Emoji sonunda film de oldu

Sony’nin üzerinde çalıştığı Emoji Filmi’nde, oyuncu olarak Emojilerin dışında akıllı telefon uygulamalarının da yer alacağı açıklandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sony, tamamı bir cep telefonunun içinde geçen ve oyuncu olarak Emojilerin oynadığı bir film yapıyor. Fikir kulağa biraz itici geliyor ama Cinema Con‘da Sony adına konuşma yapan Kristine Belson ilginç bir noktaya değindi. Belson’a göre Sony, filmde logolarının oyuncu olarak rol alması için bazı uygulama geliştiricileri ile görüşüyor. Yani filmin baş rol oyuncularından birisi telefonunuzda en çok kullandığınız uygulamalardan biri olabilir.

Sunumuna “Telefonunuzun içinde gizli bir dünya olduğunu biliyor muydunuz?” diye başlayan Belson, Emoji Filmi’nin tamamen bir akıllı telefonun içinde geçeceğini duyurdu. Emoji Vadisi’nde yaşayan Emojiler filmde baş rolde olacak. Sony’nin anlaşma sağladığı bazı uygulamalar da filmde karakter olarak yer alacak. Belson uygulama ismi vermedi ancak bu uygulamaların en popülerleri arasından seçileceğini, popüler olmayanların da film sayesinde daha popüler hale geleceğini düşünmek zor değil.

Tron da olabilir Pixels de

Tüm filmin bir telefonun içinde geçmesi fikri belki kulağa saçma geliyor olabilir ancak aynı mantıkla çekilen ve tamamı bir bilgisayarın içinde geçen Tron filmi efsaneler arasında yerini almış durumda. Filmin etkileyici görsel efektlerinden ve estetik anlayışından her fırsatta övgüyle bahsediliyor.

Yine de uygulamaların filmde karakter olarak kullanılması, tüm filmin uzun bir reklam filmi gibi geçmesine de sebep olabilir. Markaların görünürlük adına en olmadık yerlerde karşımıza çıkmasından sıkıldığımız bu dönemde, izlediğimiz filmde de sürekli marka görmek yorucu bir deneyim olabilir.

Geçen sene yayınlanan ve eski bilgisayar oyunlarının günümüz dünyasına saldırmasını konu alan Pixels filmi de benzer bir mantıkla üretilmişti. Yapımcılığını yine Sony’nin üstlendiği film eleştirmenlerden olumsuz not almıştı. Emoji Filmi büyük ihtimalle tamamen animasyondan oluşacak. Bu yüzden Pixels ile birebir karşılaştırmak doğru olmayabilir. Lego filmi, bu karşılaştırma için daha uygun bir örnek olacaktır. Hepimizin bildiği ve kullandığı figürlerin canlandığı bir deneyim yaşatan Lego filmi, Pixels’e göre daha olumlu tepkiler almıştı. Emoji Filmi’nin hangisine daha çok benzeyeceğini şimdiden kestirmek zor. Filmin ilk fragmanlarıyla birlikte bu soruları cevaplamak biraz daha kolay olacak. Emoji Filmi’nin 11 Ağustos 2017’de gösterime girmesi planlanıyor.

Sony bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü Emoji Filmi’nin tamamen bir akıllı telefonun içinde geçeceğini açıkladı. 2017’de gösterime girmesi beklenen filmde bazı akıllı telefon uygulamalarının logolarının karakter olarak rol alacağı duyuruldu.Bir yanıt

  1. Halil avatarı

    Benzer filmlerden bahsederken Wreck it Ralph ( Oyunbozan Ralph ) filminden bahsetmemeniz eksik olmuş. Emoji filmi ile aynı mantıkta çünkü.

Yorumunuz: