‘Taşınabilir Ev’ adına yeni bir konsept

Herhangi bir kapalı kamyoneti, taşınabilir ve katlanabilir bir eve dönüştürebilen ioCamper, karavanlara alternatif olmak istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ioCamper herhangi bir kapalı kamyoneti, taşınabilir ve katlanabilir bir eve dönüştürebiliyor. Üstelik kamyonetin yapısını herhangi bir şekilde değiştirmeniz de gerekmiyor. Genişleyebilen kamp kutusu, araca yerleştirildiğinde 2,5 x 1,3 x 1,7 metre boyutlarında oluyor. Kullanıcılar üç farklı boyuttan, kendi araçlarına uygun olanı seçebiliyor. ioCamper, modern, nostaljik, kırsal ve yaz adında dört farklı tarzda üretilebiliyor.

Macar Mekanik Mühendisi Tamas Laczko tarafından geliştirilen ioCamper 5 ila 10 dakika içinde kurulabiliyor. Orijinal boyutunun dört katına kadar büyüyebilen kutu, dört kişinin rahatça ikamet edebileceği bir eve dönüşüyor. Kullanıcıların araçlarını ioCamper’a uygun hale getirmelerine gerek yok. Tek yapmaları gereken zemine vidayla sabitleyici levhalar yerleştirmeleri. Bu levhalar yolculuk esnasında ioCamper’ın sağa sola savrulmasını engelliyor.

ioCamper sadece kampa gidildiğinde kullanılmak zorunda değil. Dileyen kullanıcılar evlerinin bahçelerinde bu ürünü küçük bir misafir evi olarak da kullanabilir. ioCamper, talimatlar takip edilerek kolayca kurulabiliyor. Kurulum süreci el ile ya da ioCamper’ın kablosuz internetine bağlı herhangi bir mobil cihazla gerçekleştirilebilir. Proje şu anda Indiegogo üzerinden fon topluyor. Böylece prototip aşamasından çıkıp seri üretime geçmesi hedefleniyor.

Kaynak: DesignBoom

ioCamper herhangi bir kapalı kamyoneti, taşınabilir ve katlanabilir bir eve dönüştürebiliyor. Üstelik kamyonetin yapısını herhangi bir şekilde değiştirmeniz de gerekmiyor. Genişleyebilen kamp kutusu, araca yerleştirildiğinde 2,5 x 1,3 x 1,7 metre boyutlarında oluyor. 5 ila 10 dakika içinde kurulabilen ve orijinal boyutunun dört katına kadar büyüyebilen kutu, dört kişinin rahatça ikamet edebileceği bir eve dönüşüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği