Google Pixel’in görüntüleri sızdı

Google'ın bugün gerçekleştireceği donanım etkinliği öncesinde yeni telefonu Pixel'in fotoğrafları ve özellikleri bazı GSM şirketlerince yayınlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google bugün bazı yeni ürünlerini tanıtacak. Bu ürünler arasından en çok merak uyandıranı ise şüphesiz Google Pixel adı verilen akıllı telefon. Herkes nefeslerini tutmuş açıklamayı beklerken bazı GSM şirketleri yanlışlıkla cihazın görsellerini yayınladı.

Görünüşe göre Google telefonla ilgili bazı detayları ve görselleri Kanadalı telekomünikasyon şirketi Bell ve Britanyalı telefon satıcısı Carphone Warehouse ile paylaştı. Her iki şirket de yeni cihazlarla ilgili olarak fazla heyecanlandı ve ön sipariş sayfalarını yayına aldı. Sayfalarda Google Pixel’in fotoğrafları bulunuyordu. Bu sayfalar kısa sürede sitelerden kaldırıldı ancak 9to5mac yeni telefonun görsellerini kaydetmeyi başardı.

Pixel’in özellikleri

Google Pixel’in iki farklı boyutu olacak. Normal versiyonun ekranı 5 inç, XL versiyonun ekranı ise 5,5 inç olacak. Bunun dışında iki cihazın dış görünüşü aynı. Performans bakımından ne gibi farklılıklar olacağı ise henüz bilinmiyor.

Telefonun donanım özellikleri ise şu şekilde: Snapdragon 821 chip, 4 GB RAM, telefonun boyutuna göre 1080p ya da 1440x2560p ekran, 32 ya da 128 GB dahili hafıza ve 15 dakika şarj ederek telefonu 7 saat boyunca kullanmayı sağlayan hızlı şarj özelliği.

Son olarak Google’ın kendi uygulamaları ve özelliklerini de telefonunda aktif şekilde kullanmayı hedeflediği görülüyor. Örneğin mesajlaşma uygulamaları Allo ve Duo’nun altı çiziliyor, Google’ın konuşma algılama teknolojisi tanıtım aracı olarak kullanılıyor. Bugün gerçekleşecek tanıtımda, telefona dair daha fazla detay toplamak mümkün olacak.

Canlı yayın başladığında buradan takip edebilirsiniz:

Aslında önemli olan yazılım

Ancak Google’ın bu etkinliği bir donanım etkinliği olarak tanıtması sizi yanıltmasın. Bugüne dek bir yazılım şirketi olarak bilinen ve en büyük başarısı, oldukça kullanışlı yazılımlar üretmek olan Google için bu etkinlik sadece şirketin yazdığı kodları size nasıl sunacağını göstermek için yapılıyor. Donanıma yapılan vurgunun altına yine yazılım ve bu yazılımın kullanıcıyla buluşturulması yatıyor.

Pixel ya da Google Home çok dikkat çeken ürünler olsa da cihazlar sadece buz dağının görünen yüzü. Google bu etkinlikle birlikte, hayatımızın her anında bize eşlik edecek yapay zeka yazılımını tanıtmış olacak. Kullanıcılarının arama geçmişine göre ilgi alanlarını belirleyip buna uygun reklamlar belirleme konusunda uzman olan şirket, bu yeteneklerini bu kez cihaz satmak için kullanacak.

Kaynak: TechCrunch, Cnet

Google bugün yeni telefonu Pixel'i ve diğer yeni cihazlarını tanıtacak. Ancak Google'ın bazı şirketlere gönderdiği tanıtıcı görseller erkenden yayınlanınca, etkinliğin sürprizi biraz kaçtı. Yine de Google'ın etkinliğinin donanımdan ziyade, şirketin en iyi yaptığı şey olan yazılıma yönelik olacağı düşünülüyor. Bu etkinlik, Google'ın yapay zekasını hayatımıza nasıl dahil edeceğini tanıtacağı etkinlik olarak görülüyor.

2 Yorum

  • haberde yer alan resimlere tiklaninca ana sayfada aciliyor. habere geri donebilmek icin geri tusunu kullanmak zorunda kaliyoruz. Lütfen ya lightbox kullanin yada yeni sekmede acilsin. kendimizi 90 larin sonunda hissediyoruz

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği