Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefon hayali duvara çakıldı

Energizer tarafından geliştirilen ve birçok habere konu olan 18 bin mAh bataryalı kalın telefon, kitle fonlaması hedefinin sadece yüzde 1'ini toplayabildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Energizer’ın geliştirdiği 18 bin mAh bataryalı PowerMax P18K Pop adlı akıllı telefon, Indiegogo üzerinden yürüttüğü kitle fonlaması kampanyasında hedeflediği fonlamanın sadece yüzde birini toplayabildi.

Avenir Telecom ortaklığıyla geliştirilen ve üst üste konulmuş üç iPhone kalınlığında olan telefon, hedeflediği 1,2 milyon Dolar’lık fonlamanın sadece 15 bin Dolar’ını toplayabildi. Birçok haber sitesine konu olan telefon görünüşe göre sadece 11 kişiyi destek vermeye ikna edebildi. Destekçilerin ortalama katkısı düşünüldüğünde, Energizer’ın hedefine ulaşması için 880 ila 1100 destekçiye ihtiyacı vardı. Kampanyanın başarısız olduğunu ilk kez The Verge fark etti.

Tek şarjda 90 saat konuşma imkanı

Energizer’ın PowerMax P18K Pop telefonu ilk kez Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı. Şirket 18 bin mAh batarya ile 90 saat aralıksız telefon konuşması yapılabildiğini belirtmişti. Karşılaştırma için iPhone X’in 2 bin 716 mAh bataryası ile 21 saat konuşma yapılabiliyor.

Dev bataryası dışında P18K Pop’un diğer özellikleri Android telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz özelliklere benziyor. Üç arka kamera ve açılır-kapanır mekanizmanın içinde yer alan iki selfie kamerası ile telefonun toplam 5 kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda USB-C portu ile diğer cihazları da şarj edebiliyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının daha fazla batarya istediği doğru ama görünüşe göre kimse telefonunun tuğlaya benzemesini istemiyor.

Kaynak: Business Insider

Energizer'ın geliştirdiği 18 bin mAh bataryalı PowerMax P18K Pop adlı akıllı telefon, Indiegogo üzerinden yürüttüğü kitle fonlaması kampanyasında hedeflediği fonlamanın sadece yüzde birini toplayabildi. Avenir Telecom ortaklığıyla geliştirilen ve üst üste konulmuş üç iPhone kalınlığında olan telefon, hedeflediği 1,2 milyon Dolar'lık fonlamanın sadece 15 bin Dolar'ını toplayabildi. Birçok haber sitesine konu olan telefon görünüşe göre sadece 11 kişiyi destek vermeye ikna edebildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği