Frida Kahlo’nun ilk ve tek ses kaydı

Meksika’daki bir kütüphanede yeni bulunan ses kaydının Frida Kahlo’ya ait tek kayıt olduğu sanılıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

The Guardian’da çıkan bir haber, 21. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak tanınan Frida Kahlo’ya ait ilk ve tek ses kaydının Meksika’da bulunduğunu yazıyor. Ulusal Meksika Ses Kütüphanesi’nin iddiasına göre Kahlo’nun sesi, katıldığı bir radyo programında duyuluyor. Kayıt, 1953/54 arası kaydedildiğine inanılan ancak Kahlo’nun ölümünden bir sene sonra, 1955’te banttan yayınlanan El Bachiller radyo programının pilot bölümüne ait. Kütüphane direktörü Pável Granados, The Guardian’a yaptığı açıklamada kayıtta Kahlo’nun kocası Diego Rivera hakkında kendi yazdığı bir denemeyi okuduğunu söylüyor.

Araştırmacılar sesin Kahlo’ya ait olup olmadığından emin olmak için, Televisa Radio için kaydedilen programın toplamda 1300 adet olan diğer bölümlerini de dikkatle inceliyor.

Kaynak: Open Culture

21. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak tanınan Frida Kahlo’ya ait ilk ses kaydı Meksika’da bulunmuş olabilir. Ulusal Meksika Ses Kütüphanesi’nin iddiasına göre Kahlo'nun sesi, katıldığı bir radyo programında duyuluyor. Kayıt, 1953/54 arası kaydedildiğine inanılan ancak Kahlo'nun ölümünden bir sene sonra, 1955'te banttan yayınlanan El Bachiller radyo programının pilot bölümüne ait. Kütüphane direktörü Pável Granados, The Guardian’a yaptığı açıklamada kayıtta Kahlo’nun kocası Diego Rivera hakkında kendi yazdığı bir denemeyi okuduğunu söylüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği