Google’ın bulut servisleri çöktü; birçok internet hizmeti kullanılamadı

Dün akşam YouTube, Snapchat ve Gmail’le ilgili yaşanan bağlantı sorunları düzeltildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’nin Doğu yakasında yaşayanlar dün gece (2 Haziran Pazar) en çok kullanılan uygulamalarla ilgili toplu bağlantı sorunları yaşadı. Google Cloud’un yaşadığı geniş çapta sorunlar başta YouTube, Google ve Snapchat olmak üzere birçok popüler uygulamayı etkiledi.

Sorun kısa sürede çözüldü

YouTube tamamen ulaşılmaz olmasa da, çoğu videoya geçici bir süre erişim yapılamadı. Google’ın söylediğine göre sorun, Doğu ABD’de yaşanan yüksek seviyede şebeke tıkanmasıydı. Yapılan açıklamada ‘’Kullanıcılar hızda yavaşlama ya da aralıklı kesintiler deneyimlemiş olabilir’’ diyen şirket, tıkanıklığın sebebini tespit ettiklerini ve kısa süre sonra normale dönmeyi umduklarını ekledi. Akşam üstü saat 16:00 gibi Google Cloud statüsü ‘’meselesinin çoğu kullanıcı için çözüldüğü ve kısa zaman içinde sorunun tamamen giderileceği’’ şeklinde güncellenmişti, saat 17:00 gibi de bütün servisler normale döndü.

İnternette sorun yaşayan birçok kullanıcı sıkıntılarını Twitter’da  #YouTubeDOWN ve #snapchatdown hashtag’leriyle paylaştı ve konuyu en çok popülerler listesine çıkardı.

Kaynak: CNet

 

ABD’nin Doğu yakasında yaşayanlar dün gece (2 Haziran Pazar) en çok kullanılan uygulamalarla ilgili toplu bağlantı sorunları yaşadı. Google Cloud’un yaşadığı geniş çapta sorunlar başta YouTube, Google ve Snapchat olmak üzere birçok popüler uygulamayı etkiledi. YouTube tamamen ulaşılmaz olmasa da, çoğu videoya geçici bir süre erişim yapılamadı. Google’ın söylediğine göre sorun, Doğu ABD’de yaşanan yüksek seviyede şebeke tıkanmasıydı. Yapılan açıklamada ‘’Kullanıcılar hızda yavaşlama ya da aralıklı kesintiler deneyimlemiş olabilir’’ diyen şirket akşamüstü saat 17:00 gibi sorunu tamamen çözdü.

İnternette sorun yaşayan birçok kullanıcı sıkıntılarını Twitter’da  #YouTubeDOWN ve #snapchatdown hashtag’leriyle paylaştı ve konuyu en çok popülerler listesine çıkardı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği