Dünyayı kağıdınız yapan kalem

İsrailli girişimciler tarafından üretilen Phree adlı dijital kalem, tüm yüzeylere yazılan yazıları algılayıp bilgisayara ya da telefona aktarabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

OTM Technologies şirketi Phree adını verdiği bir dijital kalem üretti. Bluetooth bağlantısı olan her elektronik cihaza bağlanabilen Phree, herhangi bir yüzeye yazılan yazıyı algılayıp anında ekrana aktarıyor. Cihazın yüksek hassasiyeti sayesinde, dokunmatik ekranlarla ya da fare ile ulaşılamayan çözünürlük seviyelerine ulaşmayı sağlıyor.

Kolay bir şekilde cihazınıza bağlanan Phree, Office, OneNote, EverNote, Acrobat, Google Handwriting Keyboard, Viber gibi kalemle veri girişini destekleyen uygulamalarla uyumlu olarak kullanılabiliyor. Cihazın en önemli özelliklerinden biri de cep telefonunu cebinizden çıkarmadan kullanılabilmesi. Böylece hızlıca not almak istediğinizde Phree ile herhangi bir yüzeye yazı yazabiliyorsunuz. Cihaz ‘tüm dünya kağıdınız olsun’ sloganıyla tanıtılıyor.

Phree’nin üzerindeki dokunmatik ekran, kullanım alanlarını artıran bir özellik. Neredeyse akıllı saat gibi çalışan bu ekrandan telefonunuza gelen bildirimleri kontrol edebiliyor, aramaları cevaplayabiliyor hatta gelen mesajlara Phree’yi kullanarak cevap yazabiliyorsunuz. Bu ekran aynı zamanda o sırada kullandığınız uygulamanın menüsünü de gösteriyor. Böylece ekranı kullanarak kolayca tükenmez kalemden fosforlu kaleme geçiş yapabiliyorsunuz.

phree

Standart olarak, lazerli uç kısmını korumak amacıyla bir kapakla gelen Phree için dilerseniz bi kılıf da satın alabiliyorsunuz. Phree’nin kılıfı akıllı telefonunuz için bir stant olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca kılıf sayesinde cihaz kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Tabii bir kablosuz şarj istasyonunuz varsa. Phree kullanma sıklığına göre tek şarjda 2 ila 7 gün dayanabiliyor.

phree coffee-2

Phree için Indiegogo üzerinden bir kampanya başlatan üreticiler, hedefledikleri 100 bin dolara kısa sürede ulaşmakla kalmadı; kampanyada toplamda 1 milyon doların üzerinde para toplandı. Eylül 2016’da ilk gönderiminin yapılması planlanan cihaz için Indiegogo üzerinden 198 dolara ön sipariş verilebiliyor. Cihaz piyasaya çıktığında 249 dolardan satılması planlanıyor.

İsrailli OTM Technologies şirketi her zemine yazılan yazıyı algılayıp Bluetooth ile bağlandığı cihaza aktarabilen bir kalem üretti. Phree adı verilen cihaz, kalemle veri girişini destekleyen Office, OneNote, Evernote gibi uygulamalarla uyumlu çalışabiliyor. Kalem aynı zamanda akıllı telefona gelen bildirimleri takip etmek ve gelen aramalara cevap vermek için de kullanılabiliyor.2 yanıt

  1. Ugur avatarı
    Ugur

    Phree biraz zahmetli gibi değil mi :)) ayrıca kağıt kalem daha hâlâ daha pratik

  2. Ugur avatarı
    Ugur

    Yüzeye yazılan yazıyı belleğinde tutup daha sonra istenilen zamanda akıllı telefona gönderebilseydi işte o zaman süper olurdu. Sadece kalem kullanılacak.

Yorumunuz: