En ürpertici yapay zeka asistanı

AC Worldwide şirketi; gömülü HD video kamera, Amazon Alexa, Wi-Fi ve Bluetooth’u bir araya getiren yeni nesil bir hoparlör üretmeye hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ödüllü şirket AC Worldwide; gömülü HD video kamera, Amazon Alexa, Wi-Fi ve Bluetooth’u bir araya getiren yeni nesil bir hoparlör üretmeye hazırlanıyor. Böyle eşsiz bir ürünü gerçeğe dönüştürmek biraz da sizin elinizde. The Terminator T-800 adlı hoparlör Kickstarter’da destekçilerini bekliyor. 5 Sterlin (23 Lira) veya üzerinde katkı yapanların adı AC Worldwide sitesinde yayınlanacak. 240 Sterlin (bin 104 Lira) veya üzeri katkıda bulunanlar ‘Early Bird T-800’ olarak adlandırılacak ve 499 Dolar’lık (bin 760 Lira) perakende fiyattan 200 Dolar tasarruf etmiş olacaklar. ‘Early Bird T-800 olmak için sadece 7 gün kaldı. Yapılan katkının miktarı arttıkça çeşitli ayrıcalıklar, hediyeler ve tasdik belgeleri işin içine giriyor.

Gerçekçi kılan detaylar

Cilalı alaşımdan yapılan hoparlör dik konumdayken uzunluğu 45 cm oluyor. Yüksek frekanslı hoparlör ile derin bas hoparlörü bir araya getirerek temiz ve güçlü bas sesler çıkarabiliyor. Hoparlördeki her iki göz de gerçekliği arttırmak için kırmızı duylar vasıtasıyla aydınlatıldı. Dahası, hoparlörün sol gözünde aslında canlı yayınlanabilen ya da buluta yüklenebilen yüksek çözünürlüklü videolar çeken bir kamera var. Kamera gece görüşü sağlayabiliyor. Projeye şimdi katkıda bulunanların hoparlöründe isimleri ya da istedikleri bir şeyin yazılı olduğu bir plaka yer alacak.

Hoparlörü cep telefonuna bağladığınızda hoparlörün içindeki mikrofon sayesinde arama yapabilir ya da aramaları cevaplayabilirsiniz. Hoparlörün akıllı telefon uygulaması, ses ve kamerayı tamamen kontrol etmenizi sağlıyor. Akıllı telefon uygulaması, kamera bağlantısı, ses kontrolü, Wi-Fi ve Alexa bağlantısı gibi özellikler mevcut.

Image shows scale of T-800 alongside coffee maker and mobile phone

Hoparlörde, Amazon Alexa’nın ses kontrollü yapay zekası var. Böylece müzik yayınlarına bağlanabilir, hava durumu, haber ve trafik gibi gelişmeleri takip edebilirsiniz. Fakat geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir haber, hackerların Amazon Echo adlı hoparlörü dinleme cihazına çevirebileceğini öne sürdü. MWR InfoSecurity, tehlikeleri ortadan kaldırmak için birtakım çözümler sunuyor. Örneğin; Amazon Echo’da ‘sessize al’ butonu mevcut. Cihaz kullanılmıyorken sessize almak mantıklı olabilir. Ayrıca ürünün direkt olarak Amazon’dan ya da güvenilir satıcılardan alınması tavsiye ediliyor.

Kaynak: Kickstarter, Helpnet Security

AC Worldwide şirketi; gömülü HD video kamera, Amazon Alexa, Wi-Fi ve Bluetooth’u bir araya getiren yeni nesil bir hoparlör üretmeye hazırlanıyor. The Terminator T-800 adlı hoparlör Kickstarter’da destekçilerini bekliyor. Cilalı alaşımdan yapılan hoparlör dik konumdayken uzunluğu 45 cm oluyor. Yüksek frekanslı hoparlör ile derin bas hoparlörü bir araya getirerek temiz ve güçlü bas sesler çıkarabiliyor. Hoparlörde, Amazon Alexa’nın ses kontrollü yapay zekası var. Böylece müzik yayınlarına bağlanabilir, hava durumu, haber ve trafik gibi gelişmeleri takip edebilirsiniz.2 yanıt

  1. Hazal Gözüaçık avatarı
    Hazal Gözüaçık

    Bu konu beni çok heyecanlandırıyor. Robotic konusunda eğitim almaya karar verdim. Belki ben de yapay zekaya bir katkıda bulunabilirim:) Üniversite seçiminde yardımcı olan bu firmaya da teşekkürlerimi iletiyorum burdan :)
    https://celtegitim.com.tr/country/kanada-6

Yorumunuz: