadan kalkması anlamına geliyor.

Kaynak: Axios

Silikon Vadisi ve Detroit, otonom araçları yollarda kullanmaya başlamak için yarışırken, Hindistan bu konuda diğerlerinin tam tersi bir duruş sergiliyor. Ülkenin otonom araçlara karşı tutumu net: bu teknolojiye izin verilmeyecek. Hindistan Karayolu Taşımacılığı Karayolları Bakanı Nitin Gadkari "İşsizlik olan bir ülkede, insanların işini yapan bir teknolojiyi kullanamazsınız." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği