En akıllı horlama önleyici cihaz

Çin merkezli bir girişimcilik çalışması, Snore Circle adı verilen, çalıştığı esnada kişiyi uyandırmayan horlama önleyici bir cihaz üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Başlangıçta Bluetooth kulaklığa benzese de Snore Circle aslında akıllı bir horlama önleyici cihaz. Horlamayı tespit ettiğinde kişinin kulağına hafif titreşimler ve uyarı sesleri gönderen Snore Circle, horlayan kişinin horladığını fark etmesini sağlıyor.

Çin merkezli bir girişimcilik çalışması olan cihaz VVFly şirketi tarafından üretiliyor.  Kendisi de horlayan bir insan olan şirketin CEO’su Johnson Luo, cihazın kişiyi uyandırmadığını ama pozisyonunu değiştirmesini sağlayacak kadar rahatsız ettiğini söylüyor. Cihaz, horlamanın şiddetine göre 54 farklı titreşim ya da ses gönderebiliyor.

Yorumlar genellikle olumlu

VVFly’ın Çin merkezli JD.com sitesindeki online mağazasında, cihazın bu yılın başında çıkan versiyonu için yapılan yorumlara bakılırsa, cihaz kişileri uyandırmıyor. Yine de kullanıcıların tecrübeleri birbirinden farklı. Örneğin bir kullanıcının yorumu şu şekilde: “Eşim horlama sıklığımın azaldığını, bu sayede daha rahat uyuyabildiğini söyledi. Sanırım aradığımız şeyi bulduk.” Bir başka müşteri ise “Cihazı sadece iki gündür kullanıyorum. Genel olarak baktığımda gayet iyi hissediyorum, en azından cihazı kullanmak o kadar karmaşık değil.” diyor.

Bir diğer müşteri ise “Eşim horlamamın artık çok fazla ve rahatsız edici olmadığını söyledi ama ben pek iyi hissetmiyorum. Birincisi kulağım ağrıyor. İkincisi yan etkileri olduğunu düşünüyorum. Mesela bazen başım dönüyor. Ayrıca bütün gece tek bir pozisyonda uyumak zorunda kalıyorum çünkü cihazı taktığım kulağımın üzerine yatmak istemiyorum.”şeklinde memnuniyetsizliğini belirtiyor.

Yeni model, yeni özellikler

Daha önce iki farklı modeli piyasaya sürülen Snore Circle, kullanıcıların yaşadığı hafif rahatsızlıkları çözmek için yeni bir tasarımla tekrar piyasaya sürüldü. Snore Circle 3.0 adı verilen yeni modelle birlikte cihaza, mobil uygulama üzerinden sosyal platforma erişme, daha gelişmiş analiz verileri ve bulut hizmeti opsiyonları da eklendi.

Yeni model için başlatılan Indiegogo kampanyasında hedeflenen 25 bin dolara kısa sürede ulaşıldı. Kampanya üzerinden, Snore Circle 3.0 ön siparişle 70 dolara satın alınabiliyor. İki adet almak isteyenler ise 116 dolarlık seçeneği tercih edebiliyor.

Kaynak: Forbes

Çin merkezli bir girişimcilik çalışması olan Snore Circle, horlama önleyici bir cihaz. Cihazın kullanımı oldukça basit; kullanan kişinin horladığını tespit eden cihaz, kişinin kulağına çeşitli sesler ve titreşimler göndererek uyandırmadan pozisyon değiştirmesini sağlıyor. Cihazı kullanan kişilerin yorumları genellikle olumlu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği