Google Glass yeniden satışta

Google Glass piyasaya çıktığında satın alma fırsatı bulamadıysanız şimdi ikinci bir şansınız var. Tabii gerçekten bu cihaza ihtiyacınız varsa.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google Glass piyasaya çıktığında satın alma fırsatı bulamadıysanız şimdi ikinci bir şansınız var. Tabii gerçekten bu cihaza ihtiyacınız varsa. Glass for Work iş ortağı Streye, Google Glass Enterprise Edition‘ı (işletme versiyonu) tanesi bin 550 Avro’dan (6 bin 420 Lira) satışa sundu. Bu cihaz tamamen işletmeler hedef alınarak satışa sunuluyor. Cihazla birlikte Streye’ın işletmelere özel video yayın servisine de erişebiliyorsunuz. Yani sırf arkadaşlarınızı etkilemek için bu gözlüklerden almaya gerek yok. Ama düşününce, yıllardır hiçbir şekilde erişilemeyen Google Glass’ı satın almanın en kolay yolu da şimdilik bu.

Aslında bu cihaz orijinalinden çok da farklı değil. Çalışanların gün boyunca kullanabilmesi için 780 mAh batarya ile pil ömrü uzatılan cihaz eskisine göre iki kat daha fazla veri depolayabiliyor (32 GB). Intel Atom işlemci kullanan Glass, daha hızlı kablosuz internet, daha geniş kapsamlı algılayıcılar ve bir hoparlör ile donatılmış. Yani eski modele göre küçük değişikliklerle iş yerinde kullanıma daha uygun hale getirilmiş. Eğer Google Glass ile daha kolay gerçekleştirebileceğiniz bir işiniz yoksa bu gözlüğü almak için bir koleksiyoner olmanız lazım.

Kaynak: Engadget

Google Glass piyasaya çıktığında satın alma fırsatı bulamadıysanız şimdi ikinci bir şansınız var. Tabii gerçekten bu cihaza ihtiyacınız varsa. Glass for Work iş ortağı Streye, Google Glass Enterprise Edition'ı (işletme versiyonu) tanesi bin 550 Avro'dan (6 bin 420 Lira) satışa sundu. Bu cihaz tamamen işletmeler hedef alınarak satışa sunuluyor. Glass bu amaç doğrultusunda donanımsal anlamda da geliştirildi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği