Google’ın Gmail içinde çalışan internet hayali

Sitelerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan Google hizmeti AMP, e-postalar için de kullanılacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google’ın AMP servisi mobil sitelerin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Platform şimdi ise e-posta için AMP servisinin duyurusunu yaptı.

Bazı kullanıcılardan gelen e-postaların yavaş yüklenmesi şikayetleri göz önüne alındığında bu garip bir kombinasyon gibi gelebilir ancak Google bunun e-postaları modernize etmenin en iyi yol olduğunu düşünüyor.

Gmail için AMP servisi sayesinde geliştiriciler e-postalara interaktif ajandalar ekleyebilecek ve bu sayede buluşma saati veya günü gibi bilgilere daha hızlı erişim sağlanacak. Benzer şekilde havayolu şirketlerinden gelen uçuş tarihinizi veya gönderilen anketlere Gmail’den çıkmadan bakabileceksiniz.

Yıllar sonra e-postayı modernize etmeye başlayan Google, 2013 yılında ‘özelleştirilebilir aksiyon butonu’nu duyurmuştu. AMP sisteminin sadece istekte bulunan geliştiricilere açık olduğunu belirtelim. Yıl sonunda tüm kullanıcılara açılması planlanıyor.

Kaynak: Tech Crunch

Google’ın AMP servisi mobil sitelerin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Platform şimdi ise e-posta için AMP servisinin duyurusunu yaptı. Şimdilik geliştiricilere açık olan uygulamanın yıl sonunda bütün kullanıcılara açılması bekleniyor.

Etiketler:

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği