Gökyüzünde farklı bir cisim

Jetgiller gibi bir hayata uyanmamıza az kaldı! Bunun örneklerinden birisi de Delorean Havacılık tarafından tasarlanan DR-7.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Jetgiller gibi bir hayata uyanmamıza az kaldı! Bunun örneklerinden birisi de Delorean Havacılık tarafından tasarlanan DR-7. Araç F1 yarış otomobillerini anımsatsa da gökyüzünde süzülmek için icat edilmiş. Monokok gövdesiyle dikkat çeken aracın yüksek verimlilik sağlayan kanatları, iki kişilik oturma alanı, yüksek hız ve manevra kabiliyeti için mümkün olduğunca hafif tutulmuş. Bütün bunlara ek olarak araç karbon salınımı üretmeyen bir elektrik sistemiyle donatılmış.

Güvenlik uçağın temel kaygılarından biri ve güvenli bir uçuşun teminatı da ilk defa merkezde bulunan ikiz vektörlü itme kanalı, dayanıklı kanatları ve patent bekleyen çok sayıda özelliği. Ayrıca düşük sürtünme katsayısının, elektrik gücünü en üst düzeye çıkardığı da belirtiliyor. Dolayısıyla kendimizi galaksi dışında hissetmemize az kaldı.

Kaynak: Designboom

Jetgiller gibi bir hayata uyanmamıza az kaldı! Bunun örneklerinden birisi de Delorean Havacılık tarafından tasarlanan DR-7. Araç F1 yarış otomobillerini anımsatsa da gökyüzünde süzülmek için icat edilmiş. Monokok gövdesiyle dikkat çeken aracın yüksek verimlilik sağlayan kanatları, iki kişilik oturma alanı, yüksek hız ve manevra kabiliyeti için mümkün olduğunca hafif tutulmuş. Bütün bunlara ek olarak araç karbon emisyonu üretmeyen bir elektrik sistemiyle donatılmış.Yorumunuz: