Evdeki iPad’i güvenlik kamerası yapın

Z Technology adlı şirketin geliştirdiği 360 derece dönebilen şarj istasyonu, iPhone ve iPad cihazları güvenlik kamerası olarak kullanmayı sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Z Technology firması tarafından geliştirilen akıllı telefon ve tablet istasyonu, cihazınızın kamerasını bir güvenlik kamerası olarak kullanmanızı ve evde değilken bile evi kontrol edebilmenizi sağlıyor.

360° canlı yayın

Evden uzakta olduğunuzda evinizi görüntülemenize yardımcı olan cihaz, 360 derece dönebilme kabiliyeti sayesinde içinde bulunduğu odanın her noktasını görebilmenizi sağlıyor. Böylece evinizin güvenliğinden ve fiziksel durumundan emin olabiliyorsunuz. Cihazın şık tasarımı evin herhangi bir noktasında kullanılabilmesine imkan tanıyor.

Bebek bakıcısı

Mobil uygulaması aracılığıyla dilediğiniz yerden internet üzerinden kontrol edebileceğiniz cihaz, gerçek zamanlı alarm sistemi sayesinde evinizdeki olağan dışı durumlardan sizi haberdar edebiliyor. Z Technology’yi beklenmedik hareketleri takip etmek ya da kediniz evi dağıttığında haberdar olmak için kullanabilirsiniz.

Bebek odasına yerleştireceğiniz cihaz, bebeğin hareketlerine ya da çıkardığı seslere göre size bildirim gönderebilir. Z Technology, siz uzakta olsanız bile bebeğinizin ilk adımlarını izlemenizi ya da bebek bakıcınızın çocuğunuza nasıl davrandığını kontrol etmenizi sağlayabilir.

ребенок_qfaxa4

Ev güvenlik kamerası – Algı Bölgeleri

Z Technology’nin Algı Bölgeleri (Detection Areas) özelliği ile sık sık hareket gerçekleşen bölgeleri (rüzgarda uçuşan perde gibi) hareket sensörünün alanından çıkarabiliyorsunuz. Böylece gereksiz uyarılar almıyorsunuz.

Bu algı bölgelerine kamera olarak kullandığınız cihazın ayarlar bölümünden erişebiliyorsunuz. Bir kere algı bölgesinden çıkardığınız alan, siz tekrar ekleyene kadar algı bölgesinin dışında kalıyor.

сигнализация_xcnddi

Hareket gerçekleştiğinde nasıl haberdar edilmek istediğinizi de yine ayarlar menüsünden seçebiliyorsunuz. Z teknoloji dilerseniz telefonunuza bildirim gönderebilir ya da e-posta ile olan biteni bildirebilir.

Yüz ve zaman tanıma

Yüz tanıma fonksiyonu sayesinde Z Technology, gördüğü kişilerin isimlerini cep telefonunuza bildirim olarak gönderebiliyor. Ayrıca cihaz bu kişilerin giriş ve çıkış zamanlarını kaydedebiliyor.

Cihaz odaya tanımadığı birinin girdiğini gördüğünde ise sizi uyarıyor. Bu özellik hem evde hem de iş yerinde kullanışlı olabilir.

Günün video özeti

Akşam eve döndüğünüzde gün içinde evde neler olup bittiğini öğrenmek isterseniz, Z Technology’nin hazırladığı hızlandırılmış videoya göz atabilirsiniz.

Evcil hayvan takibi

Z Technology evcil hayvanınızı takip etmek için de ideal bir yöntem. Cihazı evdeki hayvanınızı görmek, duymak hatta onunla konuşmak için kullanabilirsiniz.

слежение_dqm0ti

Bulut depolama

Cihaz videonuzu, Z Technology’nin bulut üzerindeki sunucularına gönderiyor. Gün içindeki tüm görüntüler ve aktiviteler otomatik olarak Z Technology’nin bulut hizmeti üzerinde depolanıyor.

Şarj istasyonu

10 bin mAh kapasiteli bir şarj istasyonu olarak da kullanılabilen cihaz aynı anda 3 adet cihazı şarj edebiliyor.

scheme_xrvftf

Indiegogo üzerinden düzenlenen kampanya ile ön sipariş toplayan Z Technology kampanya dahilinde ön sipariş verenlere 59 dolar karşılığında bir cihaz ve 100 dolarlık Z Technology hizmet kuponu sunuyor. Şimdilik sadece iPhone ve iPad’ler ile kullanılabilen cihazın Android versiyonu üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: Indiegogo

Z Technology adlı şirketin kendi adını verdiği cihaz iPad ve iPhone'ların kamerasını bir güvenlik kamerası olarak kullanmaya olanak sağlıyor. Şarj istasyonu şeklindeki cihaza yerleştirilen telefon ya da tableti başka bir noktadan görüntüleyerek, evde olmasanız bile evinizi kontrol edebiliyorsunuz. Cihazın 360 derece dönebilen yapısı, içinde bulunduğu odanın tamamen görüntülenebilmesini sağlıyor. Z Technology Indiegogo üzerinden ön siparişle 59 dolara satılıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği