Google Duo, yüklü olmadığı telefonlarda da kullanılabilecek

Google'ın görüntülü arama uygulaması Duo kullanıcıları, telefonlarında uygulamanın yüklü olmadığı ya da uygulamaya daha önceden kaydolmamış kişileri arayabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Android Police‘in haberine göre Google’ın görüntülü arama uygulaması Duo kullanıcıları, telefonlarında uygulamanın yüklü olmadığı ya da uygulamaya daha önceden kaydolmamış kişileri arayabilecek. Bu iletişim tecrübesinin herhangi bir Duo görüşmesinden pek bir farkı yok. Sadece her bir görüşmenin sonunda telefonunda Duo yüklü olmayan kişiye uygulamayı indirmesini tavsiye eden bir bildirim gösterilecek.

Aranan kişiler arayan kişiden gelecek sonraki Duo aramalarını engelleyebilecek. Google ile iletişime geçerek bu bilgiyi doğrulayan Engadget bunun garantisini veriyor. Google’ın bu girişimi, ulaşılabilirlik ve uygulamanın kullanımını yaygınlaştırmak açısından son derece iyi bir hamle. Ayrıca kullanıcı tabanını genişletmek açısından da mantıklı görünüyor. Yeni özelliği deneyen Android Police yazarı Cody Toombs, Duo üzerinden bütün kişilerine ulaşamadığını söyledi. Bu özelliğin şu anda sadece Android telefonlarda kullanılabildiğini de belirmekte fayda var.

Yeni özellik, Android kullanıcılarının telefonunda belirli bir uygulamanın olmadığı kullanıcılarla da iletişime geçilebilmesini sağlayan App Preview Messaging özelliği sayesinde mümkün oluyor.

Kaynak: Engadget

Google'ın görüntülü arama uygulaması Duo kullanıcıları, telefonlarında uygulamanın yüklü olmadığı ya da uygulamaya daha önceden kaydolmamış kişileri arayabilecek. Bu yenilik, App Preview Messaging özelliği sayesinde mümkün oluyor. Bu iletişim tecrübesinin herhangi bir Duo görüşmesinden pek bir farkı yok. Sadece her bir görüşmenin sonunda telefonunda Duo yüklü olmayan kişiye uygulamayı indirmesini tavsiye eden bir bildirim gösterilecek. Aranan kişiler arayan kişiden gelecek sonraki Duo aramalarını engelleyebilecek. Özellik şimdilik sadece Android telefonlarda kullanılabiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği