Google Maps “nereye gitsek” sorusuna da cevap olacak

Google Maps kullanıcıları artık uygulama üzerinden mekan listesi hazırlayıp gidecekleri mekanı seçmeleri için arkadaşlarına bu listeyi gönderebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google bu yıl içinde Google Maps’i geliştirerek keşif konusuna daha fazla vurgu yapacağını açıklamıştı. Bu alanda açıkladığı bazı özellikleri daha önce kullanıma sunan Google, grup planlama özelliğini de bu hafta yayımladı. Artık arkadaşlarınızla plan yaparken Google Maps’i çok daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Google’ın burada çözmeye çalıştığı temel problem muhtemelen daha önce ikiden fazla kişiden oluşan bir grupla plan yapmaya çalışan herkesin başına gelmiştir. İster akşam yemeği olsun ister bir haftalık bir tatil, bir etkinliği planlamak için çok fazla mesajlaşma gerekiyor ve yine de herkese uygun bir yer bulmak oldukça zor.

Mekanları belirleyin, oylama yapın

Şimdi ise Google Maps üzerinden gitmek istediğiniz yerlerin listesini yapıp arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha sonra her demokraside olduğu gibi arkadaşlarınız bu mekanlar arasından oylama yapabilir. Grup üyeleri aynı zamanda bazı mekanları veto ederek listeden çıkarabilir ya da kendilerine uygun yeni mekanları ekleyebilir. (Demokrasi bazen biraz karmaşık olabiliyor.)

Listenizi tamamladığınızda, sıradan bir link paylaşır gibi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Linke tıklayanlar direkt olarak Google Maps’e gönderilecek. Buradan sonrası size ve arkadaşlarınıza kalıyor.

Kaynak: TechCrunch

Gogle Maps bu yıl uygulamaya dahil ettiği keşif odaklı özelliklerine bir yenisini ekledi. Artık Google Maps üzerinden gitmek istediğiniz yerlerin listesini yapıp arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha sonra arkadaşlarınız bu mekanlar arasından oylama yapabilir. Grup üyeleri aynı zamanda bazı mekanları veto ederek listeden çıkarabilir ya da kendilerine uygun yeni mekanları ekleyebilir. Neticede en çok oy alan mekanda buluşabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği