Google Haritalar artık restoranların en popüler yemeklerini de söyleyecek

Google size bir restorana hem nasıl gidileceği, hem de orada ne yenebileceği konusunda yardımcı olmak istiyor.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı duyuruda, Haritalar (Maps) uygulamasına getirdiği yeni özellikleri açıkladı. Google Haritalar uygulaması artık restoranlara dair, şirkete yerel işletmeler hakkında bilgi veren gönüllülerin yüklediği yemek fotoğrafları ve bilgileri de içerecek. Ayrıca dilini bilmediğiniz yabancı bir ülkede olduğunuz takdirde uygulama bu açıklamayı kendi dilinize çevirecek. Özellik şimdilik Android’de başlatılacak ama ileriki aylarda iPhone’lara da gelecek.

Bu özellikle birlikte Google Haritalar, fotoğraflı başka bir uygulama olan Yelp’e doğrudan rakip olacak. Google ayrıca bu ayın başlarında, Haritalar’a yemek sipariş etme özelliğini de ekleyeceğini duyurmuştu.

Kaynak: Cnet

Google geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı duyuruda, Haritalar (Maps) uygulamasına getirdiği yeni özellikleri açıkladı. Google Haritalar uygulaması artık restoranlara dair yemek fotoğrafları ve bilgileri de içerecek. Ayrıca dilini bilmediğiniz yabancı bir ülkede olduğunuz takdirde uygulama bu açıklamayı kendi dilinize çevirebilecek. Özellik şimdilik Android’de başlatılacak ama ileriki aylarda iPhone’lara da gelecek. Bu özellikle birlikte Google Haritalar, fotoğraflı başka bir uygulama olan Yelp’e doğrudan rakip olacak.Yorumunuz: