Google Maps elektrikli araçlar için en yakın şarj istasyonlarını gösterecek

Artık Google Haritalar üzerinde 'elektrikli araç şarj istasyonu' şeklinde bir arama yaparsanız karşınıza en yakın dolum noktaları çıkıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Arabayla seyahat ederken Google Haritalar‘dan yakınlardaki benzin istasyonlarına bakmak, navigasyon uygulamasında yapabileceğiniz en kolay işlemlerden biri. Ancak elektrikli aracınızın şarjı bitiyorsa, bir şarj istasyonu bulmak aynı derecede kolay değil. Neyse ki Google Haritalar bu ihtiyacı karşılayacak bir çözüm geliştirdi. Artık uygulamada ‘elektrikli araç şarj istasyonu’ şeklinde bir arama yaparsanız karşınıza en yakın dolum noktaları çıkıyor.

İşletme bilgilerini kullanıcılar sağlayacak

Arama yaptığınızda uygulama size istasyon ile ilgili bilgiler de sunuyor. İstasyonda ne tarz şarj girişlerinin bulunduğunu, şarj hızını ve işletmenin diğer detaylarını Google Haritalar üzerinden öğrenmek mümkün. Bu bilgiler diğer Google Haritalar kullanıcılarının sunduğu veriler ışığında hazırlanıyor. Eğer, benzin istasyonu olmayan herhangi başka bir işletmede de elektrikli şarj seçeneği varsa, bu işletmeler de arama sonuçlarında görülebilecek.

Bu özellik şimdilik Android ve iOS uygulamalarında mevcut. Google Haritalar’ın masaüstü versiyonuna da birkaç ay içinde aynı özelliğin gelmesi planlanıyor.

Kaynak: Mashable

Artık Google Haritalar üzerinde 'elektrikli araç şarj istasyonu' şeklinde bir arama yaparsanız karşınıza en yakın dolum noktaları çıkıyor. Arama yaptığınızda uygulama size istasyon ile ilgili bilgiler de sunuyor. İstasyonda ne tarz şarj girişlerinin bulunduğunu, şarj hızını ve işletmenin diğer detaylarını Google Haritalar üzerinden öğrenmek mümkün. Bu özellik şimdilik Android ve iOS uygulamalarında mevcut.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği