Fransa’da büfelerde Bitcoin ve Ethereum satılabilecek

Fransa Tütün Satıcıları Federasyonu, ülkedeki tütün büfelerinde Ocak ayından itibaren Bitcoin ve Ethereum satılmaya başlanacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fransa’da tütün büfeleri günlük yaşamın önemli bir parçası. Fransızlar büfelerden sigara, gazete, dergi ve piyango bileti gibi ihtiyaçlarını satın alabiliyor. Ocak ayından itibaren büfelerde satılan ürünlere bir yenisi daha eklenecek: kripto paralar.

Ülkedeki 27 bin tütün büfesini temsil eden Fransa Tütün Satıcıları Federasyonu (“French Confédération Nationale des Buralistes”) üyelerinin müşterilere Bitcoin ve Ethereum satması için onay verdiğini açıkladı. Bu programın Ocak ayında 3 bin noktada başlaması ve daha sonra tüm ülkeye yayılması planlanıyor.

Tabii bu girişim için zamanlama pek de ideal değil. Kripto paraların değerleri bu yılın başından beri sürekli düşüyor. Bu hafta Bitcoin 2018’in en düşük değerine geriledi. Bu uygulamanın amacı büfeler için yeni bir gelir kapısı oluşturmak ama bu ortamda halkın kripto paralarla ne kadar ilgileneceği bilinmiyor.

Kripto para kodları KeplerK platformunda kullanılacak

Öte yandan bu yeni uygulama ortalama birinin sanal para birimlerini kullanmaya başlamasını kolaylaştırabilir. Program KeplerK adlı Paris merkezli bir dijital para cüzdanı ve ödeme platformunun işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Müşteriler büfelerde nakit ödeme yapacak ve bir kod satın alacak. Bu kod daha sonra KeplerK platformunda kullanılabilecek. Kripto paralar KeplerK dijital cüzdanlarında depolanacak. Bu gelişme Fransa’da kripto para ve blok zincirine yönelik ilginin arttığının bir başka işareti. Ülkede kripto para arzını desteklemeye yönelik yeni düzenlemeler hazırlanıyor ve hükumet bu teknolojilerin gelecek için çok önemli olduğunu söylüyor.

Kaynak: Venture Beat

Fransa Tütün Satıcıları Federasyonu, ülkedeki tütün büfelerinde Ocak ayından itibaren Bitcoin ve Ethereum satılmaya başlanacağını açıkladı. Program KeplerK adlı Paris merkezli bir dijital para cüzdanı ve ödeme platformunun işbirliği ile gerçekleştirilecek. Müşteriler büfelerde nakit ödeme yaparak bir kod satın alacak. Bu kod daha sonra KeplerK platformunda kullanılabilecek. Kripto paralarKeplerK dijital cüzdanlarında depolanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği