Facebook da canlı yayına başladı

Facebook'un canlı yayın özelliği seçkin bir kullanıcı kesimine açıktı. Şirket yaptığı açıklamayla özelliği ABD'li iPhone kullanıcılarının beğenisine sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook, geçtiğimiz Ağustos ayında ünlüler ve çok takipçisi olan seçkin bir gruba canlı yayın özelliğini sunmuştu. Amerika’daysanız Facebook’ta canlı yayın yapmak için artık bir ünlü olmanıza gerek yok; sistem halkın kullanımına açıldı.

Şu an için sadece iPhone’da çalışan özellik, gelecek haftalarda hem Android’e hem de ABD haricindeki diğer ülkelere gelecek. Sistem, yayıncının ekranında yorumları, arkadaşların isimlerini ve izleyen sayısını gösteriyor ve izleyenleriyle iletişim kurmasına imkan tanıyor. Yapılan yayınlar Facebook Zaman Tüneli’ne kaydedilerek tekrardan görüntülenebiliyor.

Facebook’ta bir günde 100 milyon saatin üstünde video görüntüleniyor. Şirket, bu girişimiyle kullanıcının uygulama üzerinde geçirdiği vakti artırmayı hedeflerken Periscope ve Meerkat’i uzakta tutmayı istiyor.

Geçtiğimiz ağustosta Facebook şeçkin bir kullanıcı grubuna canlı yayın özelliğini açmıştı. Gelecek haftalarda Türkiye'ye de gelecek canlı yayın özelliği artık Amerika'da iPhone ile herkesçe kullanılabiliyor. Facebook kullanıcıları günde 100 milyon saatlik video izliyorlar. Bu girişim kullanıcıları Periscope ve Meerkat gibi alternatiflerden uzak tutabilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği