Elon Musk’ın tünel kazma şirketi Maryland’de izin aldı

Baltimore Sun'ın haberine göre, Elon Musk'ın tünel kazma şirketi Boring Company, Maryland'de 15 kilometrelik bir tünel kazmak için izin aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Baltimore Sun‘ın haberine göre, Elon Musk’ın tünel kazma şirketi Boring Company, Maryland’de 15 kilometrelik bir tünel kazmak için izin aldı. Bu tünel, Musk’ın New York ve Washington D.C. arasında inşa etmeyi planladığı hyperloop (hızyuvar) taşıma sisteminin ilk parçasını oluşturacak.

Maryland Ulaştırma Bakanı Pete Rahn, Baltimore Sun‘a verdiği röportajda, “Heyecan verici bir şeye tanıklık ediyoruz. Bu teknoloji, bugün kullanılan herhangi bir teknolojiden çok daha önde ve bir gün gerçek olacak.” dedi. 16,5 kilometrelik tünel, Baltimore-Washington Bulvarı’nın altından geçecek. Bu tünel Musk’ın fütüristik hayalinin bir parçası olsa da, alınan izin herhangi bir elektrik şirketinin kazı yapabilmek için devletten izin almasına benziyor. Musk’ın projesinin son aşamaya ulaşabilmesi için Maryland’in ötesinde ABD federal hükumeti’nden izin alınması gerekiyor. Tesla ve SpaceX’in de kurucusu Elon Musk, Boring Company’i yer altı tünelleri yardımıyla trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için kurdu. Maryland’de alınan kazı izni, şirketin bu zamana kadar aldığı ikinci kazı izni oluyor. İlk izin ise Los Angeles’ın dışında 3 kilometrelik bir test tüneli kazmak için alınmıştı.

Kaynak: Mashable

Baltimore Sun'ın haberine göre, Elon Musk'ın tünel kazma şirketi Boring Company, Maryland'de 15 kilometrelik bir tünel kazmak için izin aldı. Bu tünel, Musk'ın New York ve Washington D.C. arasında inşa etmeyi planladığı hyperloop (hızyuvar) taşıma sisteminin ilk parçasını oluşturacak. 16,5 kilometrelik tünel, Baltimore-Washington Bulvarı'nın altından geçecek. Tesla ve SpaceX'in de kurucusu Elon Musk, Boring Company'i yer altı tünelleri yardımıyla trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için kurdu. Maryland'de alınan kazı izni, şirketin bu zamana kadar aldığı ikinci kazı izni oluyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği