Google yeni bir oyun platformu üzerinde çalışıyor

Google'ın Yeti adı verilen bir oyun platformu üzerinde çalıştığına dair iddialar var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google’ın son zamanlardaki oyun çalışmaları kendi Daydream sanal gerçeklik gözlüğü etrafında şekilleniyor. Ancak The Information‘ın dün paylaştığı bir habere göre bu durum yakında değişebilir.

Haberde Google tarafından üretilen bir konsolla (muhtemelen Chromecast) kullanılan, abonelik sistemiyle çalışan bir oyun hizmeti üzerinde çalışıldığı yazıyor. Konuyla ilişkili olduğu bilinen kişilerin açıklamasına göre, bu proje indirme veya disk kullanma gibi işlemlere gerek kalmadan oyunlar canlı şekilde yayınlanırken oyun oynamamızı sağlayacak. Platformun adının ‘Yeti’ olacağı söyleniyor.

Aslında bu gelişme Google’ın bir oyun konsolu için attığı ilk adım değil. 2014 yılında, Google’ın televizyonlarda kullanılacak Android temelli bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı haberleri çıkmıştı. Ancak proje hayata geçirilmemişti. Oyunları indirerek oynamak yerine canlı yayında oynamak söz konusu olduğunda hız son derece önemli bir faktör haline geliyor. Mesela bir butona basıldığında o hareketin ekranda da anında çıkması lazım. Aksi taktirde butona basmayla hareketin algılanması arasında geçen birkaç milisaniye bütün oyun tecrübesini berbat edebilir.

Konuyla ilgili ulaşılan Google temsilcilerinden biri, şirketin söylentilere yorum yapmadığını söyledi.

Kaynak: The Next Web

Google'ın son zamanlarda yaptığı oyun çalışmaları kendi Daydream sanal gerçeklik gözlüğü etrafında şekilleniyor ancak bu durum yakında değişebilir. Konuyla ilişkili olduğu bilinen kişilerin açıklamasına göre Google, indirme veya disk kullanma gibi işlemlere gerek kalmadan oyunlar canlı şekilde yayınlanırken oyun oynamamızı sağlayacak bir oyun platformu üzerinde çalışıyor. Platformun adının Yeti olacağı söyleniyor. Konuyla ilgili ulaşılan Google temsilcilerinden biri, şirketin söylentilere yorum yapmadığını söyledi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği