Genişleyebilen kompakt evler

Zero Squared tarafından tasarlanan, tek bir düğmeyle genişleyebilen Aurora adlı ev konsepti, 88 bin 900 Dolar'a satışa sunuldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kanada merkezli Zero Squared tarafından tasarlanan, tek bir düğmeyle genişleyebilen Aurora adlı ev konsepti, 88 bin 900 Dolar’a satışa sunuldu. 8 metre uzunluğundaki Aurora‘nın taşınması oldukça kolay. Elektrikli bir mekanizma sayesinde, evin duvarları 2,6 metreden 4,6 metreye genişleyebiliyor. Ev, genişlemiş haliyle 34,7 metrekare oluyor.

Fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla, Aurora’nın iç tasarımı küçük bir evden ziyade bir stüdyo daireyi andırıyor. Evin içinde, açılıp kapanabilen bir yatağın bulunduğu, ofise dönüşebilen bir yatak odası, bir koltuklu oturma odası, yemek yemek için küçük bir alan, içinde duş, lavabo ve tuvalet bulunan bir de banyo var. Aurora’nın toplam ağırlığı 7 bin 250 kilogram ve yalıtılmış levhalar kullanılarak inşa edildi. Elektrik, karavanlarda kullanılan tarzda bir bağlantıyla sağlanıyor. Fakat sadece güneş enerjili sistem kullanılacak şekilde de ayarlanabiliyor. Ayrıca tuvaleti kompost tuvalete dönüştürülebiliyor. Aurora’nın sadece Kuzey Amerika’ya gönderimi var. Kurulumu ise yaklaşık 6 ila 8 hafta arası sürüyor.

Kaynak: New Atlas

Zero Squared tarafından tasarlanan, tek bir düğmeyle genişleyebilen Aurora adlı ev konsepti, 88 bin 900 Dolar'a satışa sunuldu. Elektrikli bir mekanizma sayesinde, evin duvarları 2,6 metreden 4,6 metreye genişleyebiliyor. Ev, genişlemiş haliyle 374 metrekare oluyor. Evin içinde, açılıp kapanabilen bir yatağın bulunduğu, ofise dönüşebilen bir yatak odası, bir koltuklu oturma odası, yemek yemek için küçük bir alan, içinde duş, lavabo ve tuvalet bulunan bir de banyo var. Elektrik, karavanlarda kullanılan tarzda bir bağlantıyla sağlanıyor. Fakat sadece güneş enerjili sistem kullanılacak şekilde de ayarlanabiliyor. Ayrıca tuvaleti kompost tuvalete dönüştürülebiliyor. Aurora'nın sadece Kuzey Amerika'ya gönderimi var. Kurulumu ise yaklaşık 6 ila 8 hafta arası sürüyor.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği