Google’ın kamerası satışa sunuldu

Google yeni ürününü sessiz sedasız satışa sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yılın Ekim ayındaki Pixel 2 etkinliğinde tanıtılan Google Clips bu hafta sessizce Google’ın sitesinde satışa sunuldu. 2 inç boyuta sahip cihaz bu sayede kullanıcılara kolay taşınabilirlik sunuyor. Cihazın belki de en ilginç özelliği ise fotoğraf çekimini tuş vasıtasıyla yapmıyor oluşu.

Snapchat’in Spectacles ürünü veya cep telefonları kadar pratik olmasa da Google Clips, içerisindeki yapay zeka ve makine öğrenimi algoritmaları sayesinde özel anlarda fotoğraf çekebiliyor.

Google’ın ürüne dair bilgilendirmesi şöyle: “Google Clips pozlamayı, ışıklandırmayı ve çekimi yapabilecek kadar akıllı bir cihaz. Bu sayede güzel ve doğal fotoğraf çekebilecek. Ve gün geçtikçe daha da akıllı hale gelecek.”

Fotoğrafları tuşa basarak çekmek yerine herhangi bir anda çeken cihaz beraberinde birkaç güvenlik sorunu getiriyor. Google Ürün Müdürü Juston Payne, ürünü tasarlayan ekibin öncelikli olarak bu sorunlarla ilgilendiğini belirtti. Güvenlik sorunlarını aşmak için alınmış tedbirler var. Örneğin çekilen fotoğraflar cihazda depolanıp internete aktarılmıyor.

Fotoğraf çekilmeye uygun olduğu zaman cihazın üstünde bulunan ışık vasıtasıyla kullanıcıya bildirim veriliyor. Cihazın en iyi 1-3 metre arasında çekim yapabildiğini belirtelim.

Cihazın özellikleri şu şekilde:

  • 1,9 inç boyut.
  • 60 gram ağırlık.
  • 130 derecelik çekim açısı.
  • Saniyede 15 kare çekebilme.
  • 16 GB hafıza.
  • 3 saate yakın batarya süresi.
  • Android 7.0 Nougat veya daha güncel sürümdeki Google Pixel, Samsung Galaxy S7 veya Galaxy S8 ile iOS 10 veya daha güncel sürümdeki iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X ile uyumlu.
Kaynak: Mashable

Geçtiğimiz yılın ekim ayındaki Pixel 2 etkinliğinde tanıtılan Google Clips bu hafta sessizce Google’ın sitesinde satışa sunuldu. 2 inç boyuta sahip cihaz bu sayede kullanıcılara kolay taşınabilirlik sunuyor. Cihazın belki de en ilginç özelliği ise fotoğraf çekimini tuş vasıtasıyla yapmıyor oluşu.Yorumunuz: