Evsiz adama diş macunu dolu Oreo veren YouTuber’a hapis cezası

Krema yerine diş macunu doldurduğu Oreo bisküvileri evsiz bir adama veren ve bunu filme çeken Yotuber hapis cezasına çarptırıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Takipçileri tarafından ReSet olarak bilinen 21 yaşındaki Barselonalı Kanghua Ren, adamın  “haysiyetine” karşı suç işlemekten 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca Ren’in YouTube ve diğer sosyal medya hesaplarının beşer yıl süreyle kapatılmasına ve kurbana da tazminat olarak 20 bin Euro ödenmesine hükmetti.

Ceza muhtemelen askıya alınacak

Ancak New York Times’ın yazdığı üzere Ren’in hapse girmesi, en azından şu sıralar, gerçekleşmeyecek çünkü İspanya yasaları, iki seneden aşağı ve ilk kez ceza alanların cezasını askıya alıyor. Times’a göre Ren, yaptığı ‘şakayı’ filme aldığı ve kanalında yayınladığı 2017 yılının başında 19 yaşındaydı. Ren’in ‘şakasının’ hapis cezasıyla sonuçlanan süreci de 1,2 milyon takipçisinden birinin şakayla ilgili kendisine tepkisini göstermesiyle başlamıştı.  Ren videosunu ‘kötü bir şaka’ olarak tanımladı ancak hakim, Ren’in bahsi geçen videoya gelen reklamlar sayesinde 2 bin Euro’dan fazla kazanmış olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: CNet

Takipçileri tarafından ReSet olarak bilinen 21 yaşındaki Barselonalı Kanghua Ren, adamın "haysiyetine" karşı suç işlemekten 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca Ren'in YouTube ve diğer sosyal medya hesaplarını beşer yıl süreyle kapatılmasına ve kurbana da tazminat olarak 20 bin Euro ödemesine hükmetti. Ancak New York Times’ın yazdığı üzere Ren’in hapse girmesi, en azından şu sıralar, mümkün olmayacak çünkü İspanya yasaları, iki seneden aşağı ve ilk kez ceza alanların cezasını süresiz askıya alıyor. Ren videosunu ‘kötü bir şaka’ olarak tanımladı ancak hakim, Ren’in bahsi geçen videoya gelen reklamlar sayesinde 2 bin Euro’dan fazla kazanmış olduğuna dikkat çekti.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği