Hindistan, Paris Anlaşması hedeflerini de aşacak

Hindistan, Paris İklim Anlaşması’nın gerektirdiği taahhütleri fazlasıyla yerine getirmesiyle dikkat çekiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyada hava kirliliğinden en çok etkilenen ülkelerden olan Hindistan, iklim değişikliğine karşı alınan uluslararası önlemleri kapsayan Paris Anlaşması’nın gerektirdiği taahhütleri fazlasıyla yerine getirmesiyle dikkat çekiyor. Global Değerlendirme Ajansı Moodys’in hazırladığı bir rapora göre Hindistan, fosil olmayan yakıt gücü jeneratör kapasitesini 2022 yılında yüzde 45’e çıkartarak, hedeflenen yüzde 40 seviyesini aşmış olacak.

Rapor ayrıca Hindistan’daki kömür temelli jeneratörlerin kullanımının 2030 yılında yüzde 57’ye kadar düşeceğini de belirtiyor. Bu düşüşün en önemli sebeplerinden biri de Hindistan hükümetinin geniş çapta yenilenebilir enerji projelerine odaklanmış olması. Hindistan’ın hedefleri arasında 2022 Mart’ına kadar 175 gigavatlık yenilenebilir enerji kapasitesini işler hale getirmek bulunuyor.

Kaynak: Clean Technica

Dünyada hava kirliliğinden en çok etkilenen ülkelerden olan Hindistan, iklim değişikliğine karşı alınan uluslararası önlemleri kapsayan Paris Anlaşması’nın gerektirdiği taahhütleri fazlasıyla yerine getirmesiyle dikkat çekiyor. Global Değerlendirme Ajansı Moodys’in hazırladığı bir rapora göre Hindistan, fosil olmayan yakıt gücü jeneratör kapasitesini 2022 yılında yüzde 45’e çıkartarak, hedeflenen yüzde 40 seviyesini aşmış olacak. Hindistan’ın hedefleri arasında 2022 Mart’ına kadar 175 gigavatlık yenilenebilir enerji kapasitesini işler hale getirmek de bulunuyor.Bir yanıt

  1. Henry Ford avatarı
    Henry Ford

    Darısı başımıza…

Yorumunuz: