GoPro kendini satışa çıkardı

Karma drone serisinin getirdiği başarısızlığın ardından drone sektöründen çekileceğini söyleyen GoPro, aynı gün yaptığı başka açıklamayla kendini satışa çıkardığını belirtti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Halka açık piyasalara girdiğinden beri finansal açıdan zorluklar yaşayan aksiyon kamerası üreticisi GoPro, satılığa çıktı fakat henüz kimseyi listeye kabul etmiyor. CNBC‘nin haberine göre şirket, satış seçeneklerini araştırmak için JPMorgan ile anlaştı. Şirketin satılacağı açıklaması GoPro’nun Karma drone’larının getirdiği başarısızlığın ardından drone sektöründen çekileceğini açıklamasıyla aynı gün yapıldı.

GoPro kurucusu ve CEO’su Nick Woodman Bloomberg Technology‘ye yaptığı açıklamada “JPMorgan ile anlaştığımız doğru fakat iş birliğimizin sebebi şirketi satmamıza yardımcı olmaları değil. Evet şirketin satışını düşünüyoruz fakat eğer şirketin büyümesine katkı sağlayabilecek daha büyük bir kuruluşla iş birliği yapma imkanımız olursa satmamayı düşünebiliriz.” dedi. Woodman, daha önceden yaptığı bir açıklamada da daha büyük bir şirketle birleşme ihtimalini gözden geçirebileceklerini söylemişti.

GoPro 2014 yılında yaptığı ilk halka arzında 3 milyar Dolar değerindeydi fakat kamera işinde yaşadığı azalan hasılat, drone ve video düzenleme yazılımı sektöründe denediği kar getirmeyen girişimler gibi çeşitli sebepler yüzünden giderek zayıfladı. Eğer GoPro satılacaksa hangi şirketlerin ihaleye gireceğini kestirmek pek kolay değil. Şirketin piyasa değeri Pazartesi günü öğle saatlerinde 1 milyar Dolar’a kadar düştü.

Kaynak: The Verge

GoPro 2014 yılında yaptığı ilk halka arzında 3 milyar Dolar değerindeydi fakat kamera işinde yaşadığı azalan hasılat, drone ve video düzenleme yazılımı sektöründe denediği kar getirmeyen girişimler yüzünden giderek zayıfladı. Şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Karma drone serisinin getirdiği başarısızlığın ardından drone sektöründen çekileceğini belirtti. Aynı gün yapılan başka bir açıklamada ise şirketin satışa çıkarıldığı fakat henüz listeye kimsenin kabul edilmediği söylendi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği