Ghost Browser tüm işleri tek ekranda halledecek

Ghost Browser, tek bir siteye farklı hesaplarla giriş yapmak için farklı tarayıcılar kullanma sorununu ortadan kaldırmak için tasarlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Günümüzde web tarayıcısı kullanımında internet kullanıcılarının çoğu Google Chrome üzerinde karar kılmış gibi görünse de diğer tarayıcıların hala var olmasının bazı sebepleri var. Temel tarayıcı işlemleri tüm tarayıcılardan yapılabilse de kimi sitelere erişim sağlamak ya da bazı işlemleri gerçekleştirmek için birden fazla tarayıcı kullanmak gerekebiliyor.

Aynı anda birden fazla tarayıcı kullanmak ise performansı düşüren, yorucu bir işlem. Bunun önüne geçmek isteyen girişimci Larry Kokoszka Ghost Browser adlı yeni tarayıcıyı geliştirdi. Henüz beta aşamasında olan Ghost Browser, aynı ekranda birden fazla tarayıcı penceresi açmayı sağlıyor.

image

Farklı pencerelerde açılan sekmeleri farklı renklerle gruplandıran Ghost Browser, böylece aynı siteye, aynı ekran üzerinden farklı hesaplarla girmeye olanak sağlıyor. Özellikle profesyonel ve kişisel hesapları arasında sık sık geçiş yapmak zorunda olan kişiler için bu tarayıcı oldukça kullanıcı bir çözüm sunuyor.

Chromium tabanlı tanıdık tasarım

Chromium tabanlı tarayıcı, alışık olduğumuz tarayıcı tasarımına sahip olduğu için kullanmayı öğrenmek oldukça kolay. Aynı şekilde, Google Chrome üzerinde kullanılabilen tüm eklentiler desteklendiği için, eski alışkanlıklardan vazgeçmeye de gerek kalmıyor. Ghost Browser MacOS ya da Windows işletim sistemleri üzerinde kullanılabiliyor.

Ghost Browser’ı piyasaya çıkmadan Beta aşamasında denemek için Beta programına kaydolmak mümkün. Sitesinde teknoloji profesyonelleri için tasarlandığı belirtilen Ghost Browser aslında sıradan bir web kullanıcısı tarafından da kolaylıkla kullanılabilir. Tarayıcı ile ilgili detaylı bilgiye, Ghost Browser’ın blog sayfasında paylaşılan yazılar üzerinden ulaşılabilir.

Larry Kokoszka tarafından geliştirilen Ghost Browser, aynı ekran üzerinde açılan farklı tarayıcı pencerelerini farklı renklerdeki sekmeler halinde gruplandırıyor. Böylece aynı anda birden fazla tarayıcı kullanmaya gerek kalmıyor. Chromium tabanlı tarayıcı, alışıldık Chrome tasarımına sahip olduğu için kullanımı oldukça kolay. Henüz Beta aşamasında olan Ghost Browser’ı denemek için web sitesi üzerinden e-posta adresinizi paylaşmanız gerekiyor.Bir yanıt

  1. özkan avatarı
    özkan

    Kayıt olmadan indirmek için bağlantı: https://ghostbrowser.com/download/

Yorumunuz: