Gorillaz’ın albümü basit bir hata yüzünden sızdırıldı

Gorillaz grubunun yeni albümünden dört şarkı, pazartesi gecesi bazı hayranların grupla ilişkili bir Vimeo hesabına erişmesiyle sızdırıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Gorillaz grubunun yeni albümünden dört şarkı, pazartesi gecesi bazı hayranların grupla ilişkili bir Vimeo hesabına erişmesiyle sızdırıldı. Yeni albümden bazı şarkıların müzik lisansı şirketi Phonographic Performance Ltd. aracılığıyla kayda alınmasının ardından albümdeki şarkıların listesi açıklanmaya başlamıştı. Bu şarkıları Google’da arayan bir Reddit kullanıcısı (omegapro200) “Saturn Barz” adlı şarkının, Vimeo üzerinde parola korumalı bir videosu bulunduğunu fark etti.

Video, Gorillaz ile birlikte çalışan ışık teknisyeni Dylan Bryne tarafından yüklenmişti. Görünüşe göre Bryne, şarkı için sahneyi ayarlıyordu ve Vimeo hesabının korumalı olmasına rağmen Google aramalarında bulunabildiğinin farkında değildi.

Parola: 2017

Videonun bulunmasının ardından parolanın kırılması çok uzun sürmedi. Bir başka Reddit kullanıcısı (mrmoosechill) videoyu görüntülemek için farklı parolalar denedi ve daha sonra bazı yeni Gorillaz şarkılarının ‘2017’ parolasıyla dinlenebildiğini keşfetti.

Grup durumu kısa sürede fark etti ve Vimeo hesabı kapatıldı ancak bu süre içerisinde bazı yeni şarkılar sızdırılmıştı. Şarkıların gerçekten Gorillaz’ın yeni albümüne ait olup olmadığı konusunda net bir açıklama yok ancak hayranlar şarkıların doğruluğundan emin görünüyor.

Bu olay Gorillaz’ın başına gelen ilk sızıntı olayı değil. 2005’in Mayıs ayında piyasaya çıkması gereken Demon Days albümü de birkaç hafta öncesinden bir hayran forumunda dağıtılmaya başlanmıştı.

Kaynak: Business Insider

Gorillaz grubunun yeni albümünden dört şarkı, pazartesi gecesi bazı hayranların grupla ilişkili bir Vimeo hesabına erişmesiyle sızdırıldı. Yeni albümden şarkıları Google'da arayan bir Reddit kullanıcısı (omegapro200) "Saturn Barz" adlı şarkının, Vimeo üzerinde parola korumalı bir videosu bulunduğunu fark etti.Bir başka Reddit kullanıcısı (mrmoosechill) videoyu görüntülemek için farklı parolalar denedi ve daha sonra bazı yeni Gorillaz şarkılarının '2017' parolasıyla dinlenebildiğini keşfetti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği