Google Stadia’yla ilgili detaylar geldi

Google, yeni oyun platformu Stadia’yı birkaç ay önce duyurmuştu, şimdi de projeyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir oyun bulut servisi olacak Stadia’nın üyelik ücreti ve içerdiği oyunlar açıklandı. Açılışta hangi oyunların hazır bulunacağı henüz kesin olmasa da, liste epey güçlü:

Baldur’s Gate 3
Ghost Recon Breakpoint
Gylt
Get Packed
The Division 2
Destiny 2
Rage 2
Assassin’s Creed Odyssey
DOOM Eternal
Mortal Kombat 11
The Crew 2
Just Dance
Trials: Rising
Final Fantasy XV
Farming Simulator (I think)

Ücret: Platforformu kullanabilmek için birkaç seçenek var. Ücretsiz gelecek Stadia Base, aylık 9,99 Dolar’a üye olunabilecek Stadia Pro ve Stadia Founder’s Edition isimli bir paket üyelik.

Stadia Base: Bu Stadia’nın temel ve ücretsiz versiyonu. Platform ayrıca para ödemiyorsunuz ancak oyunları ayrıca satın almanız gerekiyor. Oyun çözünürlüğü 1080p olacak platformda bedava oyunların da olacağı tahmin ediliyor. Stadia Base 2020 yılı içerisinde kullanılabiliyor olacak.

Stadia Pro: Bu versiyon aynda 9,99 Dolar ödeyerek 4K hız, saniyede 60 kare kalitede, çok sayıda oyuna erişim sağlayacak. Bütün Stadia oyunları burada olmayacak ama bazı oyunlara indirimli satın alabileceksiniz. Ayrıca yakında piyasaya sürülecek Shadowkeep eklendisine de tam erişim mümkün olacak. Bu versiyona Stadia çıkar çıkmaz ulaşılabilecek.

Stadia Founder’s Edition: Televizyona bağlanabilecek bir Chromecast Ultra, özel bir kontrol cihazı, üç aylık Stadia Pro üyeliği, üç aylık arkadaşınla paylaş özelliklerini kapsayacak bu paket geçici bir kampanya olması çok mümkün.

Kaynak: Forbes

Bir oyun bulut servisi olacak Stadia’nın üyelik ücreti ve içerdiği oyunlar açıklandı. Açılışta hangi oyunların hazır bulunacağı henüz kesin olmasa da Ghost Recon Breakpoint, Destiny 2, Rage 2, Assassin's Creed Odyssey, DOOM Eternal, Mortal Kombat 11 ve Final Fantasy XV gibi güçlü oyunlar dikkat çekiyor. Platforformu kullanabilmek için birkaç seçenek var. Ücretsiz gelecek Stadia Base, aylık 9,99 Dolar’a üye olunabilecek Stadia Pro ve Stadia Founder's Edition isimli bir paket üyelik.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği