Güvenliği yanınızda taşıyın

TripSafe güvenlik seti evinize ya da otel odanıza izinsiz olarak girildiğinde ya da bir yangın tehlikesi bulunduğunda sizi uyaran taşınabilir bir sistem.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eski bir Amerikan askeri olan Derek Blumke, Afganistan’da gerçekleştirdiği görevlerin ardından, insanın kendisini güvende hissetmemesinin ne kadar kötü bir şey olduğunu anladığını söylüyor. Başkalarının da aynı duyguyu hissetmemesi için çalışmaya başlayan Blumke, taşınabilir güvenlik seti TripSafe’i geliştirmiş.

TripSafe seyahat ederken yanınıza alabileceğiniz ya da dilerseniz kendi evinizde kullanabileceğiniz pratik bir güvenlik seti. Bir ana ünite ve iki kapı durdurucusundan oluşan set siz odada uyurken ya da eşyalarınızı odanıza koyup gezmeye çıktığınızda güvenliğinizi sağlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CNTLCZ6XoV4

Hareket ve duman sensörleri

Ana ünite üzerinde bulunan full hd kamera ve hareket sensörleri, odadaki hareketleri algılıyor ve güvenlik seti ile eşleştirdiğiniz telefonunuza bildirim gönderiyor. Dilerseniz akıllı telefon uygulaması üzerinden odanın görüntüsünü izleyebiliyorsunuz.

Cihaz üzerindeki duman dedektörü de karbonmonoksit gibi zararlı gazları algılayarak yangın tehlikesi durumunda alarm çalarak sizi uyarıyor. TripSafe’in 90 desibellik alarmı, hem sizi hem de başkalarını tehlikelere karşı uyarmaya yardımcı oluyor.

Kapı durdurucuları ise açıldığı anda haberdar olmak istediğiniz kapıların altına yerleştirip hem kapıyı fiziksel olarak durdurabiliyorsunuz hem de sensörler aracılığı ile ana üniteye gönderilen sinyaller sayesinde anında haberdar olabiliyorsunuz.

İnternet üzerinden erişim

Ana ünite binanın kablosuz internetine bağlanarak size bu yöntemle bildirim gönderebiliyor. Eğer binada internet yoksa, cihaza SIM kart takarak 3G üzerinden de internete bağlayabiliyorsunuz. Şüpheli bir durum gerçekleştiğinde eğer odada değilseniz TripSafe akıllı telefonunuza bildirim gönderiyor. Bildirime cevap verilmezse cihaz sizi arıyor. Eğer aramaya da cevap gelmezse yetkililer ve daha önceden belirlediğiniz yakınlarınız durumdan haberdar ediliyor.

Eğer TripSafe tarafından sunulan çağrı merkezi hizmetine abone olursanız, tehlike anında bir uzman takip etmeniz gereken adımlar konusunda sizi bilgilendiriyor. Ayrıca cihazın video kayıt servisine abone olursanız, siz odada değilken bile olan biteni akıllı telefonunuz üzerinden kaydedebiliyorsunuz.

Fişe takılı olarak çalışabilen cihazın ayrıca 5.000 mAh kapasiteli pili 2 gün boyunca şarj etmeden kullanılabilmesini sağlıyor. Bu pil aynı zamanda acil durumlarda akıllı telefonunuzu şarj etmek için de kullanılabiliyor.

İlk teslim 2017’de

Indiegogo üzerinden kitle fonlaması kampanyası açılan Tripsafe, hedeflediği 45 bin doların yaklaşık 20 bin dolarını toplamış durumda. Dileyenler kampanya üzerinden ön siparişle bir adet Tripsafe’i 135 dolara satın alabiliyor. Daha fazla ürün satın almak için alternatif teklifler de mevcut.

Şu anda sipariş edilen ürünlerin 2017 başında üretilmeye başlanması ve Şubat ayından itibaren teslim edilmesi planlanıyor.

maxresdefault (1)

Eski bir askerin insanların kendilerini daima güvende hissetmesi için tasarladığı TripSafe adlı cihaz, bir ana ünite ve iki kapı durdurucudan oluşuyor. Ana ünite odadaki hareketleri ve dumanı algılayabilirken kapı durdurucular da odaya izinsiz girmeye çalışanları ana üniteye bildiriyor. İnternete bağlı olan ana ünite size akıllı telefon uygulaması üzerinden ulaşıp şüpheli durumları bildiriyor ya da yüksek sesle alarm çalıyor.Yorumunuz: