Google yüzünüzü ‘mini’ emojilere dönüştürüyor

Google, Android ve iOS için 'Mini' etiketleri kullanıma sundu. Mini, makine öğrenimi kullanarak fotoğrafınızı bir etikete dönüştürüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google’ın klavyesi Gboard’u kullanarak arkadaşlarınıza kişiselleştirilmiş emojiler göndermek istiyorsanız etiket koleksiyonunuzu kullanabilir ya da klavyenin en son özelliğinden faydalanabilirsiniz. Google, Android ve iOS için ‘Mini’ etiketleri kullanıma sundu. Mini, makine öğrenimi kullanarak fotoğrafınızı bir etikete dönüştürüyor.

Daha net bir şekilde ifade edecek olursak bu özellik makine öğrenimi, yapay sinir ağı ve sanatçıların illüstrasyonlarını birleştirerek sizi en iyi temsil eden görselleri oluşturuyor. Bu işlem sırasında ten renginiz, saçınızın rengi ve tarzı, göz renginiz, yüz şekliniz ve varsa sakal ve bıyığınız dikkate alınıyor. Mini’ye Gboard üzerinden erişip tek bir selfie ile etiket yaratma sürecine başlayabilirsiniz. Daha sonra Avatarınız otomatik olarak oluşturulacak ve kullanmanız için etiket paketleri hazırlanacak. Hazırlanan görsellerde bir eksiklik ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız özelleştirme ayarlarından sizi daha iyi yansıtan seçenekleri kullanabilirsiniz.

Eski bir Allo özelliği

Google Mini’yi geçtiğimiz yıl Allo sohbet uygulamasında ‘Selfie Stickers‘ adıyla kullanıma sunmuştu. Allo istenilen kullanıcı sayısına ulaşmadığı için Google şimdi bu uygulama için geliştirdiği özellikleri diğer ürünlerine dağıtıyor. Daha önce Allo için üretilen Google Asistan özellikleri de yakında Android Messages uygulamasına aktarılabilir.

Mini kişiselleştirilmiş avatarınızla, Allo ile sunulan Selfie Sticker’lara ek olarak 100 adet yeni etiket üretebiliyor. Tasarımlar Bold ve Sweet adında iki farklı modda sunuluyor. Havalı olmak istiyorsanız ‘Bold’, sevimli olmak istiyorsanız ‘Sweet’ seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Kaynak: Engadget

Google'ın klavyesi Gboard'u kullanarak arkadaşlarınıza kişiselleştirilmiş emojiler göndermek istiyorsanız etiket koleksiyonunuzu kullanabilir ya da klavyenin en son özelliği Mini'yi kullanabilirsiniz. Mini, makine öğrenimi kullanarak fotoğrafınızı bir etikete dönüştürüyor. Kullanıcı Gboard üzerinden Mini'ye ulaşarak çektiği tek bir selfie ile kendi görünüşüne uygun etiketleri kullanmaya başlayabiliyor. Bu özellik makine öğrenimi, yapay sinir ağı ve sanatçıların illüstrasyonlarını birleştirerek sizi en iyi temsil eden görselleri oluşturuyor. Bu işlem sırasında ten renginiz, saçınızın rengi ve tarzı, göz renginiz, yüz şekliniz ve varsa sakal ve bıyığınız dikkate alınıyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği