Forbes, Amerika’nın en zengin 400 ismini açıkladı

Forbes her yıl hazırladığı Amerika'nın en zengin 400 kişisi listesini yayımladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu zenginler yine servetlerine servet kattı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Forbes her yıl hazırladığı Amerika’nın en zengin 400 kişisi listesini yayımladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu zenginler yine servetlerine servet kattı. Listedeki Dolar milyarderlerinin ortalama geliri yarım milyar Dolar artış gösterdi.

Bezos’un önlenemez yükselişi

Bu yılın en önemli haberi, 1994’ten bu yana ilk kez yeni birinin Amerika’nın (ve dünyanın) en zengin insanı koltuğuna oturması oldu. Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos, Bill Gates’in 24 yıllık hükümdarlığına son vererek listede ilk sıraya yükseldi. Bezos’un 160 milyar Dolar’lık serveti ayrıca onu listede 100 milyar Dolar’dan fazla serveti olan tek kişi yaptı. İkinci Bill Gates 97 milyar Dolar, üçüncü Warren Buffet ise 88 milyar Dolar ile Bezos’un oldukça gerisinde kaldı. Öyle ki, Bezos bugün servetinin yarısını kaybetse yine de üçüncü sıranın altına düşmezdi. Bezos son bir yıl içinde servetini 78,5 milyar Dolar artırdı.

Listenin dördüncü sırasında yer alan Mark Zuckerberg, bu yıl Cambridge Analytica skandalı sebebiyle Facebook’un kaybettiği değerden etkilendi. Hala 61 milyar Dolar’lık bir servete hükmeden Zuckerberg, skandallar olmasa üçüncü sıra için Warren Buffet ile yarışıyor olabilirdi.

Alt sınır yükseliyor

Bu yıl listeye girmek için alt sınır 2,1 milyar Dolar’a çıktı. 400 milyarderin ortalama kişisel serveti ise 7,2 milyar Dolar olarak ölçüldü. ABD’de, 1 milyar Dolar’dan daha fazla parası bulunan 204 kişi bu listenin dışında kaldı. Yine de 15 yeni milyarder listeye bu yıl ilk kez giriş yaptı. Ripple’ın kurucusu Chris Larsen, kripto para ile Fortune 400 listesine giren ilk kişi olurken, Dropbox’un CEO’su Drew Houston da bu yıl ilk kez listede yer aldı. Restoran zinciri In-N-Out’un varisi Lynsi Snyder ise 36 yaşında, bu listeye giren en genç kadın unvanını elde etti.

Listenin tamamına Forbes üzerinden erişebilir, listede arama yapabilirsiniz.

Forbes her yıl hazırladığı Amerika'nın en zengin 400 kişisi listesini yayımladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu zenginler yine servetlerine servet kattı. Bu yılın en önemli haberi, 1994'ten bu yana ilk kez yeni birinin Amerika'nın (ve dünyanın) en zengin insanı koltuğuna oturması oldu. Amazon.com'un kurucusu Jeff Bezos, Bill Gates'in 24 yıllık hükümdarlığına son vererek listede ilk sıraya yükseldi. Bezos'un 160 milyar Dolar'lık serveti ayrıca onu listede 100 milyar Dolar'dan fazla serveti olan tek kişi yaptı. İkinci Bill Gates 97 milyar Dolar, üçüncü Warren Buffet ise 88 milyar Dolar ile Bezos'un oldukça gerisinde kaldı.

3 Yorum

    • O cümle şu ifadenin çevirisi: “…the average net worth for a Forbes 400 member rose half a billion to a record $7.2 billion.” Geçtiğimiz yıl listedeki birinin serveti ortalama 6,7 milyar Dolar’dı. Bu sayı yarım milyar Dolar arttı ve 7,2 milyar Dolar’a ulaştı. Bu hesaba göre 400 kişinin servetinin toplam değerleri 2,88 katrilyon Dolar. ediyor.

  • bu verilere nasıl ulaşırım yani bu 400 kişiyi nasıl öğrenirim nolur cevap verin?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği