Güzellik danışmanı chat botu

Facebook Messenger üzerinden çalışan ModiFace chat botu, kullanıcıların makyaj malzemelerini deneyerek uygulama içinden satın almasını sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook geçtiğimiz günlerde Messenger üzerinden chat botu kullanımına izin vereceğini açıkladığında bir şeylerin değişmeye başladığını hissetmiştik. Chat botu teknolojisi üzerine çalışan şirketlerden ilk örnekler gelmeye başladı. Böylece değişimin sadece Messenger kullanımımızı değil internet üzerinden yaptığımız işlemleri de değiştirebileceğini görmüş olduk. Bu örneklerden birisi, güzellik ürünlerinin artırılmış gerçeklik ile uygulanması konusunda lider konumunda olan ModiFace‘ten geldi.

ModiFace’in chat botu, kullanıcılara Facebook Messenger üzerinden makyaj malzemelerini deneme ve satın alma imkanı sağlıyor. Güzellik ürünleri konusundaki engin bilgisi sayesinde bot kullanıcılara farklı markalar, renkler ve tonlar konusunda sorular sorarak uygun ürünü seçmelerini sağlıyor. ModiFace’in yüz algılama ve simülasyon teknolojisi, müşterilerin ideal ruju tonunu seçip Messenger’dan çektikleri bir özçekim ile denemesini sağlıyor. Eğer müşteri bu denemeden memnun kalırsa, bot kullanıcıyı ürünün satıcılarına bağlayarak uygulama içerisinden alışveriş yapılmasını sağlıyor.

Şu anda sadece rujlar üzerine geliştirilen uygulamanın daha sonra diğer makyaj malzemelerine de genişletilmesi planlanıyor. Güzellik danışmanını denemek için Messenger üzerinden ModiFace’e mesaj atmanız ve tam olarak nasıl bir şey aradığınızı belirtmeniz yeterli. Yapay zeka, verdiği cevaplar ve sorduğu sorularla sizi yönlendiriyor.

“Gelecekte atılacak adımların ilki”

ModiFace’in kurucusu ve CEO’su Parham Aarabi “Facebook Messenger üzerindeki ilk güzellik danışmanını piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz. Sohbet arayüzlerinin alışveriş yapanlar için oldukça uygun olduğunu düşünüyoruz, böylece kullanıcılar yolda giderken güzellik tavsiyeleri alabilecekler. Bu uygulamanın, chat arayüzü ile müşterilere ulaşmak için gelecekte atılacak pek çok adımın başlangıcı olacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.

Bu uygulama Facebook’un Messenger’ı chat botlarına açacağını açıklamasının ardından gelen ilk uygulamalardan birisi. Bu teknoloji kullanıcı deneyimini ve destek hatlarını şimdiden değiştirmeye başladı bile. Ancak ModiFace’in güzellik danışmanı, bu teknolojinin hangi noktalara kadar uzanabileceği konusunda bize bilgi veriyor. Belki sanal bir danışman, mağazada size yardımcı olacak bir görevlinin yerini tutmayabilir ancak bu örnek chat botlarının sadece bir trend olmadığını ve satış yapmak isteyen şirketlerin bu seçeneği göz önünde bulundurması gerektiğini ortaya koyuyor.

modiface

Facebook'un Messenger'ı chat botlarına açacağını açıklamasının ardından ilk örnekler gelmeye başladı. Güzellik ürünlerinin artırılmış gerçeklik ile uygulanması konusunda lider konumunda olan ModiFace, bu uygulamayı Facebook Messenger'a getiriyor. Şirketin geliştirdiği chat botu kullanıcılara sorular sorarak istedikleri ürünleri bulmalarını ve bir fotoğraf üzerinde bu ürünleri denemelerini sağlıyor. Kullanıcı ürünü beğenirse yine uygulama üzerinden satıcılarla iletişime geçip ürünü satın alabiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği