Google’ın 1 Nisan şakası harita hizmetinde

Google, 1 Nisan şakası olarak Google Maps uygulamasına 90'lardan bildiğimiz yılan oyununu ekledi. Oyunda bir trenle şehirleri gezip yolcu topluyoruz.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google bu yıl 1 Nisan şakası için bir doz 90’lar nostaljisi sunuyor. Bugünden itibaren Google kullanıcıları, şirketin harita uygulaması Google Maps’e girerek 90’lı yıllarda cep telefonlarımızda oynadığımız ‘Yılan’ oyununu, dünyanın en büyük şehirleri arasında gezinen bir tren şeklinde oynayabilecek. Oyun akıllı telefonlardaki Google Maps uygulamasından ya da masaüstünde oyunun kendi internet sitesi üzerinden oynanabilecek.

Nasıl oynanır?

Oyunu oynamak için önce Google Maps uygulamasını açmak daha sonra sol üst köşedeki menü ikonuna tıklayıp çıkan menüden ‘Yılan Oyna’ seçeneğini seçmek gerekiyor. Bir şehir seçtikten sonra trenle şehirdeki önemli turistik noktaları dolaşarak mümkün olduğunca fazla yolcu toplamaya çalışmanız gerekiyor. Big Ben, Büyük Gize Sfenksi, Eyfel Kulesi gibi turistik yapıları dolanıp yolcu topladıkça trene de yeni vagonlar ekleniyor ve boyutu artıyor. Bu da treni kontrol etmeyi her seferinde biraz daha zorlaştırıyor.

Google Maps üzerinde Snake uygulaması dünden bu yana kullanılabiliyor. Android ve iOS uygulamalarını güncelleyip oyunu oynayabilirsiniz. Bu oyun yaklaşık bir hafta boyunca oynanabilir olacak. Oyun Google Maps uygulamasından kaldırıldıktan sonra da kendi sitesinden oynanabilecek.

1 Nisan şakalarına dikkat

Bu vesileyle 1 Nisan sebebiyle yapılan şaka amaçlı haberlere karşı dikkatli olmak gerektiğini de hatırlatmış olalım. Bazı büyük şirketlerin ve haber kuruluşlarının 1 Nisan için yaptığı uygulamalar ve haberler geçmişte gerçek sanılarak çokça paylaşılmıştı. 1 Nisan’ın eğlencesi tabii ki bu gibi şakalarla birilerini kandırmak ya da bazen de bu şakalara inandığınız için kendinize gülebilmek. Ama sahte haberlerin çok hızlı yayıldığı günümüzde, özellikle bu hafta paylaşım yaparken ekstra dikkatli olmakta fayda var.

Kaynak: Geek.com

Google bu yıl 1 Nisan şakası için bir doz 90'lar nostaljisi sunuyor. Bugünden itibaren Google kullanıcıları, şirketin harita uygulaması Google Maps'e girerek 90'lı yıllarda cep telefonlarımızda oynadığımız 'Yılan' oyununu, dünyanın en büyük şehirleri arasında gezinen bir tren şeklinde oynayabilecek. Oyun akıllı telefonlardaki Google Maps uygulamasından ya da masaüstünde oyunun kendi internet sitesi üzerinden oynanabilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği