Genç görünmek için filtre kullanan Çinli vlogger’ın foyası ortaya çıktı

Bir gazete haberinde "hayranlarının bağış yaptığı sevimli tanrıça" diye bahsedilen vlogger'ın genç görünmek için filtre kullanan orta yaşlı biri olduğu anlaşıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hayranlarının ‘Qiao Biluo Ekselansları ‘ adını verdiği Çinli vlogger, yaptığı canlı yayınlardan birinde teknik arıza yaşayınca, vloggerın yayınlarda genç bir kız gibi görünmek için filtre kullandığı, aslında orta yaşlı bir kadın olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan olay, ülkenin sosyal medya platformlarındaki güzellik standardı konusunda tartışmalara yol açtı. Douyu platformunda 100 binden fazla takipçisi olan vlogger, daha önce Çin’deki Global Times gazetesindeki bir haberde “hayranlarının 100 bin Yuan’dan fazla bağış yaptığı sevimli tanrıça” şeklinde kendine yer bulmuştu.

Canlı yayın akışı platformu Lychee News, olayın 25 Temmuz’da gerçekleştiğini söyledi. Teknik arızadan sonra hayranlarının yüzünü göstermesi isteği üzerine vlogger, “11 bin Dolar değerinde hediye almadan yüzümü gösteremem.” dedi. Bunun üzerine takipçilerinin Qiao Biluo’ya 5 bin küsur Dolar bağış yaptığı biliniyor. Özellikle erkek takipçilerin vlogger’ın gerçek halini gördükten sonra takibi bıraktığı, yaptıkları bağışı geri çektikleri söyleniyor.

Qiao Biluo’nun kanalını dondurduğu fark edildi. Olay Çin sosyal ağlarında büyük yankı uyandırdı. 600 milyondan fazla kullanıcı konuyla ilgili çeşitli hashtag’lerle gönderiler paylaştı. Olayın ardından Qiao Biluo’nun Douyu profil sayfasındaki takipçi sayısı 650 bine ulaştı.

Kaynak: Business Insider

Çin'de, modern güzellik anlayışının ortaya çıkardığı sonuçların hangi noktalara varabildiğini gösteren çarpıcı bir olay yaşandı. Hayranlarının 'Qiao Biluo Ekselansları ' adını verdiği Çinli vlogger, yaptığı canlı yayınlardan birinde teknik arıza yaşayınca, vloggerın yayınlarda genç bir kız gibi görünmek için filtre kullandığı, aslında orta yaşlı bir kadın olduğu ortaya çıktı. Teknik arızadan sonra hayranlarının yüzünü göstermesi isteği üzerine vlogger, "11 bin Dolar değerinde hediye almadan yüzümü gösteremem." dedi. Bunun üzerine takipçilerinin Qiao Biluo'ya 5 bin küsur Dolar bağış yaptığı söyleniyor. Özellikle erkek takipçilerin vlogger'ın gerçek halini gördükten sonra takibi bıraktığı, yaptıkları bağışı geri çektikleri söyleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği