Google Maps’in yeni özelliği: listeler

Google Maps uygulamasına gelen yeni güncelleme ile artık işaretlediğiniz yerlerden listeler oluşturmak ve bu listeleri paylaşmak mümkün.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Gezmek istediğiniz yerleri hafızanızda tutuyorsanız ya da evin farklı bölgelerine yapıştırdığınız post-it kağıtlarına yazdıysanız Google’ın sizin için daha iyi bir alternatifi var. Google Maps uygulamasına (Android ve iOS) gelen yeni güncelleme ile artık işaretlediğiniz yerlerden listeler oluşturmak ve bu listeleri paylaşmak mümkün.

Kullanımı oldukça basit olan özellik şu şekilde çalışıyor: Google Maps uygulamasını açıp herhangi bir konumu buluyorsunuz. Daha sonra o yerin adına tıklayıp ‘Kaydet’ seçeneğini seçtikten sonra karşınıza önceden ayarlanmış listeler çıkıyor. ‘Favorilerim’ ya da ‘Gitmek istediğim yerler’ gibi listelerden birini seçebilir ya da kaydetmek istediğiniz konum için yeni bir liste oluşturabilirsiniz. Bu şekilde listeye eklediğiniz konumları daha sonra yan menüden ‘Kayıtlı yerler’ sekmesini açarak görüntüleyebilir ya da paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak çok kolay

‘Şehrin en güzel manzaraları’ ya da ‘En iyi restoranlar’ gibi listelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz, sosyal ağlar, popüler mesajlaşma uygulamaları, e-posta ya da SMS aracılığıyla paylaşma seçeneklerinden birini kullanarak listenizi kolayca paylaşabilirsiniz. Paylaşma seçeneklerinin yanından, listenizin linkini de kopyalayıp dilediğiniz şekilde gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz link üzerinden listenize ulaşan kişiler, ‘Takip et’ butonuna tıklayarak listenizi diledikleri zaman görüntüleyebilirler.

Takip ettiğiniz listeler Google Maps uygulamasında her zaman elinizin altında bulunur ve mobilde ya da masaüstünde görüntülenebilir (çevrimdışı olsanız bile). Artık gezilerinizi planlarken gezmek istediğiniz noktalardan bir liste oluşturabilir, bu listenin bulunduğu bölgenin haritalarını telefonunuza önceden indirebilir ve internetiniz olmasa bile aradığınız yerleri kolayca bulabilirsiniz.

Milyonlarca turistik nokta, işletme ve diğer ilginç nokta sayesinde Google Maps üzerinde ziyaret edecek yerler bulmak hiç de zor değil. Tüm dünyayı haritalayan Google, artık sıranın kullanıcılarda olduğunu söylüyor. Bulunduğunuz bölgenin en önemli yerlerini, kimsenin bilmediği güzel mekanları listeleme sırası artık sizde.

Kaynak: Google

Google Maps uygulamasına (Android ve iOS) gelen yeni güncelleme ile artık işaretlediğiniz yerlerden listeler oluşturmak ve bu listeleri paylaşmak mümkün. Kullanımı oldukça basit olan özellik şu şekilde çalışıyor: Google Maps uygulamasını açıp herhangi bir konumu buluyorsunuz. Daha sonra o yerin adına tıklayıp 'Kaydet' seçeneğini seçtikten sonra karşınıza önceden ayarlanmış listeler çıkıyor. 'Favorilerim' ya da 'Gitmek istediğim yerler' gibi listelerden birini seçebilir ya da kaydetmek istediğiniz konum için yeni bir liste oluşturabilirsiniz. Bu şekilde listeye eklediğiniz konumları daha sonra yan menüden 'Kayıtlı yerler' sekmesini açarak görüntüleyebilir ya da paylaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=g8jTeS_Ey4A

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği