Elon Musk: “Twitter’ı bir savaş alanı olarak görüyorum”

Yeni röportajında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) saygı duymadığını söyleyen Elon Musk, Twitter'ın bir savaş alanı olduğunu da bilmemiz gerektiğini düşünüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla Kurucusu Elon Musk geçtiğimiz günlerde CBS News kanalında yayınlanan “60 Minutes” isimli programda yaptığı konuşmada Twitter’ı bir savaş alanı olarak gördüğünü ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) saygı duymadığını belirtti.

60 dakika süren programda Elon Musk, SEC’ye saygı duymadığını birkaç kez söyledi. Bu husumet sebebinin ikili arasındaki dava olduğu bariz. Geçtiğimiz Ekim ayında açılmış olan davada, Musk’ın Ağustos ayında attığı tweet ile Tesla’nın gizliliğini ihlal ettiği öne sürülmüştü ve bu ihlalin borsada alıcılar arasında kargaşa yaratacağı gerekçesiyle dava açılmıştı. Davada tahkim yoluna gidildi. Anlaşma şartları ise Elon Musk’ın 20 milyon dolar tazminat ödemesi, Tesla’daki başkanlık görevinden geri çekilmesi ve gizliliğin sağlanması için gereken ekstra koşullara uyulması olarak belirlenmişti. Elon Musk, anlaşma şartlarına uymaya devam etme nedenini ise adalet sistemine duyduğu saygıyla açıklıyor.

Elon Musk, programda sorulan “Twitter’ı çok aktif kullanıyorsun. Bunun nedeni gelen eleştirileri değerlendirmek mi yoksa basınla çatışma yaşamak mı?” sorusuna kendisini ifade edebilmek için tweet attığını söyleyerek yanıt verdi. Bu platformun zaten bir savaş alanı olduğunu söyleyen Musk’ın bir de tavsiyesi var: “Twitter’a giren herkes buna hazırlıklı olsun!”

Kaynak: CNet/News, Dünya HalleriCBS 60 Minutes

Tesla Kurucusu Elon Musk geçtiğimiz günlerde CBS News kanalında yayınlanan “60 Minutes” isimli programda yaptığı konuşmada Twitter’ı bir savaş alanı olarak gördüğünü ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) saygı duymadığını belirtti. Elon Musk, programda sorulan "Twitter'ı çok aktif kullanıyorsun. Bunun nedeni gelen eleştirileri değerlendirmek mi yoksa basınla çatışma yaşamak mı?" sorusuna kendisini ifade edebilmek için tweet attığını söyleyerek yanıt verdi. Bu platformun zaten bir savaş alanı olduğunu söyleyen Musk'ın bir de tavsiyesi var: "Twitter'a giren herkes buna hazırlıklı olsun!"

1 Yorum

  • Tweeter ve instagramı anlayamadık. Kullanamıyoruz. Birkaç elit ve meraklısı bu kanallardan savaşıyor. Biz medya uzmanlarının açıklamaları doğrultusunda bilgileniyoruz. Zuckerberg gibi birileri daha anlaşılır kanallar icat edemezler mi? muska ve karınca duası gibi bu garabetler mi iletişimi sağlasın. Hayret doğrusu. Elon Muska hayat güzel. Tweeterden de anlıyor, ne güzel. Sevgiyle kalın.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği