GoPro drone üretti

GoPro geçtiğimiz Pazar günü yapılan bir basın toplantısında, Karma adını verdiği çekim yapabilen drone’u tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

GoPro, bir yıldan fazla süredir konuşulan kameralı drone’unu görücüye çıkardı. Pazar günü Lake Tahoe’da yapılan bir basın toplantısında, GoPro’nun CEO’su Nick Woodman Karma adlı 799 dolarlık quadcopter’i (dörtdöner) tanıttı. GoPro kamerası ise ayrı satılacak.

GoPro’nun amacı, Karma’nın diğer drone’lara göre daha kolay uçmasını ve aynı zamanda çektiği görüntülerin izlenmesini sağlamak. 23 Ekim’de satışa çıkacak olan Karma’nın uçuş ve görüntü izlemek için dokunmatik bir kontrol kolu var. Bu sayede drone’u takip etmek için ayrı bir telefon ya da tablete ihtiyaç olmayacak.

Kamera 7 dil biliyor

GoPro ayrıca 4K video teknolojisi ve GPS gibi yeni özellikler eklediği Hero5 serisini de tanıttı. Eklenen ses kontrol özelliği sayesinde bir sürü düğmeyle uğraşmanıza gerek kalmadan işinizi halledebileceksiniz. Nick Woodman, “Kameranın dili İngilizce.” diye açıkladı. Hero5’in toplamda 7 dil tanıma özelliği var. Yenileri de zamanla eklenecek.

Hero5 Black modeli serinin en iyi kamerası. Kamera 399 dolara satılıyor ve ayrı bir koruma kabına gerek duymaksızın su geçirmez özelliğe sahip. Hero5 Session adlı daha düşük bir model de mevcut. Bu kameranın dokunmatik ekranı yok. Her iki kamera da 2 Ekim’de satışa sunulacak.

İndirimli paket

Müşteriler, Karma’yı dörtdöner ve kameranın bulunduğu paketiyle birlikte alınca 100 dolar tasarruf etmiş olacaklar. Kullanıcılar özel bir aksesuar sayesinde videoları kameradan akıllı telefona aktarabilecekler. Geliştirilmiş mobil yazılım sayesinde, çekilen görüntüler farklı müzik seçenekleriyle bir araya getirilerek video haline getirilebilecek.

GoPro, GoPro Plus adı verilen ve kamera şarj olurken içindekileri otomatik olarak buluta aktaran bir hizmet de geliştirdi. Bu hizmetin aylık abonelik ücreti ise 4.99 dolar. Aboneler, premium destek, aksesuar indirimleri ve müzik listelerine erişim gibi çeşitli avantajlardan faydalanabilecek.

Kaynak: Recode

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan basın toplantısında, GoPro ilk drone’unu tanıttı. Karma adı verilen bu drone’un diğer drone’larla karşılaştırıldığında daha kolay uçması ve çektiği görüntüleri izleyebilmesi planlanıyor. Aynı toplantıda, Hero5 adlı yeni kamera serisi de tanıtıldı. 4K video ve GPS özelliklerine sahip Hero5’in dili İngilizce. Toplamda ise 7 dil tanıma özelliği var. Eğer Karma’yı paket halinde alırsanız 100 dolar tasarruf etmiş olacaksınız. Hero5 serisi kameralar 2 Ekim’de, Karma ise 23 Ekim’de satışa çıkacak.

https://www.youtube.com/watch?v=vlDzYIIOYmM

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği