Elon Musk Twitter hesabını sildi, sonra geri geldi

Tesla CEO’su Elon Musk Pazartesi sabahı ‘Twitter hesabımı sildim’ diye tweet paylaştı; ancak saatler sonra yine Twitter'daydı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter’da yaptığı tartışmalı yorumlar yüzünden ara ara başı belaya giren Elon Musk, hafta sonu yine dikkatleri üzerine çekti. “Nier: Automata’’ isimli bilgisayar oyununun kapak illüstrasyonunu paylaşan Musk, takipçilerinden gelen ‘’sanatçının ismini yaz’’ uyarılarına verdiği ‘’hayır’’ ve sonrasında ‘’Twitter’da sanatçıların isimlerini vermeyi bıraksak keşke; en aptal kişi bile artık saniyeler içinde sanatçının kim olduğunu öğrenebilir’’ cevapları sonrası eleştirilerin hedefi oldu.

İllüstrasyonu yapan sanatçı Meli Megali, kendi hesabından hakkını ve sanatını koruyan Twitter kullanıcılarına teşekkür etti ve Musk’a ‘’ismimi vermemen seni ‘cool’ biri yapmıyor’’ diye yazdı.

Bir süre Twitter’a herhangi bir yorum yazmayan Musk ise, Pazartesi gece yarısı hesabını sildiğine dair bir tweet attı, ancak hesap silinmedi. Bir süre sonra silindiği söylenen hesap, şu anda yeniden aktif ancak bahsi geçen Tweet’ler silinmiş halde.

Kaynak: Washington Post

Elon Musk, hafta sonu “Nier: Automata’’ isimli bilgisayar oyununun kapak illüstrasyonunu Twitter hesabından paylaştı ama takipçilerinden gelen ‘’sanatçının ismini yaz’’ uyarılarına verdiği ‘’hayır’’ ve sonrasında ‘’Twitter’da sanatçıların isimlerini vermeyi bıraksak keşke; en aptal kişi bile artık saniyeler içinde sanatçının kim olduğunu öğrenebilir’’ cevapları sonrası eleştirilerin hedefi oldu. Bir süre kendine gelen yorumlara cevap yazmayan Musk ise, Pazartesi gece yarısı hesabını sildiğine dair bir tweet attı, ancak hesap silinmedi. Bir süre sonra silindiği söylenen hesap, şu anda yeniden aktif ancak bahsi geçen Tweet’ler silinmiş halde.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği