Google Inbox, 2 Nisan’da kapanıyor

Google'ın e-posta düzenleme uygulaması Inbox by Gmail 2 Nisan'dan itibaren kullanıma kapatılacak. Uygulamanın bazı özellikleri Gmail'e aktarıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google ‘Inbox by Gmail’ uygulamasını 2 Nisan’da tamamen kapatıyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bu uygulamanın Mart ayının sonunda kapatılacağı ifade edilmişti. Ancak o dönemde net bir tarih verilmemişti. Google, Inbox kullanıcılarının Gmail’e geçiş yapabilmeleri için bir destek yönergesi yayımladı. Açıklama, arama motoru devinin Haziran 2018’de Gmail’e yaptığı tasarım değişikliğinin ardından gelmişti.

Inbox’a girmeye çalıştığınızda ana sayfada “Inbox çıkış yapıyor. En sevdiğiniz özellikleri Gmail’de bulabilirsiniz” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz. Ana sayfada da Inbox servislerinin Mart 2019’un sonunda biteceği belirtiliyor. 9to5google’ın raporuna göre ise Inbox kullanıcılarına giden e-postada 15 gün sonra Inbox’ın kapatılacağı haber verildi. Bu da 2 Nisan tarihini işaret ediyor. Google, büyük umutlarla açtığı sosyal medya servisi Google+’ı da 2 Nisan’da kapatacak.

Daha detaylı e-posta düzenlemesi için kurulmuştu

Inbox by Gmail 2014 yılında, kullanıcılara e-posta özelliklerini daha detaylı şekilde düzenleyebilme imkanı sunmak için geliştirildi. O dönemde Gmail uygulaması ya da masaüstü deneyimleri sınırlı seçeneklerle sunuluyordu. Bu yüzden Inbox by Gmail, fikirler üretmek ve bunları geliştirmek için kullanılan bir platform olmuştu.

Yakın zamanda Google Gmail için yeni bir tasarımı kullanıma sundu. Android ve iOS uygulamaları Ocak ayında yeni tasarımla güncellendi.

Kaynak: TheIndianExpress

Google 'Inbox by Gmail' uygulamasını 2 Nisan'da tamamen kapatıyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bu uygulamanın Mart ayının sonunda kapatılacağı ifade edilmişti. Ancak o dönemde net bir tarih verilmemişti. Google, Inbox kullanıcılarının Gmail'e geçiş yapabilmeleri için bir destek yönergesi yayımladı. Açıklama, arama motoru devinin Haziran 2018'de Gmail'e yaptığı tasarım değişikliğinin ardından gelmişti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği