Facebook, kimlik doğrulama girişimi Confirm.io’yu satın alıyor

Tech Crunch'a açıklama yapan Facebook, hızlı bir şekilde kimlik doğrulaması yapan Confirm.io adlı girişimi satın aldığı bilgisini doğruladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook, Tech Crunch’a yaptığı açıklamayla Confirm.io adlı girişimi satın aldığını doğruladı. Girişim, nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi devlet tarafından verilen kimlik kartlarının sahte olup olmadığını hızlı bir şekilde tespit eden bir uygulama programlama arayüzü sunuyor.

Boston merkezli girişim, Facebook bünyesine katılarak hesaplarına erişemeyen kullanıcılara yardım edecek. Confirm.io üç yıl önce hizmete başladığından bu yana aralarında Cava Capital’ın da bulunduğu birçok yatırımcıdan en az 4 milyon Dolar değerinde fon topladı. Yiyecek teslimat hizmeti Doordash sürücülerinin kimliğini doğrulamak, Notarize ise dosyalama işlemlerinde müşterilerinin kimliklerini doğrulamak için Confirm.io’yu kullandı.

Konuyla ilgili Tech Crunch’a açıklama yapan Facebook “Confirm’i Facebook ekibine dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Confirm’in teknolojisi ve uzmanlığı Facebook topluluğunun güvenliğini sağlama çabalarımıza katkıda bulunacak.” dedi.

Bildiğimiz anlamdaki kimlik kartları tarihe karışabilir

Facebook, Confirm’in teknolojisini hack’lenme veya şifreyi unutma gibi sebeplerle hesabına erişemeyen kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için kullanabilir. Facebook’un geçtiğimiz Eylül ayında selfie vasıtasıyla hesaba erişmeyi sağlayan bir özellik denediği görülmüştü. Belki de ileride bir gün Facebook’un bazı durumlarda kimlik kartımız olarak kullanıldığına şahit oluruz. Ayrıca iPhone X’lerdeki Face ID özelliği uygulamalardaki biyometrik güvenliği artırmak için üçüncü şahıslara açılabilir. Anahtarların ve banka kartlarının dijitalleşerek telefonumuzun bir parçası haline geldiği böyle bir çağda kimlik kartlarımızı cebimizdeki cüzdanlarda taşımaya gerek yok gibi görünüyor.

Kaynak: Tech Crunch

Facebook, nüfus cüzdanı veya ehliyet gibi devlet tarafından verilen kimlik kartlarının sahte olup olmadığını hızlı bir şekilde tespit eden bir uygulama programlama arayüzü sunan Confirm.io adlı girişimi satın aldığını doğruladı. Facebook, Confirm'in teknolojisini hack'lenme veya şifreyi unutma gibi sebeplerle hesabına erişemeyen kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için kullanabilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği