Google, ödeme platformlarını tek çatı altında birleştiriyor

Google, farklı ödeme araçlarını Google Pay adı altında birleştirmeye hazırlanıyor. Bu sayede müşterilerin işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google, farklı ödeme araçlarını Google Pay adı altında birleştirmeye hazırlanıyor. Bu sayede müşterilerin işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Ödeme Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Pali Bhat, yazdığı bir blog yazısında bu sistemi var olan ürün ve teknolojinin değiştirilmesinden ziyade ‘yeniden markalandırılması’ şeklinde tanımladı. Bhat, bir araya getirilen ürünler arasında Android Pay ile Google Wallet’ın bulunduğunu ekledi.

Bu yeniliğin zaman içinde Google üzerinden yapılan ödemeleri ve satın almaları daha basit hale getirmesi bekleniyor. Örneğin ödeme bilginizi Google hesabınıza kaydettiyseniz o bilgiye ulaşmak için hangi uygulamayı kullanacağınıza dair endişe duymanıza gerek yok zira hepsi Google Pay’de kayıtlı olacak.

Bhat blog yazısında, “Google Pay sayesinde Google besabınıza kayıtlı ödeme bilgilerini kullanmak çok daha kolay olacak. Herhangi bir şey düşünmeden ödeme kısmına hızlıca ilerleyebileceksiniz. Önümüzdeki haftalarda Google Pay’in çevrimiçi platformlarda, kişiler arası yapılan ödemelerde ve mağazalarda kullanılmaya başlanacağını göreceğiz.” dedi.

Özel indirimler sunuluyor

Yeni başlayanlar için durum kısaca şöyle özetlenebilir: Google’dan veya Google ortağı uygulamalardan ve dükkanlardan bir alışveriş yaptığınız seçenekler arasında Google Pay’i de görmeye başlayacaksınız. Projenin ilk partnerleri arasında Airbnb, Dice, Fandango, HungryHouse ve Instacart var.

Fandango’nun Global Strateji ve İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Young yaptığı bir basın açıklamasında, “Google Pay, tek bir parmak hareketiyle Fandango müşterilerinin işlemlerini yapmasını sağlayarak basit ve faydalı bir seçenek oluşturuyor. Bu yeni ödeme platformunun büyüdüğünü görmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi. Bu yeni projeyi tanıtma amacıyla Google, Google Pay üzerinden B&H, Fandango ve Instacart ile alışveriş yapıldığında özel indirimler sunuyor.

Kaynak: Tech Crunch

Müşterilerinin işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Google, farklı ödeme platformlarını Google Pay adı altında birleştirmeye hazırlanıyor. Ödeme Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Pali Bhat, yazdığı bir blog yazısında bir araya getirilen ürünler arasında Android Pay ile Google Wallet’ın bulunduğunu ekledi. Yapılan yeniliğin zaman içinde Google üzerinden yapılan ödemeleri ve satın almaları daha basit hale getirmesi bekleniyor. Örneğin ödeme bilginizi Google hesabınıza kaydettiyseniz o bilgiye ulaşmak için hangi uygulamayı kullanacağınıza dair endişe duymanıza gerek yok zira hepsi Google Pay’de kayıtlı olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği