Elon Musk, Westworld dizisi için sahneye çıktı

Elon Musk, South by Southwest Festivali'ndeki Westworld paneline katılarak ilham verici bir konuşma yaptı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Westworld dizisinin yazarı Jonathan Nolan, Cumartesi günü gerçekleşen SXSW (South by Southwest Festivali) Westworld panelinde Elon Musk’ı ağırladı. Teksaslılara seslenen Musk “Bu dünyada bir sürü olumsuz şey var. Kötü şeyler, çözülmesi gereken sorunlar hep yaşanıyor. Ancak hayat sürekli kötü sorunları çözmekten ibaret olamaz. Size ilham veren, sabah uyandığınızda insanlığın bir parçası olduğunuz için sizi memnun edecek şeyler de olması gerekiyor.” dedi.

Roket bilimin kurucusu olan bilinen Konstantin Eduardovich Tsiolkovsky‘den alıntı yapan Musk “Dünya, insanlığın beşiğidir, sonsuza dek beşikte duramazsınız.” dedi ve sözlerine “Bunu inanılmaz heyecan verici buluyorum. Bu bana yaşama heyecanı veriyor. Umarım sizler de böyle hissediyorsunuzdur.” şeklinde devam etti.

SpaceX fırlatmasında yer kontrolü sırasında Elon Musk’la birlikte olan Jonathan Nolan, panele son verirken fırlatmanın yapıldığı gün çekilen görüntülerden oluşan üç dakikalık videoyu paylaştı. Nolan “Bu gezegende birçok sorunumuz olduğu belli. Ancak uzay uçuşuna dair en güzel şeylerden biri hep birlikte çalışmamız. İnsanları şaşırtacak bir görüntü arıyorduk ve aklımıza kırmızı bir spor araba ile David Bowie şarkısı geldi.” dedi. Videoda, şaşkın kalabalıktan roketin Dünya atmosferinden çıkışına, arabanın uzayda özgürce süzülmesine kadar çeşitli görüntüler vardı.

Westworld ile ilgili bir panelin bu şekilde sona ermesini kimse tahmin edemezdi ancak tıpkı Westworld dizisi gibi panel de beklenmedik ters köşelerle doluydu.

Eğer Westworld ile ilgileniyorsanız, HBO’nun Westworld hayranlarının hayallerini gerçekleştirme çabasıyla yarattığı Westworld seti kopyası da ilginizi çekebilir:

Kaynak: Variety

Cumartesi günü gerçekleşen SXSW (South by Southwest Festivali) Westworld paneli Elon Musk'a ev sahipliği yaptı. Westworld hayranlarına ilham veren bir konuşma yapan Musk, roket bilimin kurucusu olan bilinen Konstantin Eduardovich Tsiolkovsky'den alıntı yaparak "Dünya, insanlığın beşiğidir, sonsuza dek beşikte duramazsınız." dedi. Westworld paneli, SpaceX fırlatmasının yapıldığı gün çekilen görüntülerle oluşturulan üç dakikalık video ile sona erdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği