Emojiye göre şarkı tavsiyesi

Facebook ve Apple, Facebook Messenger için emojiye göre şarkı tavsiyesi veren bir Apple Music botu geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook ve Apple, emojiye göre şarkı tavsiyesi vermek için birlikte çalışmaya başladı. Facebook Messenger’a bu hafta gelen bir güncelleme sayesinde, Apple Music botu kullandığınız emojilere göre size şarkı ya da çalma listeleri tavsiye edebiliyor. Bota o günkü ruh halinize göre bir emoji gönderiyorsunuz o da gönderdiğiniz emojiye uyan bir albüm ya da çalma listesi sunuyor.

Bazı emojiler diğerlerine göre daha iyi sonuç veriyor. Yeni özelliği deneyenlerden biri 🎉 emojisinden 💩 emojisine göre daha iyi sonuç aldığını söylüyor. Yine de bot, ilgili şarkıları veya albümleri tavsiye etme konusunda düzgün çalışıyor. Bottan müzik tavsiyesi almak için geleneksel yöntemleri kullanarak istediğiniz müzik türünü, albümü ya da şarkıcıyı yazarak da arama yapabilirsiniz. Bot, her bir tavsiyesi için şarkıyı Messenger’dan çıkmadan dinleyebilmenizi sağlayan bir Apple Music linki veriyor.

Klip paylaşımı

Ayrıca Facebook Messenger güncellemesiyle, sohbetlerinizde direkt olarak klip paylaşmanızı sağlayan bir Apple Music eklentisi de geldi. Apple’ın amacı kendi ücretli müzik hizmetine daha fazla kullanıcı çekmek olduğu için, abone olmadan şarkıların tamamını dinlemenize izin vermiyor. Üye olmasanız bile ön izleme yapabilir, kliplerin 30 saniyelik kısmını paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Mashable

Facebook ve Apple, Facebook Messenger için emojiye göre şarkı tavsiyesi veren bir Apple Music botu geliştirdi. Facebook Messenger'a bu hafta gelen bir güncelleme sayesinde, Apple Music botu kullandığınız emojilere göre size şarkı ya da çalma listeleri tavsiye edebiliyor. Bota o günkü ruh halinize göre bir emoji gönderiyorsunuz o da gönderdiğiniz emojiye uyan bir albüm ya da çalma listesi sunuyor. Bot, her bir tavsiyesi için şarkıyı Messenger'dan çıkmadan dinleyebilmenizi sağlayan bir Apple Music linki veriyor. Ayrıca Facebook Messenger güncellemesiyle, sohbetlerinizde direkt olarak klip paylaşmanızı sağlayan bir Apple Music eklentisi de geldi. Apple, müzik servisine abone olmadan şarkıların tamamını dinlemenize izin vermiyor. Ancak üye olmasanız bile ön izleme yapabilir, kliplerin 30 saniyelik kısmını paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği