Google VR şirketi satın aldı

Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality gibi sanal gerçeklik oyunlarının yaratıcısı Owlchemy Labs, Google tarafından satın alındı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google’ın sanal gerçekliğe olan ilgisi, gerek yatırım yaptığı gerekse kendi ürettiği yüksek kaliteli ve etkileşimli sanal gerçeklik deneyimlerinden anlaşılabiliyor.  YouTube, Street View, Photos on Daydream, Google Earth VR ve Tilt Brush bunlardan en çok bilinenleri. Şirket hem mevcut ürünlerini geliştirmek hem de yeni VR deneyimleri hazırlamak için Google dışındaki geliştiricileri desteklediği gibi, yeni iş ortakları ile de birlikte hareket ediyor.

Bu çalışmalar doğrultusunda Google bünyesine en son katılan şirket Owlchemy Labs oldu. Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality gibi hem gerçekçi hem de esprili ürünlere imza atarak kısa sürede bu alanda dikkat çeken şirket artık faaliyetlerine Google bünyesinde devam edecek. Google, Owlchemy Labs’i satın alma sebebi olarak şirketin geliştirdiği ürünlerin kullanıcıda yarattığı gerçekçi deneyim hissini gösterdi.

Google, Owlchemy Labs ile birlikte, bir çok farklı platform üzerinde, kullanıcıyı içine çeken oyunlar ve yeni etkileşim modelleri geliştirerek en iyi sanal gerçeklik deneyimlerini hayata geçirmek istiyor. Üretilecek daha çok fazla şey olduğunu söyleyen Google, teknoloji meraklılarına takipte kalmalarını öneriyor.

Kaynak: Google Blog

Google, hem mevcut ürünlerini geliştirmek hem de yeni VR deneyimleri hazırlamak için şirket dışındaki geliştiricileri desteklediği gibi, yeni iş ortakları ile de birlikte hareket ediyor. Bu çalışmalar doğrultusunda Google bünyesine en son katılan şirket Owlchemy Labs oldu. Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality gibi hem gerçekçi hem de esprili ürünlere imza atarak kısa sürede bu alanda dikkat çeken şirket artık faaliyetlerine Google bünyesinde devam edecek. Google, Owlchemy Labs'i satın alma sebebi olarak şirketin geliştirdiği ürünlerin kullanıcıda yarattığı gerçekçi deneyim hissini gösterdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği