Apple yeni ürünlerini duyurdu

Genellikle yeni ürünler için büyük etkinlikler düzenleyen Apple, bu kez ürünlerde çok fazla değişikliğe gitmediği için açıklamayı web sitesi üzerinden yaptı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple dün yaptığı açıklamayla bir çok yeni ürün tanıttı. Genellikle yeni ürünler için büyük etkinlikler düzenleyen Apple, bu kez ürünlerin teknik özelliklerinde çok fazla değişikliğe gitmediği için yeni ürünleri web sitesi üzerinden açıkladı. En erken 24 Mart’tan itibaren sipariş edilebilen ürünler şu şekilde:

Yeni iPad’ler

Apple, iPad’leri güncelledi ve basitleştirdi. Artık 9,7 inçlik iPad Mini ya da iPad Pro satın almak mümkün. iPad Pro’nun ayrıca 12,9 inçlik versiyonu da bulunuyor.

Yeni 9,7 inçlik iPad’ler, iPad Air 2’den biraz daha kalın; kasaları orijinal iPad Air boyutlarında ancak fiyatları daha ucuz. 32 GB’lık iPad’ler 1600 Lira. A9 işlemcisi bulunan cihazlar iPhone 6S’le aynı hıza sahip ancak iPad Pro’nun özel ekranı bu cihazlarda bulunmuyor. Yine iPad Pro’da bulunan stereo hoparlörlere bu modelde yer verilmemiş.

Apple’ın daha uygun fiyatlı tabletler sunmasının sebebi, yıllar içinde gerileyen tablet gelirleri olabilir. Özellikle Google’ın düşük maliyetli Chromebook’ları, Apple’ın tablet satışlarını direkt etkilemişti. Apple yeni ürünleriyle pazardan daha fazla pay kapmaya çalışacak.

2012’de tavan yapan tablet satış oranları, son dönemde sürekli düşüşte.

Özel sürüm iPhone 7 (RED)

iPhone 7 ve 7Plus’ın özel (RED) sürümü sadece 128 ve 256 GB seçenekleriyle sunuluyor. 64 GB seçeneği bulunmuyor. Parlak kırmızı renginin dışında telefonun diğer özellikleri iPhone 7 ile aynı. Satın alınan her kırmızı iPhone 7 ile birlikte Apple, HIV/AIDS üzerine çalışmalar yapan (RED) yardım kuruluşuna bağışta bulunuyor.

iPhone SE geliştirildi

Apple 16 ve 64 GB iPhone SE modellerinin üretiminden vazgeçiyor. Artık yeni modeller 32 ve 128 GB olarak üretilecek. En ucuz iPhone SE hala 2400 Lira. 128 GB’lık model ise 2900 Lira’ya satılıyor.

Clips uygulaması

Apple’ın en yeni uygulaması Clips, Snapchat ve iMovie’nin birleşimi. Uygulama kullanıcıların fotoğraf ve kısa videolarına özel filtreler ekleyerek sosyal medya üzerinde paylaşmasını sağlıyor.

Yeni Apple Watch kayışları

Apple, akıllı saati için bir dizi yeni kayış tanıttı. Yeni seçenekler arasında çizgili naylon örgü, Nike Sport ve Hermès gibi seçenekler bulunuyor.

Yeni iPhone kılıfları

Apple altı yeni renkte iPhone 7 ve 7 Plus kılıfı tanıttı. Yeni silikon kılıfların renk seçenekleri arasında Azur mavisi, kamelya, çakıl grisi; deri modellerde ise ahududu, kahverengi ve safir mavisi bulunuyor.

Kaynak: Business Insider

 

Apple dün yaptığı açıklamayla bir çok yeni ürün tanıttı. Genellikle yeni ürünler için büyük etkinlikler düzenleyen Apple, bu kez ürünlerin teknik özelliklerinde çok fazla değişikliğe gitmediği için yeni ürünleri web sitesi üzerinden açıkladı. Dün açıklanan ürünler şu şekilde:

  • Yeni iPad'ler
  • Özel sürüm iPhone 7 (RED)
  • Geliştirilmiş iPhone SE
  • Clips uygulaması
  • Yeni Apple Watch kayışları
  • Yeni iPhone kılıfları

2 Yorum

  • Nerede gereksiz ürün var onlar gelişmiş. Oyuncak haline gelmiş dünyanın en kötü fiyat performans oranına sahip söz de workstation bilgisayarı Mac pro hala 2013’deki zayıf donanımıyla satılıyor. Berbat fiyat performansta onunla savaşan imaclar ise 2015’deki donanımlarıyla ama yepyeni fiyatlarıyla satılıyor. Para sorun olmasa bile ciddi işler için apple devri çoktan sona erdi.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği